Vivanco Sport Air 4 Bluetooth kõrvaklapid toovad vabaduse :: Digitest
Muusika kuulamine sportimise ajal on olnud läbi aegade üks võrdlemisi imelikke tegevusi. Oli aegu, mil boombox pandi kossuplatsi kõrva lärmama ning loobiti korvi; oli aegu mil joostes oli peos väike mp3 pleier ning juhtmed läksid kõrva; on olnud ka aegu mil rattaga sõites juhtmed särgi alt jooksid seljataskus olevasse nutitelefoni. Kõik need lahendused tähendavad kas ülivalju heli või hoopis tülikaid juhtmeid, mis paljudes olukordades kõige parem ei ole.
Nüüd on puhumas uued tuuled Vivanco Sport Air 4 Bluetooth kõrvaklappide näol. Need on kõrvaklapid, mis vabastavad sind tülikatest juhtmetest, on kompaktsed ning kerged ja sportimise ajal pakuvad väga head kasutusmugavust. Just nendele Bluetooth kõrvaklappidele selles ülevaates ka keskendume.
Natuke tehnilist ehk mida ja kuidas
Need kõrvaklapid on nii juhtmevabad, kui spordikõrvaklappide jaoks vähegi võimalik – ainuke juhe selle küljes ühendab üht klappi teisega. Ühendus nutitelefoniga luuakse üle Bluetooth 4.0 ühenduse – tööraadius on ühendusel kuni 10 meetrit. Toetatud profiilide hulgast leiab HSP (kõrvaklappide profiil), HFP (käed-vaba seadme profiil), A2DP (muusika voogedastuse profiil) ning AVRCP (kaugjuhtimispuldi profiil), mis omakorda annab igapäevases kasutuses täpselt selle mugavuse mida ühelt juhtmevabalt peakomplektilt ootame. Tooteandmete kohaselt tagab peakomplekti 65 mAh mahutavusega liitiumaku ~5,5 tundi tööaega / 120 tundi ooteaga ning laadimisaeg jääb 2,5 tunni juurde. Kõige selle juures on peakomplekti kaal üliväike – tühised 16 grammi.
Juhtmevabad kõrvaklapid koos mikrofoniga |
Kõrvapealse disainiga |
Bluetooth 4.0 ühendusega Toetab HSP, HFP, A2DP ning AVRCP profiile |
Sagedusdiapasoon 20 – 20 000 Hz |
Integreeritud juhtnupud nutiseadme juhtimiseks |
Integreeritud ringsuunaline mikrofon |
65 mAh liitiumaku Tööaeg 5,5 tundi; ooteaeg 120 tundi; laadimisaeg 2,5 tundi |
Tööraadius kuni 10 meetrit |
Kaal 16 grammi |
Saadaval musta ning valget värvi variandis |
Komplektis peakomplekt, S, M ja L mõõdus silikoonpadjad USB laadimiskaabel ning fikseerimisklamber |
Kõrvaklappidega on kaasas microUSB laadimiskaabel. Loomulikult, tänu microUSB laadimisele saab peakomplektile lisasärtsu pea kõikjal anda – autos telefonilaadijat kasutades, kodus arvuti tagant, akupanka kasutades jne. Lisaks on microUSB kaableid tihti lademetes kodus saadaval. Lihtsalt mugavus. See selleks. Veel komplektis kolme erinevat mõõtu silikoonpatju – niimoodi on kindel, et klapid püsivad joostes paigal nii väikese lapse kui elevandi kõrvus.
Kõrvaklappe kasutades
Teeme kohe selgeks – need kõrvaklapid on kerged. 16 grammi on nii olematu, et sa ei pane isegi joostes tähele, et mingi natuke suurem asi kõrvade küljes on. See sai selgeks nii joostes, kiirkõndi tehes kui ka rattaga sõites. Ei, ma ei propageeri üldse kõrvaklapid peas liiklusesse sukeldumist – miks ma Vivanco Sport Air komplektiga seda üldse teen – saate varsti isegi teada. Lisaks aitab kaabli küljes olev klamber kõrvaklappe (või nende kaablit või keskmist osa) natuke rohkem paigal hoida.
Komplekt on loodud just sportlasi või aktiivsemaid kasutajaid silmas pidades – see on näha ka kõrvaklappide disainis. Puuduvad need klassikalised silikoonkummist või muust materjalist pehmendused, mis klappe kuidagi paigal hoiaks ning takistaks nende plehkupanekut diivanil lesimise ajal. Sport Air 4 kõrvaklappide pehmendused täidavad kahte eesmärki. Esiteks suunavad nad heli mugavalt kuulmekäiku, lastes samal ajal ka ümbritsevast keskkonnast tulevad helid kõrva. See tähendab seda, et ka rattaga sõites või joostes kuuled tagantlähenevat kiiremat sportlast, autot, rongi või karu. Teine asi – see komakujuline disain istub täpselt kõrvalesta sisse, hoides klapid kindlalt. Ikka nii kindlalt, sisuliselt puudub oht et kõrvaklapid kõrvast välja tulevad. Teisalt on kindla paigalpüsimise üheks teguriks ka see, et ühtegi juhet ei lähe klappidest muusikaallikasse. Kõigile on ju tuttav olukord, kus jäädakse intensiivse treeningu või rahuliku jalutuse ajal kõrvaklapi juhtmetesse kinni ning tõmmatakse need kõrvast. Tänu juhtmevabadusele puuduvad pikad tülikad kaablid ning telefoni saab mugavalt käest ära panna kuhu iganes see mugav on. Samas, vabalt võid neid klappe kasutada ka tavasituatsioonis – näiteks autos käed-vaba seadmena.
Tootja sõnul on aku vastupidavus ~ 5,5 tundi, kuid omades kogemustest võin öelda, et kui selle vahele jääb üks öö väljalülitatud olekus seismist, siis tunde täis ei saa. Keskmine aku vastupidavus normaaloludes kasutades jääb pigem 4,5 tunni juurde – see on täitsa piisav kaks kolm päeva järjest õhtuti jooksmas käimiseks või mõned õhtud rattaga sõitmas käimiseks. Kuna laadimine microUSB pesa kaudu, siis seegi ülimugav – kaabliga arvuti taha, telefoni laadijasse vms kohta ning lahendatud see ongi.
Disaini osas tundus algul, et puldi asukoht on veider – parema kõrva poole rohkem kallutatud – võiks ju tasakaal paigas olla ning jätta pult täiesti keskele. Ei, neid klappe tood ikka kukla tagant läbi ning siis jääb pult mugavalt paremale kaela peale – sealt on mugav nuppe vajutada ning ka telefonikõnede ajal kuuleb teine pool sind väga hästi.
Helikvaliteet
Helikvaliteet on selline aspekt, mida päris üheselt üldjuhul mõõta ei saa – pigem tuleb vaadata sellest suunast, mille jaoks kõrvaklapid loodud. Vaadates Sport Air 4 Bluetooth kõrvaklappe selles valguses, et need on ainult sporditegemise ajal mõeldud taustamuusika andmiseks või motivatsiooni tõstmiseks. Sellises kontekstis on kvaliteeti lausa niipalju, et ajab üle ääre. Kasutajale, kes on harjunud kuulama muusikat korralike stuudiomonitoridega – tema jaoks ei kannata need kõrvaklapid üldse kriitikat.
Subjektiivselt hinnangut andes – võrdlemisi avatud disaini tõttu on helid on selgelt summutatud nii kesk- kui kõrgsageduse spektris. Samas ei ole see niivõrd halb – kõrvaklappidega võis teinekord vabalt kontoris ka muusikat kuulata kõnede vahel. Kõnede tegemise ajal ehk käed-vaba seadmena kasutades kuuleb vestluspartnerit päris korralikult ning ka mikrofon püüab kõik helid ilusasti kinni.
Kontekstis, kus enamik kasutajaid pigem spordi tegemise ajal neid klappe kasutavad, on siiski kvaliteeti maa ja ilm. Sest sa keskendud hoopis muudele asjadele – pulss, väntamissagedus, sammu pikkus, hingamine, karu metsas… siis ei ole üldse aega pöörata suurt tähelepanu helikvaliteedile.
Kokkuvõte
Ajal mil fitness ning tervisesport on väga hip; ajal mil nutivõrud sunnivad üha rohkem ja rohkem sind liigutama; ajal mil spordiklubides oma liigsete kilode mahavehkimine on tegelikult igaühele mitte ainult sportlastele ning ajal mil Spotify parimad treeninglaulud käivad paljudel taustaks – vot sellistel aegadel on vaja ühtesid häid, mugavaid juhtmevabu kõrvaklappe.
+ Bluetooth 4.0 ühendus
+ Ülikerge disain
+ Lihtne ja mugav kasutada
+ Püsib kõrvus ka väga aktiivsete tegevuste ajal
+ Kasuta käed-vaba seadmena
+ Soodne hind
– Natuke summutatud helipilt
Vivanco Sport Air 4 Bluetooth kõrvaklapid ei pretendeeri kõige kvaliteetsemate või kõige võimsamate juhtmevabade kõrvaklappide tiitlile. Ülisoodsa 35-eurose hinna eest saab kasutaja endale rohkem kui oodanud oleks – piisavalt hea heli, ülihea kasutusmugavuse ning liikumisvabaduse. Just seetõttu ongi need kõrvaklapid niivõrd head.