Canon Zoemini fotoprinter – Instagram otse rahakoti vahele :: Digitest
Canon on andnud välja ühe huvitava printeri, mis sai nimeks Zoemini ja sellega on võimalik kiiresti printida umbes krediitkaardi suuruseid pilte otse nutitelefonist.
Lae alla äpp, ühenda printer Bluetooth abil nutiseadmega, saada valitud foto printerisse ja juba on pilt füüsiliselt käes! Ja kui sa mõtled, et ahah, tore aga mismõttes mul mingi printer igal pool kaasas on, siis kõik on hästi – Zoemini on üsna samas mõõdus Sinu nutitelefoniga.
Disain
Tegu on tõesti lihtsa ning ilusa seadmega, mille külje peal on nupp sisse lülitamiseks ning laadimispesa. See ongi kõik. Seadme mõõdud on 118 x 82 x 19 mm ehk see on väga kompaktne – võrdluseks, et iPhone X on 143 mm kõrge ja see isegi ei prindi pilte.
Kätte võttes on tunda, et seade pole mingi naljaasi, sest pealispind on sile ning printeril on ka parajasti raskust, et tekitada kindlustunnet. Pealmine kaas on minimalistliku disainiga ning seda on saadaval kolmes erinevas värvis – valge, roosa ning must. Minu jaoks jäi ilusaimaks valge enda elegantsusega.
Canon Zink fotopaberi lisamiseks tuleb kaant libistada noole suunas ning siis see avada. Kaas liigub kiire klõpsuga lukust lahti ning avaneb printeri sisemus. Nagu väljast on Zoemini ka seest lihtne ning kasutaja jaoks on vajalik ainult pesa, kuhu sisestada paberid.
Printer kasutab pildi paberile saamiseks ZINK (Zero Ink) tehnoloogiat, mis tähendab, et tint pole asjaga seotud ja su taskud ning kott jäävad puhtaks. Paberi tagakülg on vajadusel nagu kleeps, et saaksid tehtud pilte kasutada ka esemete kaunistamiseks. Samuti pole eraldi paberikassetti, vaid paberid lähevad lihtsalt otse printerisse.
Rakendus
Rakendus, mis alla tuleb tõmmata on Canon Mini Print (App Store / Google Play) ja see on vajalik piltide printimiseks, kuid teeb lisaks sellel veel palju-palju asju.
Esiteks saab pildi teha ka läbi rakenduse ning seejärel kohe välja printida ning üldiselt on seda lihtne kasutada. Kui on soov pilti töödelda, siis annab see äpp VÄGA palju erinevaid võimalusi enda loomingulisus valla päästmiseks. Äkki isegi liiga palju, sest lisada saab emotikone, graafilisi elemente, raame, filtreid ning kasvõi kirjutada, mida iganes pähe tuleb.
Avalehel saab valida, kas teha pilt rakenduse kaameraga või valida juba olemasolev pilt galeriist. Samuti saab pilte võtta DropBoxist, Facebookist, Instagramist ning Google Photost. Kellel tekib raskusi printeri või rakenduse kasutamisega, siis äpp õpetab ilusasti kõike kasutama.
Kui on soov välja lasta suurem pilt, siis ka see on võimalik! Rakendus jagab pildi kas neljaks või üheksaks pildiks, mida välja printida ja need saab hiljem omakorda kokku panna, nagu puslet.
Pildid
Pildikvaliteet on väga hea, arvestades seadme suurust! Selged ning läikivad, kuigi kui teatud nurga alt vaadata, siis on printeri kriimustusi pinnalt näha, kuid see ei ole segav faktor. Esialgu võivad osad pildid tulla veidi tumedad, kuid mõne kasutuskorra järgselt on juba üpris hästi aru saada, millal on fotosid vaja heledamaks teha.
Ahjaa! Nagu eelpool mainitud, siis ZINK fotopaberid on samas ka kleepsud, mis tähendab et prinditud pildid saab kohe enda läpaka, telefoni või ükskõik, mille peale kleepida :)
Kokkuvõte
Tegu on laheda printeriga, millega seltskonnas ägedaid pildimeeneid printida, neid seejärel kohe kuskile kleepida või niisama laiali jagada. Raske on midagi eraldi välja tuua sest füüsiliste piltide kvaliteet on vägagi hea, kuid samas annab rakendus pikaks-pikaks ajaks tegevust sellega, et pilte saab töödelda lõpmatuseni.
Kindlasti võiks olla tegu konkurendiga Fujifilmi ülipopulaarsele Instax kiirpildikaamerale, sest Zoemini pildikvaliteet on kindlasti kõvasti üle (tänaseks on saadaval juba ka Canon Zoemini S ja C kiirpildikaamerad). Tehnoloogiad on ka muidugi täiesti erinevad, kuid see polegi nii oluline.
Canoni tehtud rakendust on lihtne mõista igaühele, kes on Snapchati, Instagrami või millegi sarnase funktsionaalsusega rakendusega pilte töödelnud ning mingeid üllatusi see ei too. Kurta tahaks aku eluea üle, sest seade tahab üpris tihti saada laadimist (ca. 20 printi ja aku on tühi), kuid see on ka Zoemini ainus nõrk koht.