Platinet Wi-Fi Smart harukarbiga pikendusjuhe eelistab rumalaid seadmeid :: Digitest
Oma arvustajakarjääri alguses üle kümne aasta tagasi poleks ma eales uskunud, et ühel heal päeval pean ma testima pikendusjuhet. Või, et pikendusjuhtmest kui sellisest on üldse kuidagi võimalik rääkida pikemalt kui ühe-kahe lausega.
Siin me aga oleme ja õnneks on Platinet Tuya Wi-Fi Smart harukarp-pikendusjuhtmes teemat enam kui vaid paari lause jaoks. Seda enam inimese jaoks, kes suudab isegi hiirepadja kohta paari leheküljelise kokkuvõtte teha. Seda enam, et ka pikendusjuhtmed pole enam sellised lihtsakoelised riistapuud nagu nad olid veel kümme aastat tagasi.
Välimus
Välimus
Platinet harukarp-pikendusjuhe näeb välja peaaegu nagu tavaline harukarbiga pikendusjuhe. Peaaegu, sest lisaks tavalistele pikenduspesadele on harukarbil ka neli USB-ühendusporti ning kõigi kolme pistikupesa juures on sinine tuluke ja väike valge karbiga ühte värvi nupuke. Kõige tipus tavaline punaka valgusega lüliti, mis karbis voolu sisse või välja lülitab.
Kui aga meile siiani tuntud harukarp on tavaliselt pistikupesadega kaetud, siis antud Platineti mudelil on tavaliste pistikupesade ja USB-portide vahel tükk tühja maad, kuhu minu silma järgi mahuks veel vähemalt kaks tavalist pistikupesa või paarkümmend USB-porti. Ainukeseks põhjenduseks ruumi sedavõrd priiskavale kasutamisele pean ma seda, et küllap varjab ennast selle süütu valge ja tühja pinna all seadme aju ja muu oluline elektroonika, mida peaks seal olema üsna palju.
Karbi põhja all on mõlemas otsas madal kummist lapp, et karp töölaual kenasti paigal püsiks. Miks ma arvan, et see karp just töölaual seisab – sellest kirjutan ma veidi hiljem. Küll aga pean mainima, et harukarbi valge läikiv plast näeb välja päris viisakas. Jah, disain pole küll Apple’iga samal tasemel, aga mina isiklikult seda ka ei häbeneks.
Harukarbi 1,8-meetrine pikendusjuhe peaks olema piisav enamiku korterite või töökohtade jaoks. Kuna minul asub seinakontakt kohe töölaua kõrval, siis olin ma pigem rahul, et see liiga pikk (nt 3 meetrit) ei olnud.
Tarkvara
Tarkvara
“Power is nothing without control”, ütleb üks Pirelli vanasõna ja kogu selle harukarbi nutikus ju kontrollis seisnebki – lülitada õigeid asju sisse ja välja siis kui vaja. Selleks tuleb Platinet Tuya Wifi nutika pikendusjuhtmega mõistagi kaasa rakendus, mis aitab seadmel võrguga ühenduda ning nutitelefonist saabuvaid käskluseid vastu võtta.
Miskipärast aga ei kanna rakendus hoopiski mitte Platinet’i nime, vaid selle nimi on Tuya Smart. Kui seda nime kohe alguses pähe ei õpi, siis võib pärast selle leidmisega palju segadust olla – eriti veel, kui sul telefonis on keskmisest rohkem rakendusi nagu minul.
Rakendus ise näeb välja üsna viisakas ja mitte väga keeruline – tavalise harukarbi jaoks tundub see isegi veidi liiga külluslik ja mitmekülgne. See on aga seletatav sellega, et lisaks lihtsale pikendusjuhtmele võib selle rakendusega liita veel mitmeid teisi seadmeid ja põhimõtteliselt saab luua terve targa kodu profiili.
Samas pole selle äpi pidevaks kasutamiseks erilist põhjust, sest kõik antud rakendusega liidetud seadmed saab sama rakenduse abil edukalt üle kanda Google Home rakendusse. Seejärel aga võib nende juhtimiseks kasutada kasvõi Google’i virtuaalassistendi häälkäskluseid. Otseselt vaagnal rakendus Google Home’iga liitumist ise ei paku, selleks tuleb veidi vaeva näha ja õige koht üles leida ja seejärel kogu rakendus pigem unustada. Mõistagi võib igaüks jääda kasutama seda eksootilise nimega rakendust, sest avastamisrõõmu peaks mõneks ajaks jätkuma.
Ühe miinusena tooksin välja asjaolu, et nutikad lahendused töötavad antud harukarbi puhul ainult traditsiooniliste pistikupesadega, sealjuures iga pistikupesa kohta eraldi. USB-pordid on jäänud ilma suurema tähelepanuta st sinna pole nutikust eriti jäänud, kuigi minu arvates oleks võinud ka need nutikaks muuta.
Kasutamine
Kasutamine
Siin valdavad mind vastakad tunded. Põhiline probleem on selles, et minu arvamuse kohaselt tahab see nutikas harukarp, et tema pistikupesadesse ühendataks valdavalt täiesti rumalad seadmed. Nii näiteks ühendan ma harukarbiga oma dimmerdava ja muidu targa põrandalambi, siis saan ma seda ainult välja lülitada – pistikupesa taas aktiveerides pean ma ikkagi minema ja lülitama lambi tööle manuaalselt.
Seevastu täiesti rumala ventilaatoriga töötab harukarp perfektselt ehk saan seadme telefonist nii välja kui tagasi sisse lülitada. Great success! Kusjuures on huvitav, et pistiku sisse- või väljalülitamist saatis iga kord harukarbist kostev üsna vali klõps. Iseenesest mitte midagi kohutavat, aga arvestage, et mina olen teid hoiatanud.
Rumalate seadmete kasuks räägib ka pistikupesade asetus. See tähendab, et sinna mahuvad üksteise kõrvale kolm tavalist pistikut, mitte näiteks kolm kobakat adapteri moodi pistikut nagu viimasel ajal on erinevatel kiirlaadijatega telefonidel. Selliseid saab sinna ühendada vaid kaks ning heal juhul mahub nende vahele ka tavaline ventilaatoripistik.
Nüüd aga jõuan ka selleni, miks ma arvan, et see harukarp asub pigem töölaual kui laua all – loomulikult on selleks põhjuseks 4 USB-porti. Reeglina laetakse USB-kaabli abil ikka telefone või muid pisemaid vidinaid ning reeglina pole need USB-kaablid ka pikemad kui üks meeter. Nii lihtne see ongi!
Mis puutub pikendusjuhtme eksootilisse rakendusse, siis kahtlustan, et kasutajad hakkavad eelistama siiski Google Home appi tänu selle universaalsemale ja intuitiivsemale kasutajaliidelesele, sest täpselt nii tegin ka mina.
Kokkuvõtteks
Kokkuvõtteks
Pikendusjuhtmega harukarp on tavaline tööriist, mille puhul mingitest emotsioonidest rääkida oleks kõvasti üle võlli. Töövahend, kas täidab oma ülesandeid hästi või halvasti. Kui nüüd minu arvamust küsida, siis see Platineti nutikas harukarp-pikendusjuhe jääb kuhugi sinna vahepeale.
Võibolla esitan ma sellele liiga kõrgeid nõudmisi, aga mulle meeldiks kui ma saaksin selle abil läbi telefoni sisse lülitada ka keerulisemaid seadmeid kui lauaventilaator või näiteks raadio. Samas aga sain ma oma nutikavõitu lampi välja lülitades kasutada ka Google Assistendi häälkäskluseid, mis oli väga mugav ja kiire – tundus, et lamp kustus enne, kui ma oma lause lõpetada jõudsin.
Arvestades seda, kuivõrd oleme ümbritsetud erinevate seadmetega, mis kõik laadimist vajavad, siis on see pikendusjuhe oma 4 USB-pordi ja kolme pistikupesaga igati vajalik. Ehkki, kui ma ise hetkel silmad üle oma töölaua lasin, siis lugesin seal kokku 8 erinevat seadet, mis kõik laadimiseks erinevaid USB kaableid vajaksid ning põhimõtteliselt jääks mulle vaid neljast USB-pesast isegi väheks.
Samas ei kasuta ma kõiki neid seadmeid üheaegselt (3 telefoni, kahed juhtmevabad klapid jms) ja seega peaks see Platinet Wifi Tuya pikendusjuhe olema nö tavatarbijale enam kui piisav. Heal juhul saaks seda samaaegselt kasutada terve väiksem perekond.
Igatahes on tegu täitsa soodsa tegusa sissejuhatuse või siis esimese sammuga nutikama kodu poole.