Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 21. dets. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Huawei FreeBuds Pro 2 juhtmevabad klapid panevad kõrvad laulma

Huawei FreeBuds Pro 2 juhtmevabad klapid panevad kõrvad laulma
Erki Oras

Juhtmetega kõrvaklappe kasutab tänapäeval kaks põhilist gruppi inimesi. Esimesed tahavad kuulata võimalikult kvaliteetset heli, aga teistel on üsna ükskõik, millega nad oma muusikat kuulavad.

Kõik ülejäänud on puhtast inimlikust laiskusest hakanud kasutama juhtmevabasid kõrvaklappe – olgu siis selleks kõrvapealsed, ülekõrva või kõrvasisesed.

Paraku asuvad esitatava muusika kvaliteedi poolest kõige madalamal astmel just need kõige populaarsemad – kõrvasisesed juhtmevabad kõrvaklapid. Seda ilmselt tänu nii hinnale, kui ka kasutusmugavusele. Ehkki on vähemalt paar tootjat, kes on investeerinud oma kõrvasiseste klappide helikvaliteeti (mis väljendub ka nende hinnas), siis ei ole vähemalt audiofiilid nende tootjate ponnistusi veel vääriliselt hinnanud.

Vähemalt senini, sest hiina Huawei ja prantsuse Devialet koostöös on sündinud midagi, mis nende seniseid tõekspidamisi peaks kõigutama – Huawei FreeBuds Pro 2.

 

Huawei FreeBuds Pro 2 välimus

Nii kõrvaklapid ise kui ka nende laadimiseks mõeldud karp on mingit ulmelist ja ebamäärast värvi, mille loomiseks on võimeline vaid idamaine telefonitootja. Kõige tagasihoidlikum kirjeldus sellele värvile oleks metallik, aga mina selle eest oma pead turule ei tooks. Täpsustuseks, et klapid on tegelikult müügil kolmes erinevas värvitoonis.

Huawei FreeBuds Pro 2

Suuruselt on karp meeldivalt väike – olles üsna Sony WF-1000XM4 mõõtu, kuid veidi õhem, aga samas kõrgem. Püksitaskusse sobib selline karp suurepäraselt ehk isegi paremini kui Sony oma.

Ka klapid ise on üsna pisikesed, umbes Apple AirPods Pro mõõtu, kuid pisut teistsuguse kujuga. Tegelikult on mul nende klappide suuruse ja kujuga seotud ainuke etteheide, mis mul üleüldse sellele mudelile kasutamise jooksul tekkis. Nimelt oli neid üsna ebamugav iga kord sealt karbist välja koukida, sest pidevalt oli oht et need lupsavad mu näppude vahelt minema ja kukuvad maha.

Huawei FreeBuds Pro 2

 

HUAWEI AI Life tarkvara/nutirakendus

Kui tavaliselt on kõrvaklappide juures kasutatava tarkvara kasutegur üsna kasin, siis antud juhul oli sellest keskmiselt rohkem abi. Tegelikult oli  “HUAWEI AI Life” rakendus üks olulisemaid faktoreid nende klappide helipildi kujundamisel ning haldamisel üldisemalt.

See on piisavalt informatiivne, kuid samas pole infoga üle pingutatud – kõik oluline on avalehel saadaval ning eraldi lehel on ka kõik heliga seonduv. FreeBuds Pro 2 haldamist äppi abil pidasin mugavamaks, kui kasutada klappide nn puutetundlikkust, mis muidugi klappidele endile erilist au ei tee.

Huawei FreeBuds Pro 2

Igatahes oli nende juhtmevabade kõrvaklappide ühendamine nii mu iPhone’i kui ka tarkvaraga ülimalt sujuv, isegi eeskujulik, kuigi Huawei eelistab vaieldamatult Androidiga telefone.

Nii nagu mainitud, siis on nende kõrvaklappide üheks põhiliseks trumbiks võimalus panna need helisema täpselt oma maitsele vastavalt. Või kui aus olla, siis kasutada nende juures Devialet, kui ühe tootja, eelhäälestatud helisätteid. Muide, Devialet on audiofiilidele tuntud tippklassi kõlarite ja võimendite tootjana, Euronicsi klientidele näiteks on see nimi paraku täiesti tundmatu.

Lisaks Devialet poolt pakutud sättele võib veel valida võimendatud bassi, kõrgete sageduste või võimendatud vokaali vahel. Otse loomulikult võib kasutaja 10-ribalist ekvalaiserit kasutades luua ainult talle sobiva helipildi või erinevate olukordade jaoks ka mitu valmissätet. Mina jäin igatahes kohe alguses pidama üsna universaalse Devialet helisätte juurde.

 

Huawei FreeBuds Pro 2 heli

Heli on vaieldamatult nende kõrvaklappide kõige tugevam trump – või siis täpsemalt tippklassi heli keskklassi hinna juures. Mõistagi ei saa me tippklassi puhul võrrelda neid FreeBuds Pro 2-sid klappidega, mille eest tuleb välja köhida tuhandeid eurosid. Pigem olekski siin ideaalseks võrdluspartneriks just Sony WF-1000XM4, mille hind on võrreldes Huawei omaga umbes kahekordne.

Huawei FreeBuds Pro 2

Tänapäeva laiatarbeklappide juures ostab kasutaja laias laastus bassi. Terved brändid, nagu näiteks Beats, on oma edu just sellele üles ehitanud ning sama rada on tegelikult läinud ka Sony oma 1000XM4 mudeliga. Tõsi, suuri etteheiteid ei saa teha ka Sony klappide teistele sagedustele, kuid kindlasti on need bassi poolest oma klassi liidrid.

FreeBuds Pro 2 bass ei ole samuti mingi poisike ehkki Sony’le jääb ta paraku alla. Huawei bass on rohkem kontrolli all, kuid samas ka täpne ning siidine.

Mingis mõttes on siidine kogu Huawei klappide helipilt – siidine, detailne ja avar. Nende klappidega võib oma lemmiklugudes kuulda detaile, mis varem kahe silma vahele on jäänud. Tänu oma teatavale vaoshoitusele ei väsita need kõrvu ka pikema kuulamise jooksul. Seda enam, et ka aku peab neil klappidel vastu väga hästi, praktiliselt tippklassile vastavalt.

Tegelikult võiks isegi öelda, et nende kõrvaklappide heli õpetab oma kuulajat. Kui aus olla, siis mind isegi üllatas Huawei julgus veidi vastuvoolu ujuda ja teha midagi, mis ei ole päris laiatarbemaitsele vastav. Suure tõenäosusega püüab Huawei nende klappidega lihtsalt vallutada järjekordset tarbijasegmenti.  

 

Kasutamine

Siin on mu muljed kahetised. Kõrvaklappide põhifunktsioon on heli edasiandmine ja siin saab Huawei minu käest kerge käega maksimumpunktid. Küll aga on Huawei FreeBuds Pro 2 kasutamisel peale heli ka teisi faktoreid, millega peab arvestama.

Sellest, et karbist oli keeruline klappe välja koukida, ma juba kirjutasin. Samas kõrvas püsisid need tänu oma kergele kaalule ja väikestele mõõtmetele kenasti, ehkki väga karmile testile ma neid ei pannud. Klappidega on kaasas kolm paari silikoonotsikuid, et need sobiksid eri suuruses kõrvadele. Paraku on need paigutatud mingile papist alusele, mis pole eriti mugav variant nende hoiustamiseks.

Huawei FreeBuds Pro 2

Omaette ooper oli klappide haldamisega läbi nende puutetundlikkuse. Huawei oli Apple’ilt kopeerinud (nagu läbi aastate veel palju muudki) nö klapi varre pigistamise, et vahetada lugusid, vastata kõnedele jms. Samuti sai helitugevust muuta klapivarre silitamisega üles või alla. Paraku minu klappidega koosveedetud aeg jäi pisut lühikeseks, et ma neid võimalusi efektiivselt st mugavalt kasutada oleks saanud. Kuigi ma AirPods Pro kõrvaklappe kasutada pole saanud, siis olen ma enam kui kindel, et Apple on enda klappide puhul leidnud kliendisõbralikuma lahenduse.

Nagu kõik kõrgema klassi Bluetooth kõrvaklapid on ka Huawei omad varustatud mürasummutusega. Kuigi Sony klapid annavad siin neile silmad ette, siis pole tulemus põrmugi paha, kuid olen kindel, et ka Apple AirPods Pro mürasummutus ületab Huaweid märgatavalt. Mürasummutusest isegi parem oli klappide nö Awareness-režiim, mis lisaks muusikale toob esile kas kasutajat ümbritsevad helid. Nii pole muret, et heligurmaan juhuslikult mööduva autotranspordi alla peaks jääma.

Huawei FreeBuds Pro 2

Huawei kõrvaklappide kõnekvaliteedi juures pole midagi esile tõsta ega ka maha teha. Ehkki Huawei reklaamib nende klappide juures HD-tasemega kõnekvaliteeti, siis mina siin nii julgeid järeldusi ei teeks. Üsnagi selline tasapaks Harju keskmine – õhesõnaga normaalne.

 

Lõpetuseks

Tegelikult oleks saanud selle arvustuse sisu edasi anda ühe-kahe lausega: kui sul on vaja hea ja kvaliteetse heliga kõrvasiseseid juhtmevabasid kõrvaklappe, siis sobib Huawei FreeBuds Pro 2 sulle lihtsalt suurepäraselt ja sa ei peaks oma pead enam otsingutega vaevama.

Ehkki nooremapoolsem kuulaja eelistaks ilmselt magusa ja mahlaka bassiga Sony WF-1000XM4 kõrvasiseseid punne, siis edasijõudnud kuulajale, kes tahab lisaks bassile ka muid helisid kuulata, minu arvates hetkel paremat valikut pole.

Huawei FreeBuds Pro 2

Minu arvates sobivad Huawei FreeBuds Pro 2 klapid inimesele, kes soovib kuulata kvaliteetset muusikat ja teha seda järjest pikemat aega, ilma, et ta kõrvad kuulamisest väsiksid. Kindlasti on hetkel saadaval ka soodsama hinnaga juhtmevabu kõrvaklappe, kuid sellist juhtmevaba helikvaliteeti nagu seda pakub FreeBuds Pro 2 on sama raha eest saada täiesti võimatu.

Suurimaks kiituseks, mida minusugune arvustaja nendele klappidele avaldada saab, on see, et plaanin need juba lähitulevikus oma klapikollektsiooniga liita. Liiga hästi meeldis mulle nende heli ning ma lihtsalt pean seda veel kuulata saama. Lihtsalt sõltuvusttekitav!