Peak Design Travel Backpack on modulaarne seljakott nii fotograafile kui reisihuvilisele
Üks fotograafide suurimaid peavalusid on sageli oma varustusele sobiva ja mugava seljakoti leidmine. bad credit loans.
Peak Design on muuhulgas võtnud selle probleemi lahendamise enda õlule ning on loonud oma toodete rivisse ka seljakotte. Everyday Backpack on olnud fotorahva (aga ka fotograafiavälisele huvilisele) suur hitt, mida linnapildis siin-seal on ikka näha.
Lisaks Everyday kottidele on Peak Design loonud ka mahukama “Travel” sarja, kuhu muuhulgas kuuluvad 45 ja 30 liitrise mahutavusega seljakotid – sellest suurema kohta tuleb lähemalt juttu ka selles ülevaates.
Minu jaoks peitub Peak Design’i kottide (ja ka teiste toodete) võlu selles, et tegu pole ainult fotograafidele mõeldud toodetega, vaid neid annab kasutada kõigil. Lisaks kotile endale on selle isikupärastamiseks müügil ka erinevad lisatooted!
Peak Design’ile omasel kombel on Travel kott (ja ka kogu Travel seeria) toodud turule läbi ühisrahastusplatformi Kickstarter, kus see kogus üle 13 000 toetaja ja üle 5 miljoni dollari!
Lisaks Peak Design Travel Backpack (45L) mudelile on olemas ka väiksem Peak Design Travel Backpack (30L) seljakott. Muuhulgas on müügil ka ülimahukas Peak Design Travel Duffel (65L) ja väiksem Peak Design Travel Duffel (35L) reisikott ja kokkupandav riidest Peak Design Packable Tote poekott.
Kuigi Travel ja ka Everyday seeria on eelkõige loodud mõeldes fotograafidele, siis on need siiski mõeldud kordades laiemale kasutajaskonnale ning sellele leiavad rakendust peaaegu kõik!
Peak Design Travel Backpack disain ja funktsionaalsus
Disainilt on Peak Design Travel Backpack (45L) puhul tegu voolujoonelise seljakotiga, mis hoiab oma vormi super hästi ja on meeldivalt robustne, kuid samas pole liiga kohmakas. Erinevalt mõnest kotist pole võimalik seda liialt palju asjadest pungile toppida, kuna koti seinad on ikkagi suhteliselt jäigad.
Seljakott on tehtud ülimalt vastupidavast 400D nailonkangast, mis annab ka veekindluse, kuid liialt kauaks seda vihma kätte jättes võib läbi pealismaterjali kerge niiskus ikkagi kotti tungida. Selle vastu aitab Peak Design’i Travel Rain Fly vihmakate, mille saab igaks juhuks endale südamerahuks juurde soetada.
Iga osa “Travel Backpack” kotist on hoolikalt läbi mõeldud – olemas erinevad sahtlid ja taskud, kuhu on võimalik oma asju sisse torgata ja ligi nende saab põhimõtteliselt iga küljepealt.
Samuti on koti sees eemaldatav vahesein, mille saab kenasti koti põhjas olevasse taskusse ära peita. Antud vaheseinal on veel endal sees kaks taskut, mis on samuti ligipääsetavad mõlemat poolt.
Seest leiame taskud nii kuni 15” sülearvutile kui ka kuni 10,5” tahvelarvutile. Kusjuures küljetaskud on piisavalt suured ja ka sügavad, et sinna mahuks ära nii statiiv kui ka suuremat sorti pudel.
Igasuguseid põnevaid taskuid on kotil niivõrd palju, et neid siin üles lugeda pole mõtet, kuid nende asukohad tunduvad olema kenasti läbi mõeldud ja annavad päris head võimalused oma asjad ilusti ära organiseerida. Siiski paar huvitavat detaili saan tuua.
Koti ühel poolel on vaevu märgatav väike krõpsuga sulguv tasku, kuhu saab ära peita passi, visiitkaardi, sularaha või ka miks mitte näiteks AirTagi!
Koti soetamisel võib sealt leida ka väikse sildikese millele saab kirjutada nime, telefoninumbri ja meiliaadressi.
Koti all asub tasku kust leiab konksudega rihmad, et koti peale kinnitada esemeid. Neid konkse saab kinnitada aasade külge mida koti pealt ohtralt leiab.
Soovitan vaadata ka Peak Design’i enda poolt loodud inglise keelset sisukat videot koti kohta, kus antakse sellest detailne ülevaade ja ka näpunäited selle kasutamiseks!
Kas see Peak Design seljakott sobib käsipagasisse?
Sobib küll! Kuid siia juurde käib ka väike tärn.
Nimelt on Peak Design Travel seljakoti maht Sinu vajadusele vastavalt muudetav: ülemises otsas asuvad trukid, mille kokku kinnitamisel on koti maht 30L, mis sobib väga hästi lihtsaks igapäevaseks kasutuseks.
Trukkide lahti võtmisel on koti maht 5L suurem ning veel lisa luku lahti tõmbamisel on koti maksimaalseks mahuks 45L, mis sobib juba siis mõne päevaseks reisimiseks.
Siinkohal tulebki arvestada, et maksimaalselt 35L mahu juures sobib kott käsipagasisse, 45L puhul (sõltuvalt lennufirmast) juba mitte.
30L vs 35L
Nii õlarihmad kui ka vöörihmad on koti sisse ära peidetavad, et kuskile pagasisse oleks kotti mugavam asetada, ilma et rihmad kuskile kinni jääks. Selliselt saab kotti kanda ka sangadega, mida on koti küljes neli: koti peal, mõlemal küljel ja nö. selja taha jääval poolel.
Peak Design Travel Backpack modulaarsus
Travel seeria seljakoti suurim võlu peitub selle modulaarsuses, ehk koti sisu on võimalik isikupärastada ja organiseerida vastavalt oma soovile.
Peak Design on kotile lisaks juurde loonud terve hulk aksessuaare nagu näiteks erinevates suurustes fototehnika organiseerimiseks mõeldud Camera Cube vutlarid ja näiteks riiete pakkimiseks Packing Cube transpordikotid.
Kogu Travel süsteem on Peak Design pollt ehitatud üles modulaarsusele, mis peaksid hõlbsustama koti pakkimist, et sellesse mahuks võimalikult palju, kuid samas oleks see ka efektiivne.
Lisaks kuubikutele on Peak Design loonud veel näiteks pisemate asjade organiseerimiseks Tech Pouch’i, tualet-tarvete koti Wash Pouch ja jalanõude jaoks Shoe Pouch’i.
Ise kasutan koos seljakotiga medium suuruses Camera cube’i. Põhimõtteliselt mahutab see valdava osa mu fotovarustusest ära: täiskaader kaamera koos 24-70 objektiiviga, üks teleobjektiiv, DJI Mini 3 Pro droon koos puldiga ja muu väiksem pudi-padi nagu filtrid.
Koti sees on kuubiku kinnitamiseks aasad, mille külge saab siis kuubikuga kaasas olevad konksud kinnitada. Otseseselt kohustuslik see kinnitamine pole, sõltuvalt sellest kuidas sa kuubiku kotti asetanud oled.
Kotti saab kuubikutega täita näiteks selliselt: üks large kuubik, medium ja small kuubik või siis kolm small kuubikut. Uute kuubikute versioonidega on veel kaks uut suurust XSmall ja SMedium.
Muljed pärast 6 kuud kasutamist
Peale kuute kuud pean mainima, et koti pealismaterjal on ülimalt hästi vastu pidanud. Igasuguseid kraapimisjälgi jms. on kotile jäänud väga vähe. Tegin selle kotiga läbi ka päris korraliku rattamatka ja kott pidas üllatuslikult ülimalt hästi vastu.
Kombinatsioon Camera Cube’ga on imeline – nagu mainitud, mahutab medium suuruses kuubik põhimõtteliselt kogu tehnika ja muu pudi padi ära.
Mõnel teatud juhul jääb medium suurus isegi suureks kui pole vaja nii palju tehnikat kaasa võtta ning tõenäoliselt on uus SMedium suuruses kuubik samuti hea valik, et kotis oleks veel rohkem ruumi muu jaoks.
Olen leidnud end mõnikord olukorrast, kus tahaks kaasa tassida nii fototehnika ning ka riideid, kuid ei suuda kuidagi ära mahutada. Packing Cube oleks siin aga hea lahendus, mis aitaks riided kotis kompaktsemaks pressida.
Kokkuvõtteks
Hinna poolest on Peak Design Travel Backpack puhul tegemist pigem kallimapoolse kotiga, kuid Sa saad seda, mille eest maksad.
Tegu on ideaalse kotiga kui pead lugu oma asjade organiseerimisest, lihtsakoelisest disainist ja kasutuskogemusest kuid samas robustusest (seda heas mõttes). Rääkimata kvaliteetsest materjalist, mida Peak Design on tootmisel kasutanud ja mis tagab koti kestvuse ka keerulistes oludes.
Samuti on see kott kindel valik kui tassid kaasas kallist fototehnikat. Muuhulgas Peak Design’i huvitavalt lahendatud koti moodulite süsteem koos igasuguste lisa aksessuaaridega teeb koti kasutamise omamoodi kogemuseks ja lihtsaks. Peak Design on suutnud luua ühe koti väga suurele demograafiale ja see on vinge!