Android Experience – Sony Ericsson Xperia Neo :: Digitest - Part 2
Peale vaatamise vaatlustulemused
Võrreldes Arc’iga on Neo omajagu odavam. Seega võiks eeldada et ta on ka samajagu kehvem. Tegelikult piirdub enamus erinevusi telefonide korpusega. Olulisim vahe on suurus – Lipulaev on Neo’st sõrmejämeduse jagu pikem ja karvavõrra laiem. Sellest hoolimata on Arc üle 4 mm õhem ja 9 grammi kergem. Kusjuures on Arc’i puhul kasutatud telefoni tagaküljel kaarjalt nõgusat disaini (sealt ka nimi) – mis tähendab, et telefon istub küll käes maru mugavalt, aga kuidas need kaks ülespoole punnitavat serva siis paistavad, kui telefon taskus on? Neo on keskelt tublisti pekisem, aga külgede poole läheb hoogsalt saledamaks, mis tähendab, et taskus on Neo’d omajagu mugavam kanda.
Mõõtude vahe tuleneb ekraanide suuruse erinevusest ja, oo millised need ekraanid veel on. Neo piirdub 3,7 tollise ekraaniga, mida on pool tolli vähem kui Arc’il, aga piksleid on kummalgi sama palju. Mis omakorda tähendab, et Neo 82x46mm ekraan tundub teravam. Tal mahub ühe tolli peale ritta 264 pikslit, mis on peaaegu sama palju, kui paberfoto trükil. Ekraanid hakkavad pilditeravuse osas paberist mööda rebima?
Ekraani all on kolm androidile omast nuppu. Neljandat otsingunuppu enam ei ole, aga see funktsioon ei ole kuhugi kadunud – kui parempoolset menüünuppu sekundi all hoida, hüppab lahti klaviatuur ja saab otsingusõna sisestama asuda. Esialgu ilmub ainult klaviatuur, mis koduekraanil keeldub ennast esimese hooga telefoni keeramise peale rõhtsaks keeramast. Alles siis, kui esimene täht trükitud, kolib klaviatuur mugavamaks trükkimiseks ekraani pikemale servale. Sel moel on võimalik klaviatuuri esile kutsuda kus iganes seda vaja on – aga ühtlasi kohati ka seal, kus sellega mitte midagi teha ei saa. kui klaviatuur on pikemal küljel on trükkimine lihtne ja ma ei leia, et lahtikäivad “päris” klaviatuurid mugavamad oleks.
Ekraani ülal on kuular, eesmine kaamera (mida kõik teised taevani kiidavad – Arc’il eesmist kaamerat ei ole – aga kuna mina videokõnesid ei tee, ja väljaspool Point TV’d endast autoportreesid ei pildista, ei oska mina sellest miskit arvata), ja paraad sensoreid. Üks neist on valgussensor mis voolu säästmiseks vastavalt ambientvalgusele ekraani heledust reguleerib ja selle kõne ajal välja lülitab, kui telefon kõrva äärde panna. Paraku tähendab see seda, et kui kõne ajal kellaaega vaadata, peab hetke ootama, et ekraan uuesti pildi ette võtaks.
Telefoni vasakul küljel on – kroomitud liist.
Telefoni paremal küljel on – kroomitud liist. Selle liistu sees on aga kõik ülejäänud nupud. Power-nupp/ekraanilukk jääb paremakäelistel ilusti pöidla alla, aga need õnnetud friigid, kelle aju käsib igapäevastes tegemistes vasakut kätt eelistada (nagu mina), peavad selle tillukese korpusesse sulanduva nupu tabamist pisut harjutama. Selle kõrval on väike aku staatust näitav tuluke. Keskel on pikk topeltnupp helitugevuse reguleerimiseks. Üles – valjemaks; alla – vaiksemaks. Loogiline. Aga kui telefon on käes põiki, nt. videot vaadates, siis liigub helitugevuse indikaator nuppude suhtes vastupidises suunas. Ja all on kaamera päästik, mille ümber on väikesed kõrgendused nupu paremaks leidmiseks. Need väikesed servakesed oleks ka power-nupule ära kulunud.
Taga on olemas kõlar, kaamera, LED välk, serva peal sekundaarne mikrofon (ilmselt tuulemüra tuvastamiseks) ja pisut reklaami.
Telefoni ülemises otsas on kõik need kohad, kuhu midagi pista saab: usb, micro-HDMI ja 3,5mm kõrvaklapipesa. Kaasa antakse ka iga pesa jaoks pistetav tarvik. Kõige tänuväärsem on see just HDMI kaabli osas, sest nii foto- kui videokaamerate tootjad, s.h. Sony ise, sunnivad status quo’na kõiki kliente seda hirmkallist juhtmejuppi eraldi ostma – kusjuures tibatillukesse type D pessa sobivat kaablit võib turult tikutulega taga otsida (Photopointis olemas). Ühe lausega – kukkugu või naine kaevu, aga see kaabel ära kaduda ei tohi. Pilk usb pesale toob teise üllatuse – kas ei olegi standardne micro-usb nagu see kõigil tänastel telefonidel olema peaks!?! Õnneks istub ebatavalise kujuga pessa siiski õiget sorti kaabel. Komplektis on ka usb kaabli otsa käiv klots seinast laadimiseks. Kuna pesa on üleval, ja ebastandardse kujuga, õnnestus mõnel korral katkestada usb kaudu arvutiga ühendus, kui tekkis vajadus samal ajal telefoniga rääkida.
Telefoni alumises otsas on mikrofon, tilluke ava nöörijupi jaoks ja pilu, kust küünega kangutades pääseb telefoni sisse. Lähmegi nüüd sinna.