Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 4. dets. 2024

Rulli end üles

Üles

3 kommentaari

Canon EOS 60D :: Digitest - Part 3

Canon EOS 60D
Toomas Ili

Väljast ja seest

Karpi lahti pakkides mõtlesin, et ju sealt üks järjekordne EOS 550D-mõõtu putukas välja hüppab. Tutkit – 60D kere on pigem kui EOS 7D – istub käes hästi ning kasutusmugavus on samuti hea.

Kallutatav LCD on on mulle viimaseid kaameraid testides järjest enam meeldima hakanud. Live view rezhiimis pildistamisel on nüüd võimalik näiteks päris maapinnalt makrotades palju lihtsamini kadreerida – ei ole vaja end pikali visata või nurkpildiotsijat kasutada, et korralikult kadreerida. Videovõttel saab jällegi kaamerat vabalt rinna kõrgusel või madalamal hoides kaadris toimuvat jälgida, silm ei pea enam kaameraga samal tasapinnal olema.

Manuaalselt seadistatav helinivoo on siiani ainult EOS 5D Mark II kasutajate mängumaa olnud. Teiste mudelite kasutajad tunnevad sellest võimalusest ilmselgelt väga puudust. Siinkohal taaskord tänusõnad Canoni inseneridele, et esimese seeria kaamerale sellist funktsiooni lisatud ei ole. Sama lugu virtuaalse loodiga, mis muideks EOS 60D-l olemas on. Häid mõtteid ka edaspidiseks, mehed!

Analoogsetele Canonitele sarnaselt on EOS 60D-l erinevatest automaatsetest ja poolautomaatsetest võtterezhiimidest pulbitsev programmivalikuketas. Teisel pool sisseehitatud välku näeme suurt displeid, millel kuvatakse ava ja säri seadeid, aktiivset fokusseerimisrezhiimi, särimõõtmisrezhiimi, järelejäänud kaadreid, aku eluiga, säri/välgu kompensatsiooniskaalat, särimõõtmise rezhiimi ning aktiivset võtterezhiimi. Displei kohal on nupud tundlikkuse valikute, autofookuse-, võtte-, ning särimõõtmise rezhiimide juurde. Samuti displei taustavalgustuse sisse-väljalülitamise nupp.

EOS 60D tagumine külg on eelkäijaga võrreldes läbinud uuenduskuuri. Kallutatavast ekraanist alustades ja nuppude ringipaigutamisega lõpetades. Tänu pööratavale ekraanile ei ole vasakul küljel enam palju ruumi järel, nii on sinna jäänud vaid piltide kustutamise nupp. Kõik muu on toodud ekraanist paremale. Kuigi esmapilgul veidi harjumatu, saab pildistamise käigus selgeks, et nuppude uus paigutus on väga käepärane ja mugav – käigu pealt vajalikud funktsioonid on mõnusalt pöidla all olemas.

Nagu viimaste mudelite puhul trendiks saanud, on ka 60D-l eraldi nupp videorezhiimis salvestamise alustamiseks-lõpetamiseks. Fotorezhiimidel avab sama nupp Live view. Lisaks mainitutele leiame kaamera tagaküljelt veel menüü- ja infonupu, otsetee pildi seadete juurde, piltide-videote järelvaatamise nupu, samuti autofookuse aktiveerimise, piltide suurendamise ning fookuspunktide valikute nupud. Uuendatud on ka tagaküljel asuvat suurt rullketast, mille sees on nüüd kaheksas “ilmakaares” navigeerimise suunanupud. Abiks nii menüüdes liiklemisel, kui üles suurendatud piltide vaatamisel. Ketta keskel asuv SET-nupp töötab menüüvalikute jmt. kinnitamisel, samuti on võtterezhiimide ajaks võimalik selle alla endale sobiv funktsioon programmeerida. Mina valisin SET-nupu vaikimisi olekuks otsetee digitaalse loodi juurde, mis aktiveerides tagumisele ekraanile kuvatakse.

Leheküljed: 1 2 3 4 5 6 7 8