Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 21. nov. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Funktsioonidest pakatav Garmin Vivosmart HR+ :: Digitest

Funktsioonidest pakatav Garmin Vivosmart HR+ nutivõru
Kadi Huizinga

Garmin on spordikellade ja fitnessvõrude maailmas juba teada-tuntud tegija, kel uued mudelid sünnivad pea sama hoogsalt kui seened pärast vihma. Tiheda tootmisgraafiku tõttu kipuvad muutused ja uuendused olema väiksed (kuigi olulised). Samasse patta liigitub ka Vivosmart HR+, mille eelkäija juba oma nägu Digitestiski näidanud.

Võrreldes Vivosmart HR mudeliga on käesolevas nutivõrus säilitatud kõik eelkäija head omadused ning lisatud sellesse kompotti ka integreeritud GPS-vastuvõtja, mis teeb sellest veelgi asjalikuma täienduse jooksusõprade varustusse. Olgugi, et tänu võru GPS-võimekusele, naudivad sellest maksimumi peaasjalikult jooksjad, ei ole Vivosmart HR+ puhul tegemist kõigest fitness-seadmega. Suurema hulga treeningrežiimide, GPSi ja optilise pulsianduri kõrval pakub see ka igikestvat aktiivsuse ja unemustrite jälgimist ning nutitelefoni teavitusi otse randmel.

img_8332

Omadused & võimalused

Garmin Vivosmart HR+ puhul on tegu läbi ja lõhki fitness-seadmega ning seda igas aspektis. Vivosmart HR+ plastikust korpust ümbritseb tihe kummikate, mis kaitseb kella põrutuste eest ning selle traditsiooniline käerihm, hoiab paadunult käe ligi ega nihku naljalt paigast ära. Kusjuures mudeleid on saadavalt kahes suuruses: regular ning XL, et tagada hea sobivus erinevate trennisõprade käele. Võrreldes enamike wearables kategooria esindajatega, on Vivosmart HR+ ehk veidi robustsemat aga ka vastupidavamat nägu ning sulandub kenasti iga jõulisema randme ümber, kuid ei paista täiesti kohatuna ka nõtkema trennisõbra käel. Profiililt on monitor küll paksemavõitu (kuhugi peab ju see GPS-vastuvõtja ka ära mahtuma), kuid võrreldes tõeliste spordikelladega on kasutusmugavuselt siiski peajagu üle. Lisaks on Vivosmart HR+ läbi ja lõhki veekindel, võimaldades treeninguid salvestada ka vees.

img_8337

img_8335

Vivosmart HR+ puutetundlik ekraan on kenasti loetav nii päevavalguses kui keldripimeduses, viimast tänu ekraani taustvalgustusele, mis on vaid ühe nupulevajutuse kaugusel. Kusjuures monitori ekraani on võimalik seadistada nii horisontaalsesse kui vertikaalsesse asendisse vastavalt kandja eelistustele. Kuigi esmapilgul võib tunduda, et horisontaalasendis mahub info ekraanile paremini ära, siis ka vertikaalasend on suurepäraselt sätitud ning isegi käel mugavam vaadelda.

Igapäevasel kandmisel läheb Vivosmart HR+iga harjumine üsna valutult, kuid siiski peab tähele panema, et konstantse pulsimõõtmise toimimiseks ei tohiks võru lasta liialt lõdvalt randme ümber tolknema – täpse mõõtmise saavutamiseks peaks pulsiandur olema alati nahaga kontaktis, mille tulemuseks võib päeva lõpus rannet kaunistada nahka pressitud rihmamuster.

20161105_132314

Käelt peab kella aga heitma ajaks, mil aku energiasüsti järele nõudma hakkab. Aku kestab sel mudelil pelgalt aktiivsust jälgides kuni 5 päeva ning kuni 8 tundi lakkamatult GPSi kasutades.

Klassikalisele aktiivsusmonitorile omaselt hoiab Vivosmart HR+ silma peal Sinu päevasel aktiivsusel läbitud vahemaa, sammude, unekvaliteedi, vallutatud trepiastmete ja pulsisageduse näol. Samuti on terava pilgu all põletatud kalorid, mis saavad tänu pulsiandurile vägagi täpsemlt välja kalkuleeritud.

Samuti funktsioneerib Vivosmart HR+ nutitelefoni käepikendusena võimaldades isegi telefoni muusikarakendust juhtida ning tuues randmele mis tahes teavitused e-mailidest Candy Crush meeldetuletuseni – soovitud teavitusi on võimalik oma soovide järgi sisse ja välja lülitada. Eriti mugav on võimalus näiteks messengeri sõnumid otse randmel läbi lugeda enne kui käe telefoni järele sirutad. Kõik sõnumid ja märguanded kanduvad randmele vibratsiooniga, mis aga kõrvalseisjaid Sinu keevast sotsiaalmeediaelust ei teavita. Soovi korral on aktiivsusmonitor võimalik samal moel hommikuti äratuskella aseainena toimima panna. Kümnepalliskaalal, kus 1 on üürgav retroalarm ja 10 kassipoja hommikune põsepai, saab Vivosmart HR+ äratus hindeks 9 punkti.

Grammi võrra asjalikumaks varasematest Vivosmartidest teeb Vivosmart HR+’i selle mitmed treeningrežiimid. Kui Vivosmart HR mudelil oli neid vaid üks, siis Vivosmart HR+’il on juba neli – mis ehk ei tundugi nii palju, kuid võimalus tagantjärele treeningu tüüpi muuta, sunnib vaiki ka selle nurina. Ning mis HR+ mudeli oma eelkäijatest veelgi kamaluvõrra ettepoole tõstab on selle integreeritud GPS vastuvõtja. Jäägu hüvasti umbkaudsed kilometraažiarvestused!

Ekraan E-ink puutetundlik ekraan
160 × 68 pikslit
25,3 × 10,7 mm
Sensorid Baromeeter
Kiirendusmõõtja
Optiline pulsiandur
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Passiivsuse riba
Läbitud vahemaa
Astutud sammud
Põletatud kalorid
Päeva eesmärk
Trepis tõus / laskumine
Nädala treeningminutid
Pulss (hetkepulss & keskmine puhkeasendi pulss)
Muusikarakenduse juhtimine
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Päevane aktiivsus
Unekvaliteet
Passiivsus
Ühendused Bluetooth 4.0 LE (nutitelefoniga ühendamiseks)
ANT+ (muude ANT+ seadmetega ühendamiseks)
Ilmastikukindel 5 ATM / veekindel kuni 50 meetri sügavusel
Sobib kasutamiseks ka ujumiseks
Põrutuskindel
Aku Integreeritud liitiumaku
Aktiivsuse jälgimisega kestab 5 päeva
Võimaldab 8 järjestikust tundi GPS kasutust
Laadmine spetsiaalse USB kaabliga
Rihma pikkus Regular: 136 – 192 mm
XL: 180 – 224 mm
Kaal Regular: 31 g
XL: 33 g
Värvitoonid Must
Lilla
Sinine

20161117_133329 20161117_133340 20161117_133322

24/7 aktiivsuse jälgimine

Vivosmart HR+ jälgib eeskujulikult kõiki aktiivsusmonitorile kohustuslikke parameetreid: sammud, läbitud vahemaa, aktiivsed minutid ning põletatud kalorid. Plussina oskab see arvestada ka vallutatud trepiastmeid sõltumata suunast – trepist tõustud ja laskutud korruste arv tuuakse välja lausa eraldi. Iga tootja, kes paneb otse kasutaja silme alla sammuarvestuse, riskib sellega, et kandja näeb, kuidas vappuvama bussisõidu või agarama klaviatuurirammimise peale aktiivsusmonitori ekraanil sammud kuhjuma kipuvad, kuid Vivosmart HR+ puhul ei teki tühje samme märkimisväärsel määral ning pigem võib selle täpsusele kiitva hinnangu anda.

20161117_133156

Lisaks aktiivsusele ei ole Vivosmart HR+ eest saladuses ka Sinu diivanil külitatud tunnid või lohku istutud kontoritool. Püüdmaks aidata kasutajal aktiivset eluviisi tuua nii tööle kui elutuppa, ärgitab Vivosmart HR+ liikuma iga tunni aja tagant ning teeb seda liikumise riba kaudu. Mida pikem riba, seda rohkem pead enese “süüst puhtaks pesemise” nimel kõndima. Kusjuures sammuarvestuses kasutab Garmin nutikaid algoritme, mis nihutavad Sinu päevast sammueesmärki usinalt kõrgemale, tagades seeläbi tulevikus veelgi suurema aktiivsuse.

Suur pluss Vivosmart HR+ puhul on ka asjaolu, et päevaseks eesmärgiks ei ole seatud vaid astutud sammud – samuti võid päevase eesmärgi täita ka intensiivsete minutite täitmise või ettenähtud korruste ronimise kaudu (või agaramatel hoopis kõigi nende kaudu).

 

Sporty Spice

Vivosmart HR+ ei näe küll välja nagu traditsiooniline spordikell, kuid ponnistab saavutamaks võrdväärne funktsionaalsus.

Võru menüü pakub nelja erinevat treeningrežiimi: jooksmine, kardio, muu ja kõndimine. Mis on esmapilgul küll vähe, kuid lähemalt uurides võivad need üksikud profiilid täita ühe mitmekülgse trennisõbra vajadused küll. Kardio ning Muu režiim sobivad ideaalselt mis tahes spordi- ja jõusaalitreeninguks ning Jooksmine ja Kõndimine neile, kel enim rõõmu just ühe jala teise ette seadmine pakub. Iga treeningrežiimi avades palub Vivosmart HR+ täpsustada, kas kavatsed trenni sooritada õues või sisetingimustes ning otsustab selle alusel ka kas GPSi on üldse vaja sisse lülitada. Juhul kui oled end parajasti trenažööril sisse seadnud, püüab monitor ise Sinu pikkuse ja kaalu järgi arvestada sammupikkuse, mille alusel kalkuleerib ka oletatavat läbitud vahemaad. Aususe huvides peab tõdema, et see näit alati trenažööril kuvatavate numbritega ühtima ei kipu, kuid jääb üsna tõe lähedale.

20161105_123011

20161105_125251

Kuigi võru pakub ka GPSita treeninguid, ongi suur pluss Vivosmart HR+ resümeel selle GPS vastuvõtja. Tänu GPSile on välitreeningud nii sammuarvestuselt, tempo jälgimiselt kui kilometraažilt täpsemad – midagi, mis suurele jooksuharrastajala võiks olulised olla. Samuti on võimalik jooksmise režiimil teha ka intervalljooksu

20161105_123111

Muidugi ei ole HR+ mudelist puudu integreeritud pulsiandur. Üldiselt olen harjunud enne igat treeningut pulsivöö rinnule tõmbama ning selle vajaduse kadudes peab tõdema, et tundsin märkimisväärset vabadust. Siiski peab treeningu ajal olema tähelepanelik, et andur püsiks randmel kindlalt paigal, muidu võivad tulemuseks olla veidi nihkes südamelöögid. Samuti peab randmepõhise pulsimõõtmise puhul arvesse võtma, et ilmselt eales ei saavuta see rinnavööga sama täpset mõõtmistulemust. Treeningu alguses võtab sensor veidi rohkem aega, et soojaks saada ning pulsi kiirel tõusul või langusel võib sensor samuti toppama jääda. Siiski võib Vivosmart HR+ paigutada eeskujulikemate sekka, kuna suudab laias laastus ära tabada nii treeningu maksimaalse pulsi kui keskmise pulsi ning kel minutitäpsusega pulsiinfo oluline pole, sel ei maksa seetõttu Vivosmart HR+ist mööda vaadata.

Võrdluseks kaks erinevat treeningut, mille jooksul võrreldes Polar H7 pulsivööga näitab Vivosmart HR+ pulsiandur küllaltki erinevat sooritust.

vivosmartvspolar

Lisaks eraldiseisvale treeningmenüüle, suudab Vivosmart HR+ ka iseseisvalt tajuda, kui parasjagu, millegi aktiivsemaga (kui lebotamisega) tegeled. Võru MoveIQ tehnoloogia saab aru, kui kõnnid, jooksed või sõidad hoopistükkis jalgrattaga ning kuvab Garmin Connectis need tegevused hallide nupukestena. Mingit põhjalikku treeninganalüüsi nendest tegevustest välja lugeda ei ole võimalik, kuna nende puhul kell iseseisvalt GPSi sisse ei lülita, kuid päevase pulsigraafiku vaatlemisel saab nii kergelt aimu, kas Su südame pani põksuma meeli erutanud seik linnatänaval või mõni rutakam samm.

 

Garmin Connect

Veelgi põhjalikuma analüüsi ja andmekuva toob kasutajani nutivõru teine külg – Garmin Connect tarkvara, mis on saadaval nii nutirakenduse kui veebiteenusena. Tõsi ta on, et rakenduse tundmaõppimine võtab veidi aega, kuid kord selle käppa saades, on põhjalik treeninginfo Sul otse käeulatuses.

img_8406

Aktiivsusinfot saab rakenduses vaadata mitmete perioodide kohta, kuigi kell ise salvestab nii mõnedki varasemad treeningud, säilib kogu treeninginfo Garmin Connectis igavesti ning teeb kogu Sinu ajaloost – nii treeningutest, pulsiinfost, igapäevasest aktiivsusest kui uneajast – põhjalikud ülevaated ja kokkuvõtted.

garmin-10

garmin-8

garmin-9

garmin-calories

Connect keskkonnas saab lisaks teenida ka virtuaalseid medaleid ja sõpradega võistelda. Kui need aga piisavalt ei motiveeri, püüab Garmin Insights funktsioon Sind laiskuse korral vajaliku aktiivsuse saavutamiseks õigele teele suunata.

garmin-steps

garmin-hr

garmin-16

garmin-15

Unemustrite analüüsi tegemisel lähtub Garmin aga Sinu etteantud tavapärastest uneaegadest. Elu küll ei käi niivõrd kellapealt, aga selles suhtes Vivosmart HR+ armu ei anna – kui tahad võimalikult täpset unegraafikut, püsi enda seatud raamides!

garmin-12

garmin-2

garmin-5

garmin-11

Garmin Connecti ja Vivosmart HR+ koostöö on nauditav ja sujuv. Ei mingit lisaliigutust, et nutivõru andmed rakendusesse üles laadida, kell teeb seda Sinu eest automaatselt. Mitte et sünkroniseerimine raske töö oleks, aga lihtsalt mugav on otse peale treeningut rakendus lahti lüüa, et näiteks pulsigraafikut uurida. Nii nagu Silveril plussita versiooni katseperioodil tekkis momente, mil Vivosmart HR nutitelefoni sootuks ära unustas, tekkis ka mul ja eks see algusest peale ühikute jms seadistamine oli tüütu, kuid tegemist oli peamiselt siiski erandite kui reegliga.

garmin-connect

Lisaks telefoni- ja veebirakendusele on Garminil ka programm nimega Garmin Express, mille abil saab kogu aktiivsus- ja treeninginfo ka arvuti kaudu Garmin Connecti üles laadida.

 

Kokkuvõte

Vivosmart HR+i näol on tegu suurepärase täiendusega Vivosmart ridadesse. HR+ mudel sobib ideaalselt nii jooksjate kui tervisekõndijate, matkakarude ning ka jõukahuntide randmele. Integreeritud pulsiandur vabastab pulsivöö raskusest ning GPS-vastuvõtja kindlustab täpsed tempo-, sammu- ning kilometraažiarvestused. Jooksurajalt või treeningsaalist väljaspool ärgitab see kasutajat hoidma aktiivset joont ning püüab aidata ka täisväärtuslikuma uneelu poole.

img_8348

+ Nutitelefoni märguanded otse randmel
+ Motivatsioonisüst mida vajad
+ Meeldivad vibratsioonialarmid
+ Täpne aktiivsuse jälgimine
+ Integreeritud pulsiandur
+ Mitmed treeningrežiimid
+ Integreeritud GPS vastuvõtja
+ Automaatne sünkroniseerimine
– Veidi kohmakas disain
– Pulsiinfo viskab vahel villast

Garmin Vivosmart HR+ on suurepärane kaaslane mistahes treeningute harrastajale, kuid ei osutuks üleliigseks ka senisele tugitoolisportlasele, kes veidi rohkem aktiivsust oma igapäevaellu süstida sooviks.

Ülevaade numbrites

Disain
8.5
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
8.5
Ühilduvus
8.5
Hinna & kvaliteedi suhe
9
8.7

GPSiga nutivõru

Garmin Vivosmart HR+ on funktsionaalne ning nutikas integreeritud GPSiga aktiivsusmonitor, mis toob randmele nutiteavitused ega jää hätta ka treeningsaalis. See on ideaalne kõik-ühes nutivõru, mis sobib iga spordisõbra ja pühapäevaharrastaja randmele.