Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 21. nov. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Garmin Forerunner 645 :: Digitest

Garmin Forerunner 645 Music – kell sportlikele melomaanidele
Kadi Huizinga

Kui Garmin Forerunner 645 Music eelmisel aastal välja tuli, oli tegemist esimese Garmini spordikellaga, mis muusika telefonist randmele tõi. (Kas mäletate TomTom Spark spordikella, mis seda juba kolm aastat tagasi teha oskas?) Okei, Garmin, parem hilja kui mitte kunagi. Koos Forerunner 645 Music spordikellaga saab nii trenni, kui jalutuskäigule minnes telefoni hoopis koju jätta ning endiselt muusikat nautida.

 

DISAIN

Kuigi see kell kannab nime Forerunner ning kuulub rohkem ühte Garmini spordikelladega, näeb see üllatavalt sarnane välja Vivoactive 3 nutikellaga. Sel on samasugune roostevabast terasest raam, 1,2-tolline 240 × 240 lahutusvõimega ekraan, 5 ATM veekindlus ning vahetatav 20 mm laiusega käerihm. Võrreldes Forerunner 645 tõsiseima Fenix seeria spordikella või mõne teise Forerunner seeria liikmega, on ilmselge, et Forerunner 645 ei võta omaks nende sportlikku välimust. Muidugi ei saa FR 645 segamini ajada tõeliste elustiilikelladega nagu näiteks Garmini Vivomove seerias, on sel siiski keskmisest spordikellast õhem korpus ning universaalsem disain, mis sobib niisama hästi jooksurajale ja jõusaali kui ka igapäevaselt kontoris kandmiseks.

Garmin Forerunner 645 Music

Kuigi FR 645 on esmapilgul Vivoactive 3 nutikellaga väga sarnane, on neil üks suur erinevus: Forerunner 645-l ei ole puutetundlikku ekraani. Selle asemel toimub menüüs liikumine kella küljel asetsevate viie nupu kaudu. Kella tagumisest osast leiab aga klassikalise Garmin Elevate optilise pulsianduri ning laadimispesa.

Forerunner 645 on 13,55 mm paksune ning kaalub 42,2 grammi. Igapäevaselt ( ja -öiselt) kandes ei hakka see häirima igapäevatoimetusi tehes, trennisaalis ega isegi uneajal. Võib-olla ainsaks miinuseks kella disaini puhul on see, et kellaga on komplektis vaid klassikaline silikoonist käerihm ning aeg-ajalt võib ranne sellest puhkust vajada, kui kell liiga kaua liiga tugevalt randme ümber on, ent see kehtib enamike spordikellade rihmade kohta. Tänu universaalsele 20 mm rihmakinnitusele saab kellarihma aga mugavalt ka vahetada. Garminil on endal saadaval erinevaid silikoonist ja tekstiilist käerihmu, aga niisamas hästi sobivad kellaga mis tahes tootja universaalse 20 mm kinnitusega kellarihmad.

Garmin lubab Forerunner 645 kellale akukestvuseks 7 päeva nutikella režiimis, kuni 12 tundi GPSi kasutades (ilma muusikata) ning 5 tundi nii GPSi kui muusikat üheaegselt kasutades. Reaalses kasutuses osutus seitsmepäevane laadimisvabadus tõesks ning kell suutis kaasa teha ka pikad matkapäevad.

Ekraan Värviline 1,2″ ekraan
240 × 240 pikslit
30,4 × 30,4 mm
Taustvalgustus
Corning Gorilla Glass 3
Sensorid Baromeetriline altimeeter
Kompass
Asendisensor
Kiirendusmõõtja
Termomeeter
Optiline pulsiandur
GPS + GLONASS
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Liikumisriba
Sammud
Põletatud kalorid
Päeva eesmärk
Trepist tõus/laskumine
Nädala treeningminutid
Pulss (hetkepulss, puhkeasendis)
Stressitase
Nutitelefoni märguanded
Ilmateade
Kalender
Muusika
Nutitelefoni märguanded Kõned
SMS
E-mail
Kalender
Rakendused
Sotsiaalmeedia
Passiivsus
Äratus
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Automaatne eesmärk
Trepiastmed
Nädala intensiivsed minutid
Unekvaliteet
Passiivsus
Ühendused Bluetooth 4.0 LE
ANT+
WiFi
Ilmastikukindel 5 ATM
Sobib ujumiseks
Aku Integreeritud liitiumaku
14 tundi treeninguaega GPSiga, ilma muusikata
5 tundi treeninguaega GPSi ja muusikaga
7 päeva nutikellana
Laadmine spetsiaalse kaabliga
Mõõtmed 42,5 × 42,5 × 13,5 mm
Kaal 42,2 grammi
Rihma pikkus Universaalne suurus
Värvivariandid Must/hõbe
Cerise/hõbe
Must/must
Must/rose gold

Garmin Forerunner 645 Music Garmin Forerunner 645 Music Garmin Forerunner 645 Music Garmin Forerunner 645 Music Garmin Forerunner 645 Music

SPORT JA AKTIIVSUS

Forerunner 645  Music on varustatud kõigi sensoritega, mida leiab näiteks kallima Forerunner 935 seest – GPS, Glonass, kõrgusmõõtja, kompass, asendisensor, kiirendusmõõtja ja termomeeter – need kõik on kella sees olemas. See tähendab, et Forerunner 645 jälgib samamoodi aktiivsust ning pakub rohkelt treeningrežiime nagu jõutreening, jooksmine, rattasõit, basseiniujumine jms. Erinevalt mõnest teisest Garmini spordikellast ei saa Forerunner 645 Music-uga küll salvestada golfimängu ega avavetes ujumist.

Iga treeningrežiimi puhul saab eraldi seadistada, kas soovid kasutada vaid tavalist GPSi, GPS + GLONASS või GPS + Galileo. Reeglina suudab kell Sinu asukoha leida üsna kiiresti, nii et ei linnas ega mägedes pea kaua ootama, et saaks välitrenniga alustada.

Garmin Forerunner 645 Music

Kella sees on rohkelt treeningrežiime, mille seast võiks igaüks leida oma, kuid kui harrastad näiteks tiibvarjusporti, siis saab sellise treeningrežiimi ise teha. Samamoodi saab iga treeningu ekraanikuvasid vastavalt vajadusele muuta – lisada marsruudivaade, kõrgusnäitajad, kompass, erinevad ajaparmeetrid, pulsinäitajad jm. Sisuliselt sarnaneb see funktsionaalsus suuresti mõnda aega tagasi Digitesti veergudel käinud Garmin fenix 5S mudeliga.

Kella saab Garmin Connect veebirakenduse kaudu laadida erinevaid jooksu-, kõnni- või matkamarsruute. Nii ei pea näiteks metsas rännates füüsilist kaarti pingsalt jälgimagi, sest rada ning Sinu asukoht sellel on kella ekraanil alati olemas. Niisamuti annab kell alati teada, kui oled rajalt kõrvale sattunud või kui ees on ootamas pöördekoht. Metsas eksimine läheb selle kellaga küll raskeks.

Garmin Forerunner 645 Music

Niisamuti saab kella laadida ka ettevalmistatud treeningkavasid, et ei peaks oma märkmikku jõusaali kaasa vedama. Kell kuvab oma ekraanil, mis harjutust pead tegema ning mitu korda. Treeningu lõpus saad ülevaates näha ka, mida ja mitu korda tegid. Kuigi aususe huvides peab mainima, et Garmin võiks seda funktsiooni veel natuke nokitseda. Alati ei saa just kõik kordused loetud ning jalapäeval ei maksa kella lugemisoskusele üldse loota, sest kell on ju siiski käe ümber.

Treeningute vältel hoiab südamel silma peal kella integreeritud pulsiandur. Selle abil saab mugavalt silma peal hoida, kas teed trenni ikka piisava intensiivsusega või ehk pead end hoopis tagasi hoidma, et endale mitte liiga teha. Selle abil on ka hea pulsitsoonide järgi treenida, sest pulsiandur on üsna täpne. Kuigi ka siin kehtib sama jutt nagu ikka optiliste pulsiandurite puhul – sageli ei suuda andur HIIT treeningutega täpses taktis käia. Kui kõrge intensiivsusega trenne on Sinu menüüs palju, siis selleks puhuks saab kellaga ühendada nii ANT+ kui Bluetooth pulsivöö.

 

Nutipagas & muusika

Lisaks aktiivsusmonitori ja spordikella funktsioonidele toimib Forerunner 645 ka asjaliku nutikellana. Kella ekraanile jõuavad kõik nutitelefoni potsatavad teavitused, sinna saab Garmin Connect IQ poest laadida alla rakendusi, erinevaid andmevälju ja ekraanikuvasid. Lisaks on Music versioonis ka integreeritud Garmin Pay funktsionaalsus, kuid tänasel päeval see meie regioonis veel ei tööta.

Forerunner 645 ei konkureeri kindlasti Apple Watch nutikellaga, kuid kõik olulised teavitused saab kella ekraanilt loetud ning Androidi kasutajad saavad sõnumitele ka otse kellalt vastata.

Garmin Forerunner 645 Music

Nagu alguses mainitud sai, on Forerunner 645 esimene Garmini spordikell, mille sisse saab oma muusikat pakkida. Tänaseks päevaks oskavad seda teha nii fenix 5 Plus seeria kellad, kui ka Vivoactive 3 Music, kuid Forerunner 645 oli esimene. Nii nagu varem sai Garmini kelladelt juhtida telefonis parasjagu töötavat muusikarakendust, saab seda teha endiselt. Nüüd on aga kellas ka sisemälu kuni 500 laulule või audioraamatutele, podcastidele (reaalne mahutavus sõltub failide suurusest).

Garmin Forerunner 645 Music

Muusikat saab kella laadida kahel moel – arvutist Garmin Express programmi kaudu või üle WiFi ühenduse Spotify’st, kui Sul on Spotify Premium kasutaja.

Garmin Expressi kaudu saab kella panna helifaile, mis Sul juba arvutis olemas on ning nendest erinevaid esitusloendeid kokku panna. Spotify’ga on laadimine sama lihtne. Connect IQ poest on esmalt vaja alla laadida Spotify rakendus, ühendada kell WiFi võrguga ning seejärel saadki Spotify’s valmistatud esitusloendeid kella sisemällu salvestada.

Garmin Forerunner 645 Music

Garmin Forerunner 645 Music

Muusika kuulamiseks peab kellaga ühendama Bluetooth kõrvaklapid ning vajutama kella vasakut alumist nuppu, mis toob muusikamängija kohe kella ekraanile. Nii saad trenni minnes muusika kaasa võtta, aga telefoni maha jätta.

 

GARMIN CONNECT

Kuigi kella ekraanil saab näha viimase nädala sammu-, pulsi- ja kalorigraafikuid, saab põhjalikumat aktiivsusinfot ja treeningut analüüsi uurida Garmin Connect tarkvaras, mis on saadaval nii nutitelefonis kui veebilehitsejas. Seal saab kella seadistada, näha kogu salvestunud aktiivsusinfot ning uurida põnevad graafikud kogu statistikast. Tõsi ta on, et rakenduse tundmaõppimine võtab veidi aega, kuid kord sellega harjudes, on põhjalik treeninginfo Sul otse käeulatuses ning mõnele teisele platvormile üle minnes hakkad sellest ilmselt puudust tundma (siinkohal räägib kogemus).

Garmin Forerunner 645 Music

Rakendusest hea ülevaate terve päeva treeningutest ja südametegevusest ja aktiivsusest. Aktiivsusinfot saab uurida ka mitmete perioodide kohta. Garmin Connectis säilib kogu treeninginfo igavesti ning see teeb kogu Sinu ajaloost – nii treeningutest, igapäevasest aktiivsusest kui uneajast – põhjalikud ülevaated ja kokkuvõtted.

Garmin Forerunner 645 Music

Garmin Forerunner 645 Music

Connect keskkonnas saab lisaks teenida ka virtuaalseid medaleid ja sõpradega võistelda. Kui need aga piisavalt ei motiveeri, püüab Garmin Insights funktsioon Sind laiskuse korral vajaliku aktiivsuse saavutamiseks õigele teele suunata.

Garmin Forerunner 645 Music

Garmin Forerunner 645 Music

Garmin Forerunner 645 Music

Lisaks pääseb Forerunner 645 kellaga ka Connect IQ rakenduste poodi, milles saab alla laadida palju erinevaid kellade disaine, ekraanikuvasid ning isegi rakendusi, millega kella omanäolisemaks muuta.

 

KOKKUVÕTE

Garmin Forerunner 645 Music

Garmin Forerunner 645 Music on oodatud liige Garmini perekonda. See laob silla nutikellaliku Vivoactive 3 ja spordikellade tipu fenix 5 vahel, võttes ühe välimuse ja teise sisu (noh.. vähemalt osaliselt). Forerunner 645 on parim mõlemast maailmast – sobib suurepäraselt randmele nii tööl kui trennis ning pakub ka rohkelt treeningrežiime ja funktsioone. Kell loeb igapäevaselt üles kõik sammud ja kalorid, toob randmele ka nutiteavitused ning muusika kõrvadesse ka siis, kui Sa ei viitsi telefoni kaasas tassida. See on sobiv kell neile, kes hindavad Garmini täpsust ning võimalust kuulata muusikat, ilma et peaks telefoni kaasas tassima.

+ Disain ei ole üleliia sportlik
+ Muusikat saab alla laadida ka Spotify’st
+ Kiire GPS

+ Funktsioonidelt sarnane kallimate Garmini kelladega
– Aku võiks veelgi kauem kesta
– Kallimapoolne hind

Garmin Forerunner 645 Music

Ülevaade numbrites

Disain
9.5
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
9.5
Hinna & kvaliteedi suhe
8.5
9.1

Rating

Garmin Forerunner 645 Music laob silla nutikellade ja spordikellade vahel. See on parim mõlemast maailmast – sobib suurepäraselt randmele nii tööl kui trennis ning pakub ka rohkelt treeningrežiime ja funktsioone. Kell loeb igapäevaselt üles kõik sammud ja kalorid, toob randmele ka nutiteavitused ning muusika kõrvadesse ka siis, kui Sa ei viitsi telefoni kaasas tassida. See on sobiv kell neile, kes hindavad Garmini täpsust ning võimalust kuulata muusikat, ilma et peaks telefoni kaasas tassima.