Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 3. dets. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Garmin Vivofit 2 paneb rahva liikuma :: Digitest

Garmin Vivofit 2 paneb rahva liikuma
Andra Alt

Garmin suudab toota kõikvõimalikke randme peal kantavaid seadeldisi­ – olgu tegemist siis pigem trennihuntidele suunatud spordikelladega või kontorirahvast igapäevaselt rohkem liigutama motiveerivate aktiivsusmonitoridega. Seetõttu on ka Digitestis end tõestamas käinud juba mitmed erinevad Garmini spordikellad ja nutivõrud ning nüüd on aeg ka aktiivsusmonitoridel end proovile panna.

Garmin tuli oma esimese Vivofit perekonda kuuluva aktiivsust jälgiva isendiga välja juba mõned aastad tagasi ning ega järeltulija Garmin Vivofit 2 aktiivsusmonitor oma eelkäijale milleski alla jää. Pigem just vastupidi, sest läbi on viidud põgus uuendskuur. Nimelt on Garmin alles jätnud just need staaromadused, mida ühelt aktiivsusmonitorilt ikka oodata võib ning seejuures lisanud funktsionaalsust ning kasutusmugavust. Mis tähendab, et Garmin Vivofit 2 näol on tegemist randme peal istuva seadmega, mis peab detailset arvestust Sinu päeva jooksul sooritatud sammude üle, teavitab, kui oled liialt kauaks tugitooli mugavustesse unelema jäänud, hoiab silma peal Sinu unes sahmerdamistel ning varustab Sind ka infoga läbitud vahemaade ja põletatud kalorite kohta.

img_9300

Disain & funktsionaalsus

Väljanägemiselt on Vivofit 2 stiilselt tagasihoidlik võru Sinu randmel, mis pigem soovib tahaplaanile jääda ning seejuures vaikselt ja salamisi Sinu päevast aktiivsust jälgida. Reguleeritava pikkusega pehmest silikoonist rihm on kerge ja mugav ega ärrita nahka. Tänu sellele, et seade ise käib rihma seest hõlpsasti välja, on rihmad vahetatavad ning neid on saadaval nii eri suurustes kui ka värvides – igaühele oma. Seejuures aga ei pea kartma, et seade võiks kogemata rihma seest välja vupsata. Seadme jaoks on siiski rihma sisse disainitud piisavalt turvaline „pesa“, mis tagab kindlalt selle paigalpüsimise. Ühe esimese uuendusena on rihmal nüüd turvaline keeratava lukustusega kinnitus, mis tagab aktiivsusmonitori kindlalt käel püsimise. Selle kõige juures on Vivofit 2 ka täielikult veekindel, seega saab julgelt kõik vette sukeldumised ära tehtud.

img_5555

img_5558

Vivofit 2 ekraan on horisontaalse asendiga ning võrdlemisi suur, mis tähendab, et ekraan on selgesti loetav ka siis, kui on aega sellele vaid põgus pilk peale heita. Kuid seejuures järgib ekraan ikka ka rihma poolt ette seatud raame ning ei riku seadme nii-öelda võrulikku disaini.

img_9292

Üks tähelepanuväärseimad uuendusi võrreldes oma eelkäijaga on Vivofit 2 puhul just see, et ekraanile on lisatud taustavalgustus, mis hakkab põlema, kui nuppu põgusalt all hoida. Võiks küsida, et kus see nupp veel siin on? Kuid kõik see on osa Garmin Vivofit 2 tagasihoidlikust stiilist. Üksainus nupp, mille mitmekordsel vajutamisel või allhoidmisel saavad seadmele antud kõik vajaminevad käsklused, on nii-öelda natukene peidetud disainiga. Kuid Garmin siiski halastab ning on rihmale lisanud vaevumärgatava kuid seejuures veidi kõrgendatud koha, mille ülesanne ongi siis juhtnupp olla. Selle muljumine võib küll alguses veidi harjumatu olla ning võib veidi aega minna, et selle õige võtte käppa saaksid, kuid ei miskit kaela murdvat.

Vivofit 2 menüü on võrdlemisi ruttu selgeks õpitav. Jah, võib-olla veidi peab nuputama, et mõned funktsioonid hakkavad tööle nupu allhoidmisel, kuid kuna menüüs otseselt kuskile ära eksida pole väga võimalik, siis pigem on aktiivsusmonitoris vajalike funktsioonideni jõudmine kasutajasõbralikult lihtsaks tehtud.

Menüüs vaatavadki esmajoones vastu traditsiooniliselt kellaaeg ja kuupäev. Seejärel tehtud sammude arv, päevasest eesmärgist puudu olevad sammud, läbitud vahemaa ning põletatud kalorid. Nende kõikide vahel vahetamine käib lihtsalt nupule vajutusega. Kui aga nuppu all hoida, ilmuvad võimalused käivitada ja peatada treeningrežiim, sünkroniseerida aktiivsusmonitor arvuti või telefoniga, panna Vivofit 2 unerežiimi või pairida omavahel aktiivsusmonitor ja telefon või arvuti.

img_5575

img_5573

Treeningrežiimi paindlikkus ning funktsionaalsus on Vivofit 2 puhul muidugi võrdväärne eelkõige aktiivsusmonitorile tavapäraselt omaste võimetega ning mingeid spordikellades leiduvaid pea piirituid võimalusi oodata oleks liig ja lausa veidi ülekohtune. Vivofit 2 on eelkõige siiski aktiivsusmonitor ning seetõttu suudab selle treeningrežiim tänu kiirendusmõõtjale ilusasti eristada kõndimist jooksmisest ning näitab seejuures väga edukalt nii kõndimise kui ka jooksmise puhul ära soorituseks kulunud aja, tehtud sammud, läbitud vahemaa ning põletatud kalorid. Kuid näiteks kardiotrennis põletatud täpsete kalorinumbrite välja arvutamise jaoks tuleb appi haarata ka pulsivöö.

Garmin Vivofit seeria aktiivsusmonitoride üks kõige iseloomulikumaid ja tähelepanuväärsemaid omadusi on võimalus seda randmel kanda 24/7… ja seda kas või aastaringselt. See on võimalik esiteks loomulikult tänu veekindlusele (kõik ujumised ning vanniskäigud said tehtud), kuid eelkõike tänu kahele seadme sees peituvale CR1632 tüüpi patareile (mis on ka vahetatavad), mille vastupidavust ongi Garmin hinnanud umbes 1 aasta ringi. Seega pole tarvis muretseda, kas aktiivsusmonitori aku ikka peab mõne pikaks veninud matkaretke lõpuni vastu või kas laadija sai ikka kaasa pakitud. Igasugused juhtmed ja laadijad võib Vivofit 2 omanik täiesti ära unustada. Lihtsalt aktiivsusmonitor randmele ja minekut!

Ekraan Punktmaatriks
25 × 10 mm
Sensorid Sammulugeja
Kiirendusmõõtja
Ekraani kuva Kuupäev ja kellaaeg
Passiivsuse riba
Läbitud vahemaa
Astutud sammud
Põletatud kalorid
Päeva eesmärk
Aktiivsuse jälgimine Sammud
Läbitud vahemaa
Päevane aktiivsus
Unekvaliteet
Passiivsus
Ühendused Bluetooth 4.0 LE (nutitelefoniga ühendamiseks)
ANT+ (muude ANT+ seadmetega ühendamiseks)
Ilmastikukindel 5 ATM / veekindel kuni 50 meetri sügavusel
Sobib kasutamiseks ka ujumiseks
Aku 2 × CR1632 tüüpi patareid
Kestvus üle 1 aasta
Rihma pikkus Regular: 120 – 175 mm
XL: 152 – 210 mm
Kaal Regular: 25,5 g
XL:
Värvitoonid Must
Valge
Roosa

img_5562

img_5567

img_5566

img_5564

Ööpäevaringne aktiivsuse jälgimine

Oma põhiülesannet – 24/7 aktiivsuse jälgimine – täidab Vivofit 2 usinalt ning kohusetundlikult, seades kasutajale iga päev uusi eesmärke, mida vallutada, ning utsitades seeläbi üha rohkem liikuma. Nagu ka eelnevalt põgusalt mainitud sai, siis loeb Vivofit 2 üles kõik päeva jooksul tehtud sammud, peab arvestust päevasest eesmärgist puuduolevate sammude üle ning loeb kokku ka kõik põletatud kalorid ja läbitud kilomeetrid. Viimase kahe puhul on tegemist muidugi umbkaudsete arvutustega. Täpsemaid numbreid taga ajajad peavad appi võtma pulsianduri või GPSiga varustatud seadmed.

Seejuures aga samme lugema on Vivofit 2 usin. Aktiivsusmonitor suudab edukalt tunnetada, kui selle kasutaja on liikumises ning peab arvestust kõikide tehtud sammude üle. Seejuures ei tohiks aga ära kohkuda, kui Vivofit 2 ekraanile mõne ägedama käevehkimise või raputavama bussisõidu korral mõned tühjad sammud tekkida võivad. Tegemist on pigem paratamatu nähtusega ning Vivofit 2 õnneks lisasamme üüratul määral siiski ei tekita.

img_9294

Mis aga eristab Garmini aktiivsusmonitore teistest ongi just see uute eesmärkide püstitamise funktsioon. Nimelt on Vivofit 2 süsteemid varustatud geniaalse algoritmiga, mis iga päev tõstab tasapisi Sinu päevast sammueesmärki üha kõrgemale, suurendade seeläbi Sinu päevast aktiivsust. Seda muidugi juhul, kui oled eelmise päeva eesmärgi täitnud. Kui aga päevane sammueesmärk on eelnevalt üle jõu käinud, annab Garmin siiski ka veidi armu ning vastavalt vähendab järgmise päeva eesmärki.

img_9290

Nagu ühele tublile Garmini seadmele omaselt on ka Vivofit 2 varustatud liikumise ribaga (Move Bar), millega Sinu päevast aktiivsust tõsta ning vähem usinates kasutajates süütunnet süvendada. Nimelt kui aktiivsusmonitor tunneb, et oled tund aega paigal istunud, annab Vivofit 2 Sulle sellest helisignaaliga teada ning ekraani ülemisse serva ilmub esialgu veel vaid pool punasest liikumise ribast. See on siis vihje, et oleks aeg end püsti ajada ja see riba nii-öelda maha kõndida. Kui aga sellele mitte reageerida, hakkab iga 15 minuti tagant see „häbiriba“ pikenema (kusjuures hääletult) ning selle kadumiseks peab ette võtma umbes paariminutilise jalutuskäigu.

Vivofit 2 jälgib ka Sinu und. Selleks tuleb enne uinumist aktiivsusmonitor panna unerežiimile, mille ajal siis liikumise riba ei teki ning salvestatakse vaid une ajal tehtud liigutused, mida saab hommikul Garmin Connect keskkonnast graafikuna näha. Siinkohal muidugi võib diivanil tukastajatel või muidu unustajatel tekkida auke täpsete unetundide salvestamisega, kuna ise Vivofit 2 unne suikumist tuvastada ei suuda.

Garmin Connect

Vivofit 2 aktiivsusmonitori lahutamtu kaaslane on kindlasti Garmin Connect keskkond, mis kõik Sinu tegemiste kohta kogutud info mugavalt üles rivistab ja erinevateks graafikuteks joonistab. Garmin Connect on saadaval nii nutirakenduse kui ka veebiteenusena ning on vägagi kasutajasõbralik lahendus täpse ülevaate andmiseks kogu aktiivsusinfo kohta. Kuna Garmin Connect salvestab kõik kogutud andmed igavesti, siis on see hea võimalus vahel vahel ajas tagasi minna ning võrrelda, kuidas on Vivofit 2 Sinu eluviisi aktiivsemaks muutnud.

img_0225

img_0226

img_0227

img_0228

Kuna Garmin Connect rakendus võimaldab silma peal hoida võrdlemisi suurel andmemahul, siis on mõistetav, et kohe esimese hooga kõike päris käppa ei pruugi saadagi. Kuid kui kord juba paremini rakenduses orienteeda, siis on tegemist tõeliselt mugava ja praktilise lahendusga, kuidas enda igapäevast aktiivsusinfot ning unemustreid analüüsida ning jälgida.

Kuigi kirjade järgi peaks Garmin Connecti ning Vivofit 2 omavaheline koostöö ning andmete rakendusse üles laadimine toimuma automaatselt, siis paraku see kõik nii roosiline siiski pole. Automaatne andmete sünkroniseerimine oli pigem harv ja õnnelik juhus kui korrapäraselt toimiv protsess. Midagi katki sellest muidugi iseenesest ei jää  – käsitsi andmete sünkroniseerimine toimis seevastu kindlalt ning kiiresti ja kõik vajalikud toimetused said tehtud.

Garminil on lisaks veel ka programm nimega Garmin Express, mis on mugav ja praktiline viis just nendele, kes soovivad Vivofit 2 poolt kogutud aktsiivsusinfot just arvuti kaudu Garmin Connecti üles laadida.

Kokkuvõte

Vivofit 2 on stiilne täiendus aktiivsusmonitoride ridadesse ning toob Sinuni võimaluse astuda samm aktiivsema eluviisi poole. Hoia silm peal oma liikumisaktiivsusel ja unekvaliteedil 24/7 ning ületa järjest kõik Vivofit 2 poolt püstitatud eesmärgid. Vivofit 2 aktiivsusmonitor on ideaalne lahendus just neile, kes vajavad väikest motivatsioonisüsti, et oma igapäevast aktiivsustaset tõsta.

img_9304

+ Motiveerib üha rohkem liikuma
+ 24/7 kandmise võimalus
+ Üle aasta kestev aku
+ Täpne aktiivsuse jälgimine
+ Kasutajasõbralik menüü
+ Stiilne ja minimalistlik välimus
+ Kerge ja mugav disain
– Juhtnupp vajab tugevamat muljumist
– Automaatne sünkroniseerimine ei toimi alati

Garmin Vivofit 2 on ideaalne kaaslane just neile, kes soovivad oma ellu veidi rohkem liikumist ning aktiivsust tuua, kuid seejuures leiavad, et mõni multispordikell ei saaks nende kasutuses oma täit potentisaali näidata.

• Garmin Vivofit 2 aktiivsusmonitorid Photopointis alates 89 € »

Ülevaade numbrites

Disain
9
Kasutusmugavus
9
Funktsionaalsus & täpsus
8
Ühilduvus
7.5
Hinna & kvaliteedi suhe
8.5
8.4

24/7 aktiivsusmonitor

Garmin Vivofit 2 on stiilne aktiivsusmonitor, mis motiveerib igapäevaselt üha rohkem liigutama, püstitades järjest kõrgemaid eesmärke, mida vallutada. Ideaalne kaaslane neile, kes soovivad oma igapäevaellu veidi rohkem liikumist tuua.