Garmin Vivofit 3 toob trendikuse Sinu randmele :: Digitest
Aktiivsusvõru, fitness-kell, aktiivsusmonitor – heal lapsel mitu nime. Nagu nimi isegi juba viitab, siis on Garmin Vivofit 3 järjekorras lausa kolmas aktiivsusmonitor Vivofit perekonnas ning selle vanem vend Vivofit 2 on samuti Digitestist läbi astunud. Ja ega Garmin tuure väga maha pole võtnud. Pigem tundub, et lisaks aktiivsusmonitoride ning spordikellade turule, tahab suurtootja Vivofit 3 abil siseneda ka moelavadele, sest ülimalt trendikad Vivofit 3 käerihmad on ausalt öeldes nii stiilsed, et ajavad silme eest lausa virvendama.
Vivofit 3 peidab endas traditsioonilisi aktiivsusmonitori omadusi. See hoiab silma peal Sinu päevasel aktiivsusel, ärgitades liigse passiivsuse korral üha rohkem liikuma, loeb kokku tehtud sammud, peab arvet sammude üle, mis veel päevasest eesmärgist puudu on, loeb kokku läbitud kilomeetrid ning põletatud kalorid ja lõpetuseks arvestab kokku ka nädala lõikes kõik intensiivsed minutid.
Disain & funktsioonid
Vivofit 3 oleks justkui uues kuues sündinud. On see siis trendikas moeaksessuaar või stiilne aktiivsusmonitor? Miks mitte veidi mõlemat?! Juba varasemate Vivofiti mudelite puhul oli aktiivsusmonitori rihma vahetamise võimalus olemas, kuid Vivofit 3 puhul on Garmin viinud selle idee hoopis uuele tasemele. Lisaks erinevatele värvustele ja suurustele, on Vivofit 3 aktiivsusmonitori võimalik endale soetada ka täiesti erinevate kujude ja stiilidega rihmadega. Digitesti testimiseks saabus küll see nii-öelda kõige traditsioonilisema disainiga Vivofit 3, kuid juba seegi on omanäoline ning erineb suuresti teistest aktiivsusmonitoridest. Lisaks käerihma välimusele on uuenduskuuri läbi teinud ka selle kinnitus. Tegemist on küll traditsioonilise keeratava lukustusega kinnitusega, kuid selle käsitlemine on praktilise ketta abil grammi võrra lihtsamaks tehtud.
Vivofit 3 ekraan on esmapilgul tunduvalt väiksem kui tavapäraselt aktiivsusmonitoridele omane on – kõigest pöidlalaiuse ruudu suurune. Kuid sellest ei maksa väga heituda. Garmin on suutnud isegi ülikompaktsel ekraanil kogu info suurepäraselt loetavana esile tuua. Ekraanikuva on võimalik ise enda maitse järgi seadistada ning valida Garmin Connect keskkonnas täpsemalt, mida ja kuidas ekraanil kuvada soovid – olgu see siis horisontaalses või vertikaalses asendis.
Ekraani kõrval paikneb nupp, mis hoiab ekraaniga ühte raamistikku ning mida on mugav käsitleda. Nuppu hetkeks all hoides süttib põlema ekraanivalgustus ning mitmekordsel vajutamisel on võimalik juba Vivofit 3 menüüga end kurssi viia. Sealt leiab üksteise järel kellaaja, kuupäeva, päeva jooksul tehtud sammude arvu, eesmärgist veel puudu olevad sammud, läbitud vahemaa ja põletatud kalorid ning viimasena aktiivsete minutite arvu, mille arvestus toimub nädala lõikes. Nuppu all hoides kuvatakse ekraanile võimalus käivitada treeningrežiim, sünkroniseerida aktiivsusmonitor telefoni või arvutiga ning pairida omavahel aktiivsusmonitor ja telefon või arvuti.
Siinkohal jõuamegi esimese tähelepanuväärseima sisulise erinevuseni Vivofit 3 ja tema eelkäijate vahel. Nimelt on ära kaotatud manuaalne unerežiimi aktiveerimine. Ning seda seetõttu, et Vivofit 3 on täiendatud Move IQ näol, mis tähendab, et aktiivsusmonitor tunnetab selle abil automaatselt ära, mil selle kasutaja on unne suikunud. Sellel on nii omad plussid kui miinused. Esmajoones tundub see mugav ja praktiline lahendus – pole tarvis ise enam meeles pidada, et enne pea padjale heitmist tuleb ka unerežiim aktiveerida ning seega saab kindel olla, et ühegi öö unemustrid ei lähe kaduma. Teisalt jällegi tuli ette ka olukordi, mil mõnel õhtul olid end eriti rahulikult diivanile teleka ette sättinud lemmikfilmi nautima ning hommikul selgus, et Move IQ on selle hoopis magamiseks lugenud.
Ka treeningrežiimi võimalusi mõjutab Move IQ olemasolu. Tänu sellele, et Move IQ suudab erinevaid tegevusi omavahel eristada, on seadmel võimalik üha täpsemini koguda Sinu treeningu kohta infot. Vivofit 3 aktiivsusmonitori treeningvõimalused piirduvad jalutamise, jooksmise ning ujumisega, kusjuures ega ise polegi tarvis määrata, millise tegevusega parajasti alustamas oled. Move IQ analüüsib Sinu keha liikumist ning määrab selle järgi vastavalt, millisele tegevusele omaselt treeninginfot koguda. Mugav, kas pole? Ja nagu ühele eeskujulikule aktiivsusmonitorile ikka omane, siis kokku saavadki loetud treeningu jooksul tehtud sammud, läbitud vahemaa ning põletatud kalorid. Kui ühildad aktiivsusmonitoriga veel ka pulsivöö, on võimalus ka südamelöökide info üles mõõta ning seeläbi saada veelgi täpsemat infot näiteks trennis maha rassitud kalorite kohta.
Järgmine tähelepanuväärne omadus Vivofit 3 puhul on intensiivsete minutite arvestus. Nimelt seab Vivofit 3 nädalase eesmärgi ka intensiivsete minutite kohta. See tähendab, et aktiivsusmonitor registreerib ära, kui oled tegemas tavapärasemast veidi intensiivsemat jalutuskäiku või jooksu ning arvestab neid kui intensiivseid minuteid. Siin esines ka mõningaid ebatäpsusi. Nimelt ei tundnud Vivofit 3 just päris kõikide jalutuskäikude puhul ära, et toimumas on tavapärasest intensiivsem liikumine ning oleks nüüd tarvis need ka registreerida.
Garmin tundub jätkavat aktiivsusmonitoride vooluallikate puhul täpselt sama stiili ning ka Vivofit 3 puhul on säilinud üks praktilisemaid omadusi – üle aasta kestev aku, mis võimaldab aktiivsusmonitori iga päev ja alati. Seega ei leia oma uhiuue Vivofit 3 karpi avades sealt seest mitte ühtegi kadumisohtlikku juhet – Vivofit 3 on koheselt valmis Sind randmelt motiveerima.
Ekraan | 64 × 54 pikslit 10 × 10 mm |
Sensorid | Sammulugeja Kiirendusmõõtja |
Ekraani kuva | Kuupäev ja kellaaeg Passiivsuse riba Läbitud vahemaa Astutud sammud Põletatud kalorid Päeva eesmärkIntensiivsed minutid |
Aktiivsuse jälgimine |
Sammud Läbitud vahemaa Päevane aktiivsus Unekvaliteet Passiivsus |
Ühendused | Bluetooth 4.0 LE (nutitelefoniga ühendamiseks) ANT+ (muude ANT+ seadmetega ühendamiseks) |
Ilmastikukindel | 5 ATM / veekindel kuni 50 meetri sügavusel Sobib kasutamiseks ka ujumiseks |
Aku | CR1632 tüüpi patarei Kestvus üle 1 aasta |
Rihma pikkus | Regular: 137 – 195 mm XL: 165 – 225 mm |
Kaal | Regular: 26 g XL: 28 g |
Värvitoonid | Must Valge Roosa |
Vivofit 3 aktiivsusmonitorina
Aktiivsusmonitori põhitööd Vivofit 3 lausa sündinud tegema. Järk-järgult õpib Vivofit 3 oma kasutajat üha rohkem tundma ning seda paremini õnnestub täpsete sammueesmärkide seadmine, nende täitmine ja loomulikult unemustrite joonistamine. Ükski astutud samm ei jää Vivofit 3 puhul märkamata ning kõik saab üles loetud nagu ühele eeskujulikule aktiivsusmonitorile kohane. Seejuures pakub kasutajale aga ülimat mugavust võimalus näha, palju veel päevasest eesmärgist puudu on ning vastavalt selle järgi siis oma päevaplaani kohandada. Üks õhtune jalutuskäik enne uinumist teeb ju vaid head.
Põletatud kaloreid ning läbitud vahemaad arvestab Vivofit 3 vastavalt kehakaalu ja sammu pikkuse järgi, mida on ise võimalik Garmin Connect keskkonnas sisestada. Seetõttu oleks ka ülekohtune nõuda Vivofit 3 käest sentimeetritäpsuseid numbreid.
Eelnevalt sai juba põgusalt mainitud Move IQ automaatset treeningu tuvastamise funktsiooni, mis tegelikult toimib ka treeningrežiimi väliselt. Näiteks kui oled ootamatult sunnitud tavapärasest pikema jalutuskäigu ette võtma, siis tuvastab Move IQ selle kui tegevuse ning registreerib selle algusaja ja kestvuse. Kuid siingi pole kõik alati täielikult paikapidav ning võib esineda olukordi, mil Move IQ veidi segadusse satub. Selle kuu aja jooksul, mil Vivofit 3 minu kaaslaseks oli, tuli ikka mõnel korral ette olukordi, mil enda andmetel justkui jalutasin hommikul bussi peale, kuid hiljem Garmin Connect keskkonnast uurides selgus, et Move IQ andmetel hoopis ujusin bussile.
Garmin Connect
Garmin Connecti puhul on tegemist ülimalt kasutajasõbraliku ning praktilise rakendusega, mis käib käsikäes Vivofit 3 aktiivsusmonitoriga. Kuigi tegemist on niivõrd mahuka keskkonnaga, mille täielikult selgeks õppimine võtab veidi siiski aega, kaaluvad mugavus ja praktilisus lõppkokkuvõttes selle algse keerukuse üle. Kogu päevane info ootab sind alati kohe esilehel ning hõlpsasti on võimalik pilk peale heita, kuidas läheb sammueesmärgi täitmine ning kui intensiivne oli viimane metsajooks.
Garmin Connect suudab kogutud andmetest toota detailseid ja inforohkeid graafikuid, mille abil saad ka pikema perioodi vältel oma progressi ja arengut analüüsida. Lisaks on Garmin Connect lahke aitama ning juhib tähelepanu, kui näiteks tundub, et unemuster pole just kõige tervislikum või samas tempos jätkates päevane sammueesmärk küll täis ei tule.
Mugavaks ja veelgi sujuvamaks teeb Vivofit 3 ja Garmin Connecti omavahelise koostöö võimalus andmeid automaatselt sünkroniseerida. Olgugi et kohati oli see funktsioon veidi kapriisne, siis kui otseselt iga 15 minuti tagant värskendatud infot rakendusest lugeda pole tarvis, ei häiri need väikesed apsakad just eriti märkimisväärselt üldist kasutuskogemust.
Kokkuvõte
Garmin Vivofit 3 on aktiivsusmonitor, mis suudab motiveerida kõiki liikuma. Motiveeriv püstitatud eesmärke vallutav ning järjest rohkem pingutama panev süsteem on ideaalne viis, kuidas järk-järgult oma elustiili üha aktiivsemaks muuta. Trendist ja stiilist pakatav Vivofit 3 on aktiivsusmonitor, mis ühendab moodsa kasulikuga ning pole mingi hall hiireke, kes randmel märkamatuks jääks.
+ Püstitab uusi sammueesmärke
+ 24/7 aktiivsuse jälgimine
+ Üle aasta kestev aku
+ Täpne aktiivsuse jälgimine
+ Move IQ automaatne treeningutuvastus
+ Stiilne ja trendikas välimus
+ Kerge ja mugav disain
– Move IQ võib vahel mööda panna
– Automaatne sünkroniseerimine ei toimi alati
Garmin Vivofit 3 on ideaalne kaaslane just neile, kes soovivad oma ellu aktiivsusmonitori, mis näeks modernne ja atraktiivne välja ning seejuures soovivad olla veidi rohkem liikuvamad ning aktiiveimadki soovivad selleks praktilist ja taskukohast lahendust.