Huawei Scale 3 nutikaal – kas Hiina luure sinu vannitoas? :: Digitest
Vannitoakaal, mis sest et nutikas, on minu jaoks arvatavasti üks igavamaid asju, mida arvustada. Sellest hoolimata võtsin ma vastu challenge’i läbi testida koguni kaks kaalu, mis ühel päeval korraga minu töölauale maandusid – üks neist oli tänase ülevaate staar Huawei Scale 3 ja teine Xiaomi poolt tehtud. Mõlemad olid sarnastes karpides ja nägid ka ise välja praktiliselt identsed, kuid sellest hoolimata olid mõlemad üsna erineva hingeeluga.
Huawei kaalu puhul pani mind mõtlema see, et tegu on juba kolmanda kaalumudeliga. Kas tõesti kehtib ka nutikaalude puhul sama loogika, et igal aastal peab välja andma uue ja täiendatud mudeli? Või lihtsalt arenevad nutikaalude tehnilised võimalused sellise kiirusega, et iga uus mudel on teinud suure kvalitatiivse hüppe? Viimasele küsimusele mul paraku vastus puudub, sest Huawei kaalude eelmiste mudelitega mul pole õnnestunud kokku puutuda.
Välimus
Välimus
See saab olema ilmselt kõige lühem peatükk selles arvustuses, sest olen aru saanud, et nutikaal peabki olema klaasist ja valge. Tänapäeval pole enam isegi LCD-tablood vaja, vaid info ilmub kaalu kasutamise ajal siravate numbritena valgele klaaspinnale ning muul ajal on see peidus nagu sõrmejäljesensor nutitelefoni ekraani all.
Kaal on valget värvi lihtsal põhjusel – maailma kõige populaarsem värv vannitubades on teadagi valge ja kahhel. Selles suhtes sulanduvad need kaalud kenasti enamusse vannitubadest, kuigi olgem ausad, et valge klaasist ja kandiline minimalism sulandub tegelikult igat värvi ja masti vannitubadesse. Sellest on lihtsalt võimatu vähem isikupärane olla. Ehkki lisaks valgele klaasile on kaalu pinnal ka neli ümarat ja hõbedast metallplaati, siis kokkuvõttes need disainile olulist individuaalsust ei lisa.
Muuseas, ükski teine pind ilmselt ei määrdu ja kriimustu paremini kui läikiv valge klaaspind – seda ma mainin lihtsalt niisama, igaks juhuks :)
Tarkvara
Tarkvara
Erinevate nutikaalude puhul tulebki ilmselt rääkida pigem erinevustest nende tarkvaras ning Huaweil on selleks eraldi rakendus nimega Huawei Health (Eesti keeles: tervis). Kuigi seda pole saadaval ei Google Play ega Apple App Store rakenduste poes, siis kaaluga kaasas olnud manuaalis oleva QR-koodi abil sai otse allalaadimislehele.
Esimese asjana kaalu võimaluste kasutamiseks tuleb luua Huawei konto ja seejärel anda Huaweile mitmesuguseid lubasid sinu andmete kasutamiseks (sinu enda huvides loomulikult). Ma muidugi ei tea, kas minu kehakaal on Hiina luure jaoks piisavalt strateegiline info, et sellega teha mingeid kaugeleulatuvaid järeldusi. Või kas see, mitu sammu ma päevas astun, pakub huvi Hiina infoagentuuridele. Mina igatahes võtsin selle riski ja andsin oma strateegilised mõõdud hiinlaste käsutusse.
Minu jaoks on Huawei tarkvara puhul veidi tüütu, et seal on tegelikult tegu terve komplekti erinevate tervisenäitajatega, mis selle lihtsa kaalumisprotsessiga kaasa tulevad. Ülejäänud teenuseid muidugi kasutama ei pea, kuid see annab kogu rakenduse kasutamisele teatava pooliku mulje – palju parem, kui neid erinevaid valdkondi saaks alla laadida omaette moodulitena, mitte täiskomplektina. Saan aru, et tootja on siin võtnud Huawei telefonide jaoks mõeldud tervisetarkvara täiskomplekti ja selle siis teistele telefonidele ja opsüsteemidele kättesaadavaks teinud.
Kasutajaliidesele, kui selllisele, mul mingeid etteheiteid ei ole – selline kõva keskmine. Xiaomi oma oli minu arvates näiteks intuitiivsem ja inimsõbralikum.
Kasutamine
Kasutamine
Kõigepealt tahaks muidugi viriseda, et kui toote kasutamiseks on tarvis patareisid, siis võiksid need olla komplektis (töötab 4x AAA patareidega). Või veel parem, seade võiks olla akuga ja laetav kasvõi USB-kaabli abil, et olla veel keskkonnasõbralikum.
Kui tarkvara laadimine Apple iPhone nutitelefoni läks igati sujuvalt, siis telefoni ja kaalu paaritamine ja kaalu wifi-ga ühendamine enam mitte nii hästi, vaid vaja oli õige mitut katset enne kui vidinad omavahel ühise keele leidsid. See tundub üldse olevat sümptomaatiline iOS-iga seadmete ja Huawei puhul, sest midagi sarnast elasin ma üle, kui proovisin ühendada oma telefoni Huawei FreeBuds 4 kõrvaklappidega. Aga lõpp hea, kõik hea!
Kaalumine ise on ülimalt lihtne protseduur – tuleb lihtsalt astuda Scale 3 kaalule. Paraku ei saanud ma ennast kaaluda, sest mu kaal lihtsalt ületas lubatud maksimumkaalu – 150 kg. Seega pidin katsejänestena kasutama oma lähikondseid ja kasutuskogemus jäi seega veidi hektiliseks.
Kaal on üsna tundlik ning sellel tuleb seista võimalikult liikumatuna. Isiklikult soovitaksin selle paigutada kuhugi seina äärde, et kui kaalu peal väga tugevalt kõikuma kipub, siis saab ennast seina vastu toetada.
Huawei Scale 3 suudab peale kaalu kindlaks määrata ka keha rasvasisaldust ja isegi pulssi.
Vähemalt alguses ilmuvad andmed kaalu ekraanile üsna arkaanses järjekorras ja tuleb kasutada loogilist mõtlemist, et iga arvu jaoks õige vaste leida. Õnneks jäädvustab ka telefon need andmed ja kui kaal on ühendatud võrguga, siis jõuavad need andmed ka kuhugi kaugele Huawei pilveteenusesse.
Kui kaaluga polnud probleemi, siis rasvasisalduse määramisega kaaluke väga järjepidev ei olnud – mitmel eri moel. Kõigepealt erines tema näit kahe protsenid võrra Xiaomi omast kja seejärel muutus see üllatavalt kiiresti – kõigest 24-tunnise perioodi järel oli rasvaprotsendi erinevus tervelt 8%! See tähendab, et kui ühel päeval oli näit 23%, siis järgmisel päeval kõigest 15%. Kui aga ka mu naine proovis oma rasvaprotsenti teada saada, siis näitas kaal talle rahustuseks hoopis pulssi, sest mitte mingil juhul pole mu kalli abikaasa rasvaprotsent 70.
Lisaks põhikasutajale saab kaalu kasutada ja andmeid jäädvustada ka teised perekonnaliikmed,kui nad muidugi sellega nõus on, et nende kaalukõikumiste fikseerimine on nende isiklikust käeulatusest väljas. Aga eks pereliikmete vahel peabki valitsema usaldus ja üksmeel ning ühine kaalurakendus on sellele heaks nurgakiviks.
Kokkuvõtteks
Kokkuvõtteks
Mul on siiralt kahju, et nutikaalu loomisel on kõrvale jäetud need, kellele ehk seda kaalu kõige rohkem vaja võiks minna – inimestele, kelle kehakaal ületab 150 kilogrammi. Kui ma peaksin kunagi sellise kaalu leidma, siis paigutan selle kindlasti endale kas vanni- või magamistuppa ja muudaksin oma kaalumise igapäevaseks rutiiniks. See annaks mulle väga objektiivse baasi oma kehakaalul hoolikalt silma peal hoida ja muudaks kehakaalu korrigeerimise lausa sportlikuks harrastuseks.
Huawei Scale 3 sobiks selleks, kuid et mul oli võimalik väga lähedalt ja pikema aja jooksul võrrelda Huawei toodangut ka Xiaomi omaga, siis pean tunnistama, et minu eelistus langeb pigem viimase kasuks.
Küll aga võiks seda kaalu kindlasti soovitada neile, kes kasutavad Huawei nutitelefone – nende jaoks võiks see olla täistabamus ning Huawei telefonide kasutajaid peaks ka Eestis leiduma omajagu.
Õigemini oleks see minu soe soovitus Huawei telefoniomanikele, sest tervislik eluviis võidab üha laiemat populaarsust ning oma naeruväärselt soodsa hinna eest pakub Scale 3 hulgaliselt kasulikku informatsiooni. Loodetavasti mitte Hiina luurele (huumorivõtmes muidugi).