Imou Ranger 2 4MP on turvakaamera, mis pööritab silma, aga ei maga :: Digitest
Turvakaamerates nagu ka nutitelefonides on mingi kergelt muinasjutuline efekt. Kujuta ette, et võin kasvõi teisel pool maakera näha, mis mu koduseinte vahel parajasti toimub just siis, kui ma seda ise soovin. Kasvõi 24/7!
Mõned aastad tagasi oleks see olnud võimatu, aga täna on see reaalsus ja see on peaaegu kõigile kättesaadav. Isegi mingeid tülikaid kuumakse ei pea maksma nagu näiteks turvafirmade kliendina. Lisaks uudishimu rahuldamisele toob turvakaamera ka täiendava südamerahu, andes koheselt teada võimalikest sissetungijatest või näidates, millega tegelevad kodus lapsed või lemmikloomad. Igatahes, kõike seda teeb ka selle ülevaate staar ehk Imou Ranger 2 4MP.
Välimus
Välimus
Sissejuhatuseks pean ütlema, et minu töölauale maandusid samaaegselt koguni kaks Imou turvakaamerat – Ranger Pro (tutvu selle ülevaatega siin) ja Ranger 2 4MP. Ehkki antud arvustuses tuleb juttu viimasest, siis annavad kaks kaamerat mul võimaluse neid omavahel võrrelda.
Välimuselt sarnaneb Ranger 2 4MP mudel Ranger Pro’ga umbes nii nagu sarnaneks Darth Vader ema Teresaga. Oma peamiselt valges korpuses mõjub Ranger 2 4MP peaaegu nunnuna – sellise sõbraliku ühesilmse robotina mõnest südamlikust multifilmist. Tõsi küll, see tema nö silm ehk siis objektiiv, mida on võimalik oma nutitelefoni abil liigutada, on küll must, aga toote üldmuljet see eriti ei mõjuta.
Kui Ranger Pro turvakaamera on põhimõtteliselt suur must läikiv kera, siis Ranger 2 4MP on valge matt ümara otsaga koonus, mis profiilis õige pisut ilma pulgata pulgajäätist meenutab.
Ka kaablid on erinevad – Ranger Pro oma oli must, jäme ja pikk, aga Ranger 2 4MP oma on valge, peenike ja mitte nii pikk. Ehkki ka temal pikkusest puudust kätte ei tulnud.
Ranger Pro seadmega tulid kaasa erinevad kinnitusvahendid, et seda kuhugi lakke või seinale kinnitada. Ranger 2 4MP on seevastu peaaegu nagu kaabli otsa pandud soolatops, mis süütult su kapikesel või riiulil seisab.
Ühes punktis võitis Ranger 2 4MP disain kindlalt Ranger Pro’d. Kui viimasel oli mälukaardipesa avalikult kaamera tagasosas laadimispordi ja võrgukaabli pesa kõrval, siis Ranger 2 4MP oma oli nutikalt ära peidetud kaameraobjektiivi alla nii et normaalasendis seda näha ei olegi. Vaat seda nimetan ma heaks ja läbimõeldud disainiks!
Tarkvara
Tarkvara
Siin on muidugi erinevused väiksemad, kui välimuse juures, sest Ranger 2 tarkvara on sama puine ja kandiline nagu Ranger Pro’l. Ja nagu ka väga paljudel teistel turvakaameratel.
Tõenäoliselt seatakse juba wifi valvekaamera tarkvara loomisel üheks sihiks, et see st tarkvara poleks mingil juhul nägus, mugav ega intuitiivne. Õnneks on see vähemalt piisavalt funktsionaalne ja abivalmis. Kui ma proovisin oma telefonis kaamerapilti ette manada, siis kõigepealt pakkus rakendus mulle tarkvarauuendust. Tore, aga kui olin õhtul kolm korda juba sedasama tarkvara uuendanud, siis hakkasin aimama halba ja lõpetasin uuendamise. Tõenäoliselt oli tegemist mingi lihtsamat sorti kõrvalekaldega.
Peamiseks erinevuseks Ranger Pro tarkvaraga oli see, et Ranger 2 4MP oma oli veidike lihtsam, vähem nuppe, funktsioone ja muud kola – tõtt öelda meeldis see mulle isegi rohkem. See tähendab, et minul nii palju vilesid ja kellasid tegelikult vaja polegi nagu seda pakkus Ranger Pro. Peamiseks erinevuseks minu vilumata silmale oli eeskätt see et kui Ranger Pro kaamerat sai liigutada kaheksas eri suunas, siis Ranger 2 4MP-d vaid neljas põhisuunas – üles-alla, vasakule-paremale ja mulle sellest täitsa piisab.
Ahhjaa, sissejuhatuseks tuleb enne kaamera kasutama hakkamist luua Imou konto nii et olge valmis oma meiliaadressi jagama Hiina elektroonikafirmaga. Tõenäoliselt on tegu liiga väikese firmaga, et kasutajate kontaktid ja videovoog kuhugi Hiina julgeoleku serveritesse jõuaks.
Kasutamine
Kasutamine
Erinevalt Ranger Pro kaamerast pakub Ranger 2 4MP pisut suuremat kasutusvabadust st kui Pro’l olid kaasas kinnitusvahendid, siis 4MP-d võib vabalt toas laadimiskaabli ja võrgukaabli ulatuses ringi liigutada.
Just nimelt, et võrgukaabli, sest Wifi puhul tunnustab Imou vaid 2,4GHz lainepikkust ning kui kodus on vähegi moodsam 5GHz ruuter või näiteks Telia Smart Mesh Wifi, siis ei jää lihtsalt midagi muud üle, kui kaamera kaabli otsa istutada. Paraku pole tegu sedavõrd vinge tootega, et kogu kodune Wifi tagasi 2,4GHz peale tuua. Igatahes mina olen kõiki hoiatanud nii nagu hoiatas mind tootega kaasas olnud manuaal (ja sealjuures veel selges eesti keeles!).
Edasine kaamera kasutamine seisneb aga peamiselt oma nutitelefonis kaamerarakenduse sõrmitsemises ja siin on kõik samasuguse piduriga nagu Ranger Pro’l. Videopilt on mõnesekundilise hilinemise ehk läägiga. Isegi minu enda kõne jõuab telefonist kaamerasse alles siis, kui ma lause olen juba lõpetanud. Iseenesest pole siin midagi katastroofilist, aga Apple’i ökosüsteemis kasvanuna meeldib mulle rohkem, kui asjad töötavad ja reageerivad koheselt ehk intuitiivselt. Mitte nagu kaja kõrgmägedes, mis alles mõne aja pärast sinu juurde tagasi jõuab.
Ka edasises arvustuses ei pääse me mööda võrdlustest Ranger Pro’ga. Nii näiteks saab mõlema turvakaameraga pidada kahepoolset vestlust, sest need on varustatud nii mikrofoni kui ka kõlariga. Ainult, et kui Ranger Pro kõlar oli suur ja võimas, siis jäi Ranger 2 sellele alla nii mõõtudelt kui võimsuselt. Kui Ranger Pro teeb häält nägu isa, siis Ranger 2 nagu tema täiskasvanud poeg – hääl on küll kõlav, aga veenvusest jääb pisut puudu. Kui aga häälest jääb sissetungija veenmisel väheks, siis saab tema hirmutamiseks käivitada kaameras peituva sireeni. Samas on Ranger 2 4MP mudelil endal ka head kõrvad ning ta võib teada anda ka ebaharilikest häältest, mis tema lähikonnas kõlada võivad.
Pildi teravusega on veidi nagu vastupidi, kui Ranger Pro on ise kotkasilmne ja mõeldud kotkasilmadele, siis Ranger 2 kaamerapilti saab kehvema nägemisega vanataat või -eit oma telefoni ekraanil digitaalselt suurendada kuni 16 korda, et lugeda näiteks ära sissetungija näol olevad vistrikud või habemekarvad.
Pimedas jälgimisega tundus mulle paremini toime tulevat Ranger Pro, aga mingeid mõõtmisi ma sealjuures ei toimetanud ehk tegu on täiesti empiirilise vaatlusega.
Üldise tundlikkuse poolest aga tundusid mulle mõlemad wifi turvakaamerad täiesti võrdsed st need reageerisid ka igale väiksemale liigutusele – isegi siis kui keegi suletud klaasukse tagant kaamera vaateväljas möödus. Samuti pakkusid mõlemad kaamerad võimalust salvestada turvavideod ja erinevad ekstsessid, mis kaamera käivitasid, Imou pilveteenusesse. Ehkki esimsed kuu aega oli see teenus tasuta, siis ei hakanud ma sellega katsetama. Mulle piisas kaameraga tehtud fotode-videote salvestamistest oma telefoni mällu. Paraku ei salvestu sinna st telefoni videod kaamera poolt tuvastatud sissetungijatest või muudest häire põhjustajatest.
Kokkuvõtteks
Kokkuvõtteks
Nii nagu ma juba alguses ütlesin, siis paneb turvakaamera minu fantaasia tööle ning ei, tegu pole fantaseerimisega mingitest räpastest piiluvideotest.
Minu jaoks on tegu pigem fantastilise kommunikatsioonivahendiga, mille abil koduga sidet pidada ninging oma lemmikloomal silma peal hoida ja teda vajadusel rahustada. Samahästi saab sellega suurepäraselt kontakti hoida laste või vanuritega. Siin on muidugi olulisel kohal kahepoolne suhtlus st mikrofoni ja kõlari olemasolu.
Kui siin nüüd jälle võrdlema hakata Imou Ranger 2 4MP ja Imou Ranger Pro mudeleid, siis kipub minu poolehoid langema siiski Ranger 2 4MP poole, mis sest et Ranger Pro on poole suurem ja poole kallim.
Põhimõtteliselt pole mul lihtsalt kõiki neid Pro-võimalusi tarvis ning lisaks on ka Ranger 2 4MP välimus kuidagi märksa rahustavam ja sõbralikum. See, et Ranger 2 4MP on ligi poole odavam, kui Ranger Pro, siin isegi eriti suurt rolli ei mängi. Iga hind on piisavalt väike püsiva turvatunde ja hingerahu eest!