JBL Flip 6 juhtmevabal kõlaril on kaks trumpi
Hiljuti kasutatud tehnika müügiportaalides kolades jõudis minuni arusaamine, et enamus neist püsib üleval tänu JBL-i kõrvaklappidele ja kõlaritele. Tõenäoliselt on just JBL-il kõige laiem valik nii klappe kui kõlareid ning see räägib meile kahest asjast.
Esiteks teeb JBL nende toodete juures ilmselt midagi õigesti, et nendele kõigest hoolimata on endiselt turgu. Teiseks tähendab see, et sedavõrd suure mudelivaliku juures endale sobiva leidmine võib kujuneda keeruliseks. Allpool proovin anda mõned vihjed, kellele või miks võiks sobida just JBL Flip 6 juhtmevaba kõlar.
Välimus
Minu kätte testimiseks sattunud särsakas punases värvitoonis (kokku on neid neli erinevat) Flip 6 meenutas nii kujult kui värvilt Coca-Cola purki. Ok, pisut peenem ja pikem, kuid näiteks liiga ülevas peotujus ja hämaras võib need isegi omavahel segi ajada. Kuigi jah, JBL kõlar on õnneks siiski üleni punane, ilma ühegi valge laiguta ning ka priske punane logo sulab diskreetselt taustaga kokku. Ainult kõlariga kaasas olnud kaabel on miskipärast must, mis jätab mulje disainerite vähesest fantaasiast.
Keskmise keeduvorstikujuline kõlar on peaaegu üleni kaetud tekstiili meenutava materjaliga, mis minu kätte sattunud isendil oli mõnusalt kärtspunane. Ehkki mind oli tahetud punase kõlarivärviga üllatada, siis tegelikkuses on mul kodus koguni kaks punast kõlarikomplekti nii et võin südamerahuga öelda, et punaste kõlaritega harjub ära üsna kiiresti.
Ahjaa, see Bluetooh kõlar on varustatud korpusega sama värvi st punase randmepaelaga. Pael on vist mõeldud peenematele randmetele kui minu oma, kuigi ka minul läks see teatava pingutusega üle käelaba. Ilmselt on mugavam selle abil kõlar mingi puuoksa vms külge riputada.
JBL Portable tarkvara
See on antud kõlari esimeseks plussiks, et sellega tuleb kaasa ka spetsiaalne rakendus nimega JBL Portable. Tõsi, põhimõtteliselt saab kõlarit kasutada ka ilma Google Play või Apple Store rakenduste poest seda alla laadimata, aga mina ei jätaks selle võimalusi kasutamata.
Põhimõtteliselt on tarkvaral kaks rakendust. Esimeseks ja minu jaoks kindlasti olulisemaks oli ekvalaiseri olemasolu ehkki sellel oli vaid kolm jaotust: madalad (ehk bass), keskmised ja kõrged sagedused. Tõenäoliselt on see paljude antud kõlari kasutajate jaoks esimene kord sellise võimalusega kokku puutuda.
See, et saab reguleerida vaid kolme sagedust on tegelikult isegi hea, sest asi pole aetud liiga keeruliseks ning erinevused on piisavalt märgatavad, et Flip 6 kasutaja siin midagi endale kõrva taha võiks panna.
Tarkvara teiseks võimaluseks on ühendada omavahel mitut Flip 6 kõlarit, et niimoodi pidu veelgi lärmakamaks muuta – JBL kutsub seda funktsiooni PartyBoost’iks.
Paraku jäi see minul proovimata, sest minu käes oli vaid üks JBL Flip 6 kõlar ning teiste lisamiseks oleks mul pidanud olema veel vähemalt üks JBL Connect+ funktsiooniga kõlar, mida mul paraku ei olnud. Arvestades, et tootja ei maini kusagil, kas kahe kõlari kasutamisel ka mingi stereoefekt tekiks, siis muusikaliselt see mitme kõlari kasutamine ilmselt midagi juurde ei annaks, lisanduks ainult helitugevust.
JBL Flip 6 kasutamine
Ilmselt oleme kõik kohtunud linna peal hängivate noortekampadega, kes on varustatud koledasti plärisevate kõlaritega. Õnneks JBL Flip 6 nende hulka ei kuulu ja ehkki ka üksikuna suudab see esile kutsuda üsna valju häält, siis püsib see üsna puhas ka siis, kui heli põhja keerata. Eks selleks kohustab Flip 6 ka selle hinnaklass, mis pole just kõige soodsamate seas.
JBL Flip 6 juhtmevaba kõlari funktsionaalsuse määrab suuresti ära selle suurus. Kuigi näiteks püksitaskusse see ilmselgelt ei mahu, siis näiteks parka- või mantlitaskusse võib selle peaaegu märkamatul mahutada. Selja- või käekotist rääkimata.
Oma vaid poolekilose raskuse juures tundub see kõlar olevat ideaalne kuhugi randa või piknikule minnes seljakotti torgata – selle kasuks räägib ka see, et kõlar on nii vee-, tolmu- kui ka põrutuskindel. Ma ei ole küll päris kindel, kuidas ja kas kõlari ergas munder loodusjõududega kohtudes oma välimuse säilitab, kuid et tegu on veekindla seadmega (pool tundi meetri sügavuses vees), siis peaks ju saama seda kõlarit näiteks kraani all puhtaks pesta, kui sellele kogemata peoplekid vms peale tulevad.
Kui üdini aus olla, siis väga karmilt ma muidugi kõlarit proovile ei pannud, sest see pidi säilitama kaubandusliku välimuse. Seega ma seda eriti intensiivselt ei loopinud, vette ei uputanud ega tolmuga katnud. Vaadates aga YouTube’ist testijaid, kellel see võimalus oli, siis tundub, et JBL-i lubadus vastab tõele st tegu on igati vee-, põrutus- ja tolmukindla kõlariga. Selles on võimalik ise veenduda, erinevaid arvustusi Flip 6 kohta on enam kui küll.
Ehkki koolapurki meenutav kuju tekitab kiusatuse kasutada seda püstiasendis, siis tegelikult seda teha ei tohiks, vaid kõlar peaks rahulikult maas külitama. Seda sellepärast, et kõlli kummaski otsas on väikesed bassiwooferid, mis muusika mängides liiguvad ning püstasendis võib alumine woofer lihtsalt kannatada saada. Lisaks mõjub selline asend ka heli kvaliteedile.
Oluliseks faktoriks juhtmevaba seadme puhul on kindlasti ka aku vastupidavus ning siin ei valmistanud Flip 6 pettumust. Vähemalt võrreldes minu Bose kõlariga, mille akut ma kunagi täiesti tühjaks ei saanudki, sest panin selle alati enne laadima. Kui JBL reklaamib Flip 6-e kui peokõlarit, siis ükski pidu ei kesta nii kaua, et Flip 6 aku selle jooksul tühjaks võiks saada. Igatahes saab aku täituvust jälgida nii rakendusest kui ka kõlari all asuvat valgusindikaatorit kasutades – viimane näitab aku täituvust aku sisselülitamisel.
Kokkuvõtteks
Kui ma pealkirjas mainisin, et Flip 6 juhtmevabal kõlaril on kaks trumpi, siis tegelikult on neid ikkagi rohkem. JBL Portable nutirakenduse olemasolu ning võimalus kõlarit ühendada teiste omasugustega on vaid kaks olulisemat omadust, mis eristab seda teistest liigikaaslastest.
Mõistagi pole paljud kõlarid ka vee-, põrutus- ja tolmukindlad, kuid et mina isiklikult oma elektroonikat nagunii võimalikult korralikult hoian, siis ei mängi need minu jaoks lihtsalt kuigi olulist rolli.
Oma parameetrite poolest on Flip 6 sündinud peoloom ja eriti meeldivad talle vabaõhupeod ning piknikud. Kusjuures pidu võib olla ka rahvarohkem, sest häält jätkub Flip 6-el piisavalt. Eriti veel kui mitu isendit omavahel ühendada.
Kui helikvaliteedi poolest ei jäänud Flip 6 eriti alla minu Bose Soundlink Mini II kõlarile, siis meeldis mulle Bose puhul võimalus vastata läbi kõlari ka telefonikõnedele. Tõenäoliselt aga ei sobi helistamine kokku pidutsemisega ja pole antud kõlari ülesanne. Kui Bose on rohkem kontorirott, siis Flip 6 kõllile meeldib rohkem vaba aega sisustada – olgu siis kodus, rannas või looduses.
JBL Flip 6 teab oma võimekust ja päris poolmuidu ta igale peole ei tule, aga see on ka täiesti normaalne, et korraliku toote eest tuleb ka vääriliselt maksta.