Kata hele mesilane – fotokott Bumblebee UL-222 :: Digitest - Part 2
Sinu seljas
[singlepic id=1092 w=320 h=240 float=right]
Põhiliselt sai selle koti kasuks otsustatud, sest see istub seljas kui valatult. Minu selg on fotoseljakoti valimisel üsna kriitiline ning heleda värvi ja krõbeda hinna kaaluski üles eelkõige selle ergonoomilisus. Eks siinkohal ole oma osa nii spetsiaalsel kaalu jaotaval ja tugevdaval alumiiniumraamil kui ka mõnusatel “Geko”-rihmadel (Kata nimetab ise rihmu Gecko Harness).
Raam on koti seljapealsesse ossa sisse õmmeldud eraldiseisev tugi. Suurema osa raami sisse jäävast alast moodustab võrk, mis on kotist endast enam kui sentimeetri võrra kaugemal. Kuna koti soetasin tükk aega peale suviseid kuumakraade, siis ei oska kahjuks öelda kui efektiive see on, kuid tubased katsed ja internetist teiste muljetest loetu põhjal võib seda ilmselt vägagi tõhusaks pidada.
Õlarihmad on üsna pehmest vahtkummist ning hoiavad hästi kuju. Vormitud on need üsna hästi keha embama. Kummjas materjal hoiab väga hästi riietest kinni. Iga kord selga pannes suudan jope kapuutsi truki lahti tõmmata. Küll aga juba selgas istudes ei libise rihmad kusagile. Kuna rihmade kuju on hästi läbi mõeldud, siis palava ilmaga ei tohiks need üleliia häirida kuid kummjas materjal võib palava ilmaga olla veidi ebameeldivam tekstiilist. Samas on rihmade sisemine külg mustriline ja õhutamist soodustavate soontega. Plussiks tekstiili ees on tõenäoliselt palju väiksem võimalus hõõrumise tekkimiseks. Ära peaks mainima ka rihmade ülemise osa kinnituse. Nimelt kaarduvad rihmad üle õla ning U-kuju moodustades pöörduvad selja pealt koti alumiiniumraamiga osa taha varju. Õlgadele toetub tänu sellele ainult ümmarguse kujuga rihma kaar, mis omakorda kandmisele leebem on (ärgem unustagem pehmet kummjat materjali kus karm tekstiilrihm pikalt mugavuse poolest maha jääb).
Samuti on kotil pikemateks matkadeks või raske varustusega laetud koti raskuse leevendamiseks õhutusaukudega vahtkummist vöörihm, mida katab seljaosaga sarnane võrk ning lisaks üle rinna kahte rihma üksteisega ühendav lisarihm (selle viimase positsiooni annab natukene ka reguleerida). Nende abistavate kinnitusmeetmete abil muutub niigi väga ergonoomiline kott ka pikemat kandmist ja suurt kaalu hästi taluvaks. Vöörihma reguleerimisest üle jääva osa saab takjaribade abil kokku rullida ja niiviisi jalust ära koristada.
Nagu telekanalite müügiprogrammid tihti ütlevad: “Aga see pole veel kõik…” Lisaks eelnevale on kotiga kaasas ka õlarihmadega sobiv kaelarihm sinu fotoaparaadi tarvis. Kahe kaamera külge kinnituva peenema rihma vahele kinnitub laiem riba, mille tugevamate servade vahele on jäetud võrk ja selle peale õhuke kangas. Tulemuseks samuti väga hästi hingav kuid samas ka mugav kaelarihm. Kui eelnimetatud laiem osa vahelt ära võtta, siis on võimalik kumbki peenem rihm kinnitada ühe õlarihma külge. Ehk siis saab kaamera raskuse turjalt ära anda kotile kanda. Kuna aga kott on tänu lisarihmadele mõnusalt oma raskuse üle kandja keha laiali jaotanud, ei olegi see ehk nii suur koorem, kui karta võiks.
[nggallery id=91]