Kata hele mesilane – fotokott Bumblebee UL-222 :: Digitest - Part 4
Koti sisu ja kasutamine
[singlepic id=1108 w=320 h=240 float=right]
Kott on üsna suur ning kuigi osa fotokolale mõeldud osast on loovutatud muu träni hoidmiseks sobivale ülemisele osale, mahub fotovarustust kotti siiski omajagu. Näiteks mahub Nikoni profikere koor Nikkor 70-200 VR objega (esimene, pisut pikem versioon) kotti ilusasti ära. Metzi 48 või Nikoni SB-700 välgud võib terves pikkuses kotti kere kõrvale pista ning kuigi natukene punnitab, läheb kinni küll. Samas nõksu pikemad Metzi 58 või Nikoni SB-900 tuleks juba nurga alla painutada või kuidagi pikali asetada. Kaasas on ka koti sisu jaoks ka “neer” ehk piklik võrgust lukuga kinni tõmmatava katterga sisemine kott, mis algselt kahe vaheseinaga eraldatult kolm pisemat eset mahutab. Erinevaid vaheseinu jm on kaasa piisavalt. Soovi korral on võimalik vaheseinu eraldi ka juurde osta (VG-MDK-S10). Sisu on kotil loomulikult Katale omaselt erkkollane. Seda selleks, et väiksemaidki jubinaid kotist lihtne leida oleks. Seevastu on selline sisu kiire määrduma. Minu koti sisu on veel täitsa ilus, kuid olen näinud ka üsna määrdunud sisemusi.
Kata enda soovituste järgi mahutab koti fotoosa ühe profikere koos teleobjektiiviga (nt 70-200), lisaks üks suur korralik välk ja kolm “normaalsuuruses” objektiivi “neeru” sees. Vaheseina foto-osa ja ülemise osa vahel on võimalik tõmbluku abil avada ja nõnda vajadusel ka mõni oluliselt priskem teletoru kotti paigutada. Ühtegi “otseteed” kere koos eesoleva toruga kätte saamiseks see kott ei paku, kuid sellise disaini puhul see ilmselt väga mõeldav polekski. Kuigi Kata on ka ise kasutanud oma karmide GDC-sarja kottide puhul võimalust avada pisem klapp vaid kaamera kätte saamiskes. Kuigi nimetatud sarja kotid on väga tugevast materjalist ning mõeldud karmidesse oludesse ja üks lisaklapp väga pehmendavaks asjaoluks ei osutu.
Lisaks alumisele fotokola hoidmiseks mõeldud osale ning ülemisele suurele sahtlile on kotil veel mitmeid taskuid. Kaks külje peal (nt puhastusvahendite, juhtmete jms hoidmiseks), kaks koti peal (ülemine pliiatsitaskutega jm peenema varustuse jaoks nt mälukaardid jm ning alumine võrguga kaetud sahtliga muu varustuse jaoks nagu filtrid jne). Mõlematest alumised on üsna mahukad ja annavad hästi järele. Esiküljel asuv alumine sahtel on mõeldud ka lühema statiivi jalgu hoidma (mulle meeldib seal muid asju hoida).
Suurtest peamistest sektsioonidest mõlemat korraga avada ei saa kuigi kummist kinnitushaagiga kinnis nende vahel ehk nii arvata lubaks. Viimase abil saab nt väga punnis kotti pisut järele anda ning samas klappe avades lukke kaitsta. Lukud on seni üsna töökindlalt esinenud ning suuremate sahtlite lukkudel on mõnusad kummist kattega suure aasaga kinnitused, millest ka kinnastega kinni saab võtta.
Eelpool sai mainitud, et veel on kotil olemas selja poole jääv suur sahtel sülearvuti jaoks. Mahutab see kuni 17″ ekraaniga rüperaali. Väga raske laadungiga kostitatud kott võib selja ja varustuse vahele jäävat nõrgemat läpakat veidi pressida. Olenevalt arvutist ja kotti mahutatud varustusest soovitaksin seda enne kontrollida. Väiksema läpaka puhul ilmselt annaks enne fotokotti panekut selle ümber mõne turvalisema vutlari panna.
[nggallery id=93]