Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 3. dets. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Kõnele kaunilt Neat Skyline mikrofoniga

Kõnele kaunilt Neat Skyline mikrofoniga
Erki Oras

Kommunikatsiooni rolli tänapäeva maailmas on võimatu ülehinnata, sest see on meie ühiskonna A ja O. Mingist hetkest muutus oluliseks mitte ainult see, millist infot edastatakse, vaid ka see, kuidas seda tehakse. Esitamise stiil hakkab oluliselt mõjutama ka seda, kuidas infot vastu võetakse – kas see tundub usaldusväärne või mitte. Üks unts näivust on väärt rohkem kui kilo reaalsust ning näivuse juures muutuvad üha olulisemaks just detailid, mis seda toetavad või kummutavad.

Enamuse infot võtab inimene vastu silmadega, aga mitte ainult. Kommunikatsiooni puhul on väga väärtuslik ka see, mida me kuuleme – eriti kui tegu on näiteks videokonverentsi, taskuhäälingu või Youtube’i sisuloomega. Siin muutub kommunikatsiooni üheks olulisemaks komponendiks lihtne tehniline abivahend – mikrofon.

Kui paljude jaoks on tänini tegu vaid kolmandajärgulise töövahendiga, siis nutikamad on ammu aru saanud selle poolt pakutavatest võimalustest. Üks nendest on Ameerika firma Neat, mis on pühendunud muuseas just arvutimikrofonide loomisele. Üks nende edukamaid mudeleid on Neat Skyline ja selle populaarsuse põhjustest räägin kohe allpool.

 

Välimus

Pihtas ja põhjas ehk tegelikult pole vist eriti mõtet selle punkti juurest väga edasi minnagi. See on vaieldamatult toote trump ja põhiline müügiargument, mis on kaudselt defineeritud ka läbi toote nime – Skyline.

Nii meenutabki mikrofon oma kujult miniatuurset moodsat pilvelõhkujat. Selle tihedalt perforeeritud ülaosa oleks otsekui kaetud mikroskoopiliste akendega, mis asuvad tihedalt üksteise kõrval. Kokkuvõttes vägagi vaimukas lahendus, mis võiks suurepäraselt sobida kaamera ette koos veidi loomingulisemate inimestega, kui keskmine ametnik. Samas muidugi sobib Skyline’i minimalism suurepäraselt kokku ka ülikonna või kostüümiga veebikaamerasse mõnda projekti lahti seletama. Mulje oleks igati väärikas ja veenev, mis võib teatavates olukordades üsna oluliseks osutuda.

Neat Skyline USB

Teine visuaalne detail, millele pilk mikrofoni juures peatuma jääb, on mikrofoni “jalamil” asuv suur ja silmatorkav LED-valgustusega vaigistusnupp. Tõsi küll, õnneks näeb see soliidne välja vaid eemalt, sest lähemal vaatlusel on tegu üsna odava ja kummise lahendusega. Kui odavuse lõhna lõi veidi ninna ka kogu mikrofoni lähemalt vaadates, siis pildile või videole jäävat tulemust kindlasti häbenema ei pea ning see näeb välja tõelise tippklassina.

Minu pilku jäi veidi riivama mikrofoni kõnelejapoolsele küljele jääv logo, mis meenutab mingit Netflixi logo mutatsiooni, aga õnneks aga ei tohiks see kaamerasse jääda.

Neat Skyline USB

Mikrofoni enda esinduslikku välimust vaadates paneb pisut piinlikkust tundma odav, jäik ja kummine USB-A-to-USB-C kaabel, mis võib lauale või kaadrisse jäädes koledalt vonklema jääda. Mina isiklikult soetaks selle asemel mõne pehmema tekstiilkattega kaablikese, mis veidi elegantsemalt ehk oma rolli täidaks. Paljude jaoks võib olla tegu pisiasjaga, kuid just sellistest pisiasjadest ju tervikud koosnevadki.

 

Neat Skyline kasutamine

Lihtne “Plug and Play” ehk ühenda arvutiga ja asu kasutama -ei mingit liigset tarkvara või draivereid. Heli oli selge ja klaar nagu allikavee hõbedane vulinn ning taustamüra eriti sisse ei tulnud. Mikrofonide tootmisele pühendunud Ameerika firmalt vist teist tulemust eriti ei ootakski :)

Neat Skyline USB

Omaette tegelane selle mikrofoni küljes on muidugi suur vaigistusnupp kirjaga “Mute”. Ise ma paraku oma tööde juures mikrofoni ei kasuta ja seetõttu jääb minu jaoks veidi saladuslikuks, et miks need vaigistusnupud nii suured ja silmatorkavad peavad olema. Küllap siis elavad need podcasterid ja sisuloojad nii tormilist ja ägedat elu, et peavad olema murdosa sekundi jooksul valmis oma mikrofoni vaigistama. Küll aga oli tänu nupule kohe arusaada, kas mikrofon on vaigistatud või mitte (punane valgus = vaigistatud ning roheline = aktiivne).

Neat Skyline USB

Ehkki tegu polnud kaugeltki mitte kõige kergekaalulisema mikrofoniga, siis mina isiklikult oleks oodanud veidi suuremat kaalu sellele vidinale. See lisaks tootele teatavat stabiilsust ning mulle lihtsalt meeldivad sellised nagu päris asjad, mis on seest midagi täis ja mida on mõnus kätte võtta. Ahjaa, kui mitmeid veebimikrofone saab erinevate varte otsa riputada, siis Skyline’i koht on sündsalt laual ja kindlalt omal jalal.

 

Kokkuvõtteks

Ehkki Neat ise positsioneerib Slyline’i kui konverentsimikrofoni, siis mina kindlasti nii kitsaid piire siin ei seaks. Neat Skyline sobib kõigile, kes vajavad soliidset, kuid võib olla ehk väikese kiiksuga mikrofoni.

Neat Skyline USB

Kui ma arvustuse alguses mainisin, et kommunikatsiooni veenvus sõltub lisaks sisule ka sellest, kuidas oma infot esitatakse, siis Skyline’il on siin kaks kõva trumpi – stiilne välimus ning tehniliselt kõrgetasemeline hääle edastus. Kuigi turul on kindlasti ka soodsamaid mikrofone, siis Neat Skyline’i puhul saab selle hinna eest endale töövahendi, mis näeb välja ja kõlab igati professionaalselt. Ning mida suure tõenäosusega jagub veel pikkadeks aastateks.