Omega Selfie Monopod Bluetooth endlikepp eneseimetlejale :: Digitest
Käsistatiiv, enekakämmal, enekaroigas, selfipulk, endlikepp, selfie stick – heale lapsele võib ikka mitu nime panna, küll need ka kinnistuvad. Kui juba Ekspress nimetab ühte selfide tegemiseks mõeldud käsistatiivi, endlikeppi, nädala sõnaks, siis annan ka mina endast parima ülevaate juures just seda versiooni hea lapse nimest kasutada. Mitte, et ma tahaks ühe sõna kasutamist niiväga kinnistada – see on lihtsalt etem kui enekaroigas või inglisepärane selfie stick.
Pikemalt ma siinkohal keelenõuandega ei tegele, vaid teeme kiirtesti ühele endlikepile – Omega Selfie Monopod Bluetooth.
Numbrid, numbrid ja veelkord numbrid
Omega endlikepp – Selfie Monopod Bluetooth on valmistatud vastupidavast roostevabast terasest. Statiivil on kuus pikenduslüli ning seitsmes on juba käepideme osa – kokkupandult on see ainult 23,5 cm pikk ning täispikkuses ulatub pea meetrini (täpsemalt 97 cm). Endlikepi paksuseks käepideme juures on ainult 18 mm ning esimese lüli juures 15 mm. Oma olematu kaalu juures on selle statiivi kandevõime 500 g – see sobib nii suurema “labidaga” kasutamiseks kui väikese hübriidkaamera hoidmiseks. Täpselt nii – endlikepil on olemas ka 1/4″ statiivikeere, mis võimaldab ka fotoaparaadi kinnitamist statiivile.
See endlikepi versioon kasutab telefoniga ühendamiseks Bluetooth’i, mistõttu on käsistatiivil ka integreeritud 45 mAh liitiumaku, microUSB pesa aku laadimiseks ning väike lüliti seadme sisse lülitamiseks.
Ennast imetledes
Mis vahe on endlikepil ning endlikepil? Olen poelettidel näinud erinevaid variatsioone nendest, kuid esmane väljapraakimise kriteerium minu jaoks on ühenduse puudumine. Nagu eelnevalt sai mainitud, saab seda endlikeppi ka nutitelefoniga ühendada, et kasutada distantspäästiku funktsiooni. Selleks ei ole vaja ka eraldi kaablit taha ühendada – telefoni jaoks on see Bluetooth sisendseade / distantspäästik.
See omakorda hakkas koheselt tööle ka kaamerakendusega, võimaldades päästikuna kasutada endlikepil olevat nuppu. Miks see nii oluline on? Kui sa just ühte pikka videot ei tee, siis distantspäästikuta peaksid sa mässama viitpäästikute-taimerite jms tüütustega.
Omega Selfie Monopod Bluetooth on piisavalt toekas keskmise nutitelefoni ning ka ülemõõdulise labida hoidmiseks. Ka täispikkuses hoogsamalt vehkides ei tekkinud mu telefonil kordagi mõtet mind maha jätta.
Nagu ülalolevalt pildilt näha – telefonihoidja pesa on reljeefse pinnaga ning vahtkummist kattega, hoides ka ülilibeda One M8 kindlalt paigal. See pesa on kahes suunas pikendatav, hoides kindlalt igas mõõdus seadme korralikult kinni.
Selle endlikepi vaat et kõige olulisem osa – päästik. Päästiku liikumine võiks olla natuke pehmem, kuid ma mõistan ka nii jäigale nupule optimeerimist. Sedasi on välistatud iseeneslikud päästikuvajutused.
Kummeeritud käepide teeb endlikepi hoidmise kindlaks – ka talvel kinnastega opereerides ei ole ohtu, et hinnaline telefon koos statiiviga käest lumehange lendaks.
Kokkuvõte
Endlikepp on täpselt selline imevidin, milleta paljud noored tänapäeval elatud ei saa. Vanema põlvkonna esindajad vaatavad tihti sest kerge põlgusega mööda, kuid põhjendamatult. Nüüd, kus nutitelefonide kaamerasilmad on ammu soodsate kompaktkaamerate kvaliteedist mööda põrutanud ning teevad ka mõnele odavpeeglile silmad ette. Nüüd, kus ikka väga palju tahetakse erinevates kohtades ja asendites pilte teha ning kohe ka internetti panna… ütleme niimoodi – nutiseadmega pildistades on endlikepp igatepidi kasulik abivahend käepikendusena, nii koduõues kui reisil olles. Ning sa ei pea seda kaamerasilma ju enda poole suunama. Või siis reisil olles ei pea paluma neid kahtlaseid kohalikke, et nad sinust pildi teeks. Vot sellistes kohtades on endlikepp üks teretulnud abivahend ning Omega Selfie Monopod Bluetooth täidab seda funktsiooni suurepäraselt.