Polar Ignite :: Digitest
Meie põhjanaabrid Polaris on võrreldes teiste kellatootjatega alati veidi aeglaselt kulgenud. Sel ajal, kui Garmini või Fitbiti kellad iga-aastaselt värskenduskuuri läbisid, ei olnud Polaril kusagile kiirelt. Ning vist ongi hea, et seda mõtlemisaega pikalt võeti, sest Polar Ignite on nagu sõõm värsket õhku Polari spordikellade seas.
Lõpuks (oh, lõpuks!) on Polar minetanud kaua hoitud kohmaka disainiga M-seeria ning võtnud suuna klassikalisema kelladisaini poole. Polar Ignite sätib end hinnaklassilt kenasti lihtsamate aktiivsusmonitoride ja tõsistele sportlastele loodud spordikellade vahele ning ühendab endas sportliku, aga ka stiilse disaini, mis ei tundu kohatu ka treeningsaalist väljaspool. Kuidas Polar Ignite igapäevaselt toimetab, kas ja milliseid uusi funktsioone sellest leida võib ja kas soodsama hinna saamiseks on ka palju ohvreid toodud, uurimegi lähemalt.
DISAIN
Võrreldes veidi enne Ignite välja tulnud Vantage seeria spordikelladega on Polar Ignite kahtlemata vähem hirmutav. Ignite peen korpus on kergem, aga ka tibake väiksema ekraaniga, millel miskipärast on ka tarbetult lai raam koos Polari logoga.
Kella ümmarguse ekraani ümber on metalne rõngas ning üks küljenupp – valdav osa kellas sirvimist toimub hoopis puuteekraani kaudu. Ignite kasutab erksat ja kontrastset TFT LCD ekraani, millelt on lust kõiksugu parameetreid lugeda, kuid selle kauni ekraani kasutamiseks on tehtud siiski üks ohverdus – kella ekraan läheb “magama”, kui käe rippu lased. Ekraani aktiveerimiseks tuleb lihtsalt kätt tõsta, ekraani puudutada või kella ainsat nuppu vajutada. Akukestvuse poole pealt on tegemist hea omadusega, kuid siiski tähendab see, et ka lihtsalt kellaaja nägemiseks peab kätt liigutama ja siis võib-olla pool sekundit ootama enne kui kell taipab, et oled käe tõstnud. Õnneks saab kella seadistada, nii et vähemalt treeningu ajal on ekraan alati aktiivne ja seeläbi kiiremini treeningu infot nagu pulssi, distantsi jms jälgida.
Tänasel päeval on kõigil vähegi nutikamatel spordikelladel rohkelt erinevaid ekraanikuvasid, millega kella isikupärasemaks muuta, kuid Ignite piirdub siinkohal vaid kahe valikuga – digitaalne või analoogkell. Samas on rohkelt valikuid selles osas, mida lisaks kellaajale esmajoones kella ekraanilt näha soovid. Ekraanil libistades saad esile tuua päevase aktiivsuse, pulsiinfo, viimase treeningu info, Nightly Recharge, FitSpark trennisoovitused või lihtsalt kuupäeva.
Kella standardmudelis (musta rihmaga) on kasutusel veidi jäigem TPU materjalist kellarihm, kuid tänu vahetatavatele rihmadele on saadaval ka silikoonist rihmaga mudelid ja eraldi soetatavad kellarihmad, mis on käe ümber veidi mugavamad.
Muidugi on kell ka täiesti veekindel ning sobib suurepäraselt ka basseini.
Ignite on varustatud 165 mAh liitiumpolümeer akuga, mis kirjade järgi võiks kesta viis päeva järjest või 17 tundi järjestikust treeningut. Reaalsuses vastas see üsnagi tõele, terve päevase matka kestis Ignite aku väga kenasti lõpuni välja ning jäi veel ülegi ja igapäevases kasutuses ei pea üle korra nädalas laadimise peale mõtlema.
Ekraan | Värviline puutetundlik ekraan IPS TFT 240 × 204 pikslit Taustvalgustus Dragontail klaas |
Sensorid | Kiirendusmõõtja Optiline pulsiandur Valgussensor GPS + GLONASS |
Nutitelefoni märguanded | Kõned SMS Kalender Rakendused Sotsiaalmeedia Passiivsus Äratus |
Aktiivsuse jälgimine | Sammud Läbitud vahemaa Põletatud kalorid Automaatne päeva eesmärk Uni: kestus & unefaasid |
Ühendused | Bluetooth 4.0 LE |
Ilmastikukindel | Veekindel 30 m sügavuseni Sobib ujumiseks |
Aku | Integreeritud 165 mAh Li-Po aku 17 tundi treeninguaega (GPSi ja pulsianduriga) 5 päeva nutikellana Laadmine spetsiaalse kaabliga |
Mõõtmed | 43 × 43 × 8,5 mm |
Kaal | 35 grammi |
Rihma pikkus | S: 130–185 mm M/L: 155–210 mm |
Värvivariandid | must/hõbe valge/hõbe kollane/must |
AKTIIVSUSE JÄLGIMINE
Lisaks tavapärastele aktiivsusmonitori funktsioonidele nagu sammud, kalorid, pulss, läbitud vahemaa ja muu, on Polar viimastel aastatel pannud rohkelt rõhku unekvaliteedi mõõtmisele. Siin ponnistab Polar kõvasti, et jõuda Fitbiti tasemele ning Ignite tõestab, et tehtud on suured edusammud.
Ignite on varustatud Polari uue Sleep Plus Stages unetehnoloogiaga, mis kasutab une analüüsimiseks liikumisandureid ja pulsiinfot. Kell mõõdab, kui kaua viibid pindmises, sügavas või REM unefaasis ning kui palju häiringuid tuleb uneajal ette. Selle info põhjal annab kell Sulle unehinde ning kõrvutab möödunud öö tulemusi ka Sinu tavapäraste öödega. Sleep Charge parameeter ütleb, kell kas magasid piisavalt, kas said piisavalt REM und jne.
Üks täiesti uutest Polari funktsioonidest Ignite’is on Nightly Recharge. See on sarnane Garmini Body Battery funktsioonile, mis hindab, kui hästi on Su keha taastunud päevastest tegevustest. Nightly Recharge kasutab kahte mõõtu hindamaks, kui hästi öösel välja puhkad – Sleep Charge ja ANS Charge. Sleep Charge võrdleb une pikkust ja erinevate unefaaside kestust eelnevate öödega, samas kui ANS Charge jälgib ka südamelööke, pulsi varieeruvust ja hingamist une esimese nelja tunni jooksul, hinnates kui kiiresti Su keha peale magama jäämist rahuneb. Kui keha rahuneb kiiresti, on ANS Charge kõrge, aga kui uni on rahutu tuleb ANS Charge madal.
Nende kahe mõõdu järgi otsustab kell, kas oled hästi välja puhanud. Kellal võib näha sõnu “Very good” “OK” või ka “Compromised“, kui selja taga on eriti rahutu öö. Nightly Recharge järgi saad siis otsustada, kuidas eesolev päev vastu võtta – kas tasub hoogsalt trenni teha või hoopis rahulikult võtta ja lasta kehal puhata. Mina oleksin pidanud nende fotode tegemise aegu justnimelt rahulikumalt toimetama.
Lisaks on Polar toonud Ignite’i ka Fitbiti ja Garmini kellades tavaliseks saanud hingamisharjutused ehk Serene, mis teiste tootjate hingamisharjutustega oluliselt ei erine. Serene tasub ette võtta, siis kui tunned, et emotsioonid hakkavad üle pea keema ning vajad hetke iseendale. Kell võimaldab valida kui pika puhkehetke soovid ette võtta ning annab juhiseid sisse ja välja hingamiseks.
TREENINGVÕIMALUSED
Õigele spordikellale omaselt sobib Polar Ignite mis tahes treeningu salvestamiseks. Selleks on Polaril 100+ spordiprofiili, kus leiab meelisala nii SUP-laudur kui vehkleja. Kell mõõdab kõiki olulisi parameetreid – tempot, vahemaad, pulssi, jooksuindeksit (VO2max) jms. Tänu integreeritud GPS ja GLONASS vastuvõtjale leiab kell GPS signaali üles kiiresti ning joonistab välitreeningud ka kaardile. Sisetreeningutel on see abimeheks pulsi jälgimisel ning pulsitsoonide järgi treenimisel.
Polar Flow veebiteenuses saab usin trennihunt näha ka rohkelt informatiivseid graafikuid ja luua treeningprogramme.
Samuti saab Polar Flow’s uurida, milline mõju on treeningutel Sinu kehale – kuidas see koormab ning kui suur taluvus Sul on. Juhul kui oled eriti kõvasti treeninud saad hoiatuse, et treeningvigastusi vältida.
Polar Ignite mudelis on veel üks uhiuus funktsioon – FitSpark. Tegemist on Polari soovituslike treeningutega, mis võtab arvesse ka Nightly Recharge näitajat. Sõltuvalt sellest, kui hästi oled välja puhanud soovitab FitSpark kindlaid treeninguid – kardio, jõutrenn või toetav treening ning need varieeruvad alates 10 minutist ka terve tunnini. Valides meelepärase treeningu näitab kell otse ekraanil, milliseid harjutusi peaksid tegema ning kui kaua. Nii et kui oled väsinud alatasa nuputamast, millist trenni teha, siis Ignite teeb selle otsustamise väga lihtsaks. Tänu lühematele treeningutele on see ka üsna motiveeriv – 20 minutit päevas ju ikka trenni jaoks leiad.
(Muide ka Vantage kellad saavad tuleval sügisel tarkvarauuenduse, millega ka neile Nightly Recharge ja Serene hingamisharjutused lisatakse, kuid FitSpark jääb hetkel ainult Polar Ignite kasutajatele.)
NUTIPAGAS
Teeme lühidalt ja lihtsalt. Polar Ignite ei ole nutikell. Tänasel päeval on sage, et spordikellad ja aktiivsusmonitorid võtavad oma tööülesanneteks ka mitmeid nutifunktsioone, kuid Ignite on selles osas väga tagasihoidlik. Jah, ta toob randmele telefoni jõudvad teavitused kõnedest ja sõnumitest rakenduste märguanneteni välja, kuid sellega tema nutikus piirdub. Ei ole tal sisemist mälumahtu muusikale ega ka NFC kiipi viipemaksete tegemiseks. Viimased on ju lähiajal surumas end nutikamate kellade baasfunktsioonidesse, kuid Polar Ignite sellega kaasa ei lähe. Ja ega me talle seda suuresti pahaks ka ei pane. Las mõni spordikell jääda spordikellaks.
Polar Flow
Polari treeningseadmetega käib käsikäes Polar Flow veebipäevik, arvutitarkvara ja mobiilirakendus. Kella arvutiga sünkroniseerides, paiskab kell need andmed ka Polar Flow veebipäevikusse, kus pakub veelgi põhjalikumat aktiivsus- ja treeninganalüüsi.
Polar Flow näol on tegu veebiteenuse ja nutirakendusega, mis pakub põhjalikku – ja tõesti põhjalikku – analüüsi kogu Sinu treeninginfost. Nii veebis kui nutiseadmes pakub Flow kogu infot Sinu päevasest aktiivsusest ja passiivsusest – seda kogu päeva vältel, tund-tunnilt, lisaks analüüsi unetundidest: kui palju said sügavat und, kui palju veetsid aega lammaste lugemisele. Veebirakendus annab ligipääsu veelgi rohkemale infole: nädala- ja kuuvaated pakuvad kokkuvõtteid senisest aktiivsusest ning rakendus annab võimaluse oma sportlikku külge veelgi rohkem arendada. Kokkuvõtlikult on Polar Flow näol tegemist rakendusega, mis igal statistikafriigil südame natuke kiiremini põksuma paneb.
Polar Flow on väga põhjalik ka nutitelefonis, kaotades vajaduse iga treeningu järel arvuti avada. Treeninginfot on võimalik vaadata nii iga sessiooni kohta eraldi kui ka iga päeva, nädala ja kuu kohta. Lisaks pakub rakendus võimalusi, kuidas oma päevane aktiivsus kätte saada ning kiidab, kui seda juba teha oled suutnud.
KOKKUVÕTE
Ignite on kauaoodatud ja teretulnud liige Polari tootevalikus. See on ideaalne igapäeva- ja trennikaaslane nii pühapäevasportlastele kui tõsistele trennihuntidele. Ignite jälgib iga osa Sinu elust – sammudest, südametuksete ja uneminutiteni – ning seob selle ühtseks tervikuks, andes kogutud info põhjal asjalikke soovitusi, kuidas püsida terve ja aktiivne. Lisaks ei tee paha ka Ignite klassikalisem disain, mis sobib käele nii kontoris kui jõusaalis ning tänu õhukesele, kergele disainile on mugav kanda ööpäevaringselt.
+ Lihtne ja minimalistlik disain
+ Uued asjalikud funktsioonid
+ Palju spordiprofiile
+ Täpne GPS ja pulsiandur
– Ekraan ei ole alati aktiivne
– Vähe nutifunktsioone