Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 21. nov. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Razer Hammerhead True Wireless X juhtmevabad kõrvaklapid lahinguväljale ei hiline

Razer Hammerhead True Wireless X juhtmevabad kõrvaklapid lahinguväljale ei hiline
Erki Oras

Täpsus olevat kuningate viisakus. Samas on täpsus vältimatu hüve ka lahingutegevuses, kus sellest võib sõltuda ellujäämine nii endale, kui tervele sinu mees- või naiskonnale. Hilinenud reaktsioon võib viia Sinu elu sekundi murdosa jooksul ning süüdistada pole sul selles kedagi muud peale iseenda.

Selleks, et virutaalvaenlast oma reaktsioonikiirusega ületada, on inimene välja mõelnud terve hulga erinevaid abivahendeid. Ühena nende seast ka Razer Hammerhead True Wireless X juhtmevabad kõrvaklapid.

 

Välimus

Lühidalt võiks neid kõrvaklappe kirjeldada järgmiselt – mustad varrega punnid mustas topsis, aga asjatundja pilk avastab siin erinevaid nüansse.

Esiteks on klappide hoiu- ja laadimistops meeldivalt matti värvi, mitte kiiskav plast nagu nt Apple AirPods mudelil. Teiseks pole klappide kõrvasisene osa mitte selline lame lutsukomm nagu Apple klappidel, vaid hoopis isemoodi ergonoomiline. Ma pole küll päris kindel, kas see kuju on just parem, aga eks ole Razeril omad ergonoomid ja disainerid, kes peale hoolikat ajutegevust tootele sobiva kuju annavad.

Razer juhtmevabad kõrvaklapid Hammerhead True Wireless X

Ometi on nendel juhtmevabadel kõrvaklappidel ka üks ülimalt silmatorkav detail, mida ma pole seni ühegi teise mudeli puhul täheldanud. Nimelt süttib karbist väljavõtmisel nende täiesti juhtmevabade Hammerhead X-ide välisküljel ergas roheline Razeri logo. Kusjuures see pole põrmugi kole ja mina võtaksin seda kui teatavat moe- või stiilistatementi, mis aitab põlist mängurit ka pimeduses ära tunda.

 

Heli

Mõned asjad on ajastatud paremini, mõned halvemini. Hammerhead True Wireless X klappidel ei vedanud, sest nendega samal ajal jõudis minu omandusse vähemalt kaks paari väga häid kõrvaklappe. Tõsi küll, hoopis teisest klassist st mitte mänguritele ja juhtmetega, kuid paratamatult muutis see mind nende klappide heli suhtes keskmisest kriitilisemaks.

Algsätetes on nende kõrvaklappide heli minu arvamust mööda üsna õnnetu st keskpärane ja ilmetu, aga õnneks on võimalus heli tarkvaraliselt pisut mudida. Olemas on mitu baassätet nagu võimendatud bass, võimendatud kõrged, lihtsalt võimendatud heli ning ka võimalus ekvalaiserit kasutades heli endale meelepäraseks muuta. Paraku ei ole mingit võimalust neid ekvalaiseri valikuid mingil moel salvestada, mistõttu peab neid vajadusel pidevalt ümber sättima, kui heli kõla ja toon mingit muutmist vajavad.   

Razer juhtmevabad kõrvaklapid Hammerhead True Wireless X

Üks asi, mida neil klappidel on küllaga on võimsus. Kui ma pean reeglina erinevate juhtmevabade klappide helitugevuse põhja keerama, siis Hammerhead X-i puhul piisas mulle täiesti, kui helitugevus oli umbes poole peal! Jeps, ainult poole peal. Seega peaks olema nende klappide helitugevusega olema pisut ettevaatlikum, et oma kõrvakuulmisele mitte karuteenet osutada.

 

Tarkvara

Razer Audio rakendus on loomulikult tasuta alla laetav nii Android kui iOS seadmetele ja see tarkvara on vaieldamatul nende klappide trumbiks. Esiteks aitab see nende enam kui keskpärast heli kuulajale meelepärasemaks timmida.

Teiseks ja põrmugi mitte väiksemaks trumbiks on see, et selle abil saab muuta klappide haldust igasuguste koputuste ja vajutuste abil – seda nii mängimise kui ka telefonikõnede tarvis. Ja kõik see on kasutaja jaoks lausa eeskujulikult intuitiivseks  ja mugavaks muudetud. Äsja ma kiitsin Razeri Synaps tarkvara ning tundub, et klappide tarkvara tuleb samast sepikojast – hästi minimalistlik ja loogiline ning ilma tuntavate bugideta. Mina kiidan!

Razer juhtmevabad kõrvaklapid Hammerhead True Wireless X

Muuhulgas saab Razer Audio rakenduse abil reguleerida ka kõrvaklappide valgustust – võid panna selle püsivalt särama nö hingama või siis hoopis välja lülitada. Valgustuse väljalülitamine võib osutuda vajalikuks olukorras, kus klappide akudele on vaja maksimaalset vastupidavust.

 

Kasutamine

Siin tahaks kohe alguses veidi vinguda, sest olgugi et klapitops on igati okei suuruse ja värviga, siis näiteks mina oma töntside sõrmedega sealt klappe hästi kätte ei saanud. Nuta või naera – urgitse nii või naa. Lõpuks ikkagi õnnestus see ka minul ja aja jooksul muutus see märgatavalt lihtsamaks, aga vähemalt alguses see mind omajagu vihastas. Kusjuures ega need klapid eriti hästi ka sõrmede vahel ei püsi, kuid siin on pigem probleem minu isiklikes sõrmedes.

Telefoni ja klappide paaritumine läks sujuvalt. Nii sujuvalt, et mul tekkis koguni põhjendamatu ootus, et ma saan neid paaritada ka näiteks oma MacBook Air’iga (2020), kuid see lootus oli tõepoolest põhjendamatu. Minu arvates kitsendab see asjatult klappide kasutust, sest ilmselt päris palju inimesi mängib tänapäeval ka sülearvutitega ning need Razeri klapid sobiksid nendega suurepäraselt kokku. Aga kes olen mina, et Razerit siin õpetama hakata.

Razer juhtmevabad kõrvaklapid Hammerhead True Wireless X

Kui ma ennist nurisesin, et klapid halvasti mu sõrmede vahel püsisid, siis tegelikult oli veidi sama lugu ka nende kõrvas püsimisega. Nad küll ei kukkunud sealt kordagi välja, aga tunne oli üsna sarnane esimeste AirPod’idega ehk kogu aeg tundus, et kohe-kohe libisevad need kõrvast.

Selle tunde vältimiseks on Razer targu nende Bluetooth kõrvaklappidega kaasa andnud spetsiaalsed silikoonkatted, mis nende libedust pisut kahandavad, aga ei võta seda tunnet täielikult ära. Vähegi aktiivsema tegevuse puhul on mul tunne, et peaksin pidevalt valvel olema, et klapid kõrvast ära ei pudeneks. Ehk need klapikesed püsivadki kenasti kõrvas ja minu muretsemine oli asjatu, kuid mul lihtsalt oli pidevalt selline TUNNE ja see oli üsna ebamugav.

Klappide haldamine koputuste ja vajutustega on üsna popp ning mõnedel mudelitel on seda vajutust või koputust taktiilselt näpu all ka tunda. Razer Hammerhead True Wireless X on aga üsna tuim tükk, selles mõttes, et see küll reageerib üsna nobedalt puudutustele, aga mingit rahuldustpakkuvat klikitunnet pole. Aga see on ehk minu personaalne kiiks.

Razer juhtmevabad kõrvaklapid Hammerhead True Wireless X

Üheks oluliseks näitajaks juhtmevabade klappide puhul on nende aku vastupidavus. Ma ise seda proovile ei pannud ning huvitaval kombel ei räägi sellest ka Razeri enda tootelehekülg ega ka juhuslikud arvustajad, kelle arvamustele ma samuti pilgu peale heitsin. Minul endal küll aku pidamisega küll probleeme ei tekkinud, kuid ma ei andnud akule ka eriliselt valu ning laadisin seda üsna regulaarselt.

 

Kokkuvõtteks

Alguses olin ma nende klappide suhtes märksa negatiivsem, kui oma mõtetega lõppu jõudes. Minu emotsioone mõjutas vaieldamatult nende kõrvaklappide keskpärane helikvaliteet, kuid ma võrdlesin neid tegelikult alateadlikult oma klassi parimatega ning see muutis paratamatult minu arvustuse pisut subjektiivsemaks.

Kui nüüd positiivse poole pealt vaadata, siis on Razer Hammerhead Ture Wireless X klapipaaril õige mitu tugevat plussi lisaks nende kompaktsusele ja kaunilt säravale logole.

Esiteks on nendel superhea tarkvara ja teiseks on neil piisavalt võimsust kasvõi mitme klapi jaoks ning kolmandaks on neil vaid 60 millisekundiline latents. Ehkki selle viimase on Razer tootetutvustuses põhimõtteliselt esimeseks tõstnud, siis mina isiklikult ei mängi sellel tasemel mobiilimänge, et see vähimalgi määral minu jaoks oluline oleks. Neljandaks plussiks paneks mina klappide pimedas säravad logod, mis näitavad klapikandja attitude’i ning muudavad tema pea snaiperile ka öösel suurepäraseks märklauaks.

Razer juhtmevabad kõrvaklapid Hammerhead True Wireless X

Arvestades turul valitsevat juhtmevabade klappide rohkust, siis võib Razer Hammerhead True Wireless X hind tunduda esialgu soolasevõitu, kuid samas ei tasu unustada neid nelja plussi, mis nendega kaasa tulevad. Vaadates saadaolevat klapivalikut asetaksin ma üle vaadatud mudeli julgesti pigem selle valiku etteotsa, ka hoolimata mõnest miinuspunktist, mis need minu käest kokkuvõttes said.