Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 30. okt. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Razer Orochi – bluetooth-mängurhiir :: Digitest

Mida võimsamaks lähevad mänguritele mõeldud sülearvutid, seda enam hakkab turule tekkima ka nende tarbeks mõeldud mängurihiiri. Need on enamasti väikest mõõtu ja, mängurite õuduseks, ilma juhtmeta. Näiteks nagu pisike Razer Orochi.

Mida iga mängur teab, on see, et hiir peab olema juhtmega, muidu pole ikka õige asi. Juhtmeta hiir pole ikka päris see, kas või juba sellepärast, et andmevahetus on aeglasem ja hiir pole nii täpne. Vähemalt nii räägitakse.

Razer mobiilse mängurihiire Orochi saab aga arvuti järele ühendada nii üle Bluetoothi kui ka meetripikkuse USB-juhtmega. See tähendab, et me ei saa testida mitte ainult uut põnevat hiirt, vaid ka seda, kui suur täpselt on juhtmevaba ja juhtmega hiire erinevus.

Stiilne avarii

Razeri jaoks on disain alati ülioluline olnud ja see hiir pole mingi erand. Must hiir näeb ise välja nagu suurel kiirusel vastu maja seina sõitnud auto. See ei tee seda muidugi mitte karvavõrdki inetumaks, vaid vastupidi, hiir näeb Razerile omaselt stiilne välja. USB-juhe kinnitatakse rulliku ees olevasse lõhesse, mis annab hiirele omapärase ilme. Mõlemakäelisi soosiv hiir on tõesti väike, nt mina, kellel on keskmisest väiksemad käed, ei kipu seda peo all hoidma, vaid pigem näppude vahel. Hiir tundub sõrmede all täiesti loomulik, kõik sõrmed sobituvad automaatselt oma kohtadele.

Kõige rohkem tekitavad hiire kuju juures küsimärke ülipisikesed pöidlanupud, mida on kummalgi pool kaks. Nii pisikesi pöidlanuppe pole me näinud ühegi hiire juures. Kui peamiselt mängisime selle hiirega strateegiamängu «Tropico 3», kus oluline hiirega üle kaardi jooksmine ja pöidlanuppe pole vaja, siis just nende küsitavate pöidlanuppude pärast läksime ka FPSide manu.

Uskumatul kombel töötavad need pöidlanupud hästi! Samas on nad ka omavahel eristatavad, millele aitab kaasa neid vajutades kostuv erinev klõpsatus. Hiire korpusega tasapinnalised vasak- ja paremnupp on üllatavad pehmed, eriti võrreldes eelmisel kuul testitud jäigema Roccat Kovaga.

Milline siis on juhmevaba ja juhtmega hiire vahe ja kas mängur, kellel on juhtmevaba hiir, peaks seda fakti oma sõprade eest varjama? Numbriliselt on andmeedastuses ja täpsuses vahed tohutud, kuid peab tõdema, et andmevahetuse kiiruse vahet reaalselt ei taju. Küll aga tajub kahekordset vahet eraldusvõimes – USB-juhtmega on täpsus pea tipptasemel.

Siiski pole ka juhtmevabalt mängides midagi katki ja hiir on arvestatavalt täpne, eriti kui ei mängita suurel ekraanil ülikõrge resolutsiooniga. Viimasel juhul võib tõesti selle hiirega hätta jääda.

Iga i peal on punkt

Tarkvaral on omapärane ja minimalistlik lahendus. Muuta saab nuppude funktsioone, tundlikkust ja muid, vähem olulisi sätteid. Razeri tooteid on hea meel proovida, sest iga viimane kui detail on paigas ja mõeldud on pea kõige peale. Hiirega tuleb kaasa väike kandekott, kuhu «näriline» turvaliselt paigutada, ja isegi USB-juhtme otsa käib kork.

Razer Orochi on suurepärane juhtmevaba hiir, mis sobib eelkõige sülearvuti kõrvale. Tänu sellele, et see pole nii täpne kui lauaarvutitelt tuttavad hiired, sobib see ka paremini väiksema ekraani, näiteks 17-19tollise sülearvuti juurde. Suurel 24tollisel ekraanil tuleksid selle miinused kergemini esile. Ja veel – võib-olla peakski Orochit võimaluse korral USB-juhtmega ohjes hoidma, sest kaks AA-patareid hiire kõhus ei pidanud vastu kuud aegagi.

  • Hinnang: Korralik ja stiilne hiir sülearvuti kõrvale, suure ekraaniga kipub ebatäpseks muutuma.

Razer Orochi

Hind: 1299 krooni
Müügil: Photopoint
Sensor: laser
Eraldusvõime: 2000 (Bluetooth) – 4000 (USB) dpi
Nuppe: 6 + rullik
Andmeedastussagedus: 125 (Bluetooth) – 1000 (USB) Hz
Kiirendus: 20 g
Kaal: 90 g
Ühendus: Bluetooth/USB
Kaabel: 1 m
Tarkvara: Windows XP/Vista/7 ja Mac OS

Hinne: 4,5

Martin Mets
Ajakirja [digi] toimetaja

Ülevaade on algselt ilmunud ajakirja [digi] 2010 märtsikuu numbris.