Roccat Arvo klaviatuur mänguritele :: Digitest
Enamus minu päevi möödub arvutit kasutades. Eks see kehtib mingil määral kõigi kohta, kelle töövahendiks arvuti. Aga minul on lisaks tööle ka kalduvus arvutimänge mängida. Mängin kõiksugu mängustiile ja liike.
Minu eriti eliit varustus koosneb 50.- kroonisest klaviatuurist ja vahest natuke rohkem muljetavaldavamast, kuigi aegunud hiirest – Logitech mx1000. Rohkem lisavarustust mul ei ole. Otsustasin, et nüüd oleks paras aeg uurida, mida uut ja huvitavat on mänguaksessuaaride maailmas loodud. Olemas on kõikvõimalikke vidinaid, mis muudavad mängimise mugavamaks ning annavad vahest ka eelise teiste mängijate ees.
Uuringi nüüd, kas on vahet millist klaviatuuri mängur kasutab ning kas antud lisa kasutamine annab ka mõõdetava eelise teiste ees. Kasutasin nädal aega Roccat Arvo mänguri klaviatuuri ja pakun nüüd oma tähelepanekud ja arvamused.
Kõigepealt klaviatuuri dimensioonid. Karpi vaadates tundub see pisut väike ja peale värviliste, läikivate disainielementide ei torka midagi silma. Küll aga oli üllatus suurem kui karp avada. Esimesena jäi silma klaviatuuri värv. See on küll must nagu ka minu varasem klaviatuur ent see must on ilusam. Värv ja üldine konstruktsioon jätab kvaliteetse mulje ja klaviatuur tundub käes sile ja võimas.
Teisena paistavad silma klahvid. Arvo klahvid on väiksemad kui tavalised klahvid või vähemalt jääb selline mulje. Klahvidel kujutatud tähed on selged ja kergesti loetavad seni kuni jätkub valgust. Üllatusena tuli ka see, et klaviatuuril puudusid nooleklahvid. Need olid integreeritud numpadi nuppude sisse. Lihtsa nupuvajutusega sai valida, kas kasutuses on numpad või nooled – selline lahendus on mugav ja hoiab ruumi kokku arvestades seda, et nooli kasutan harva. Sellest, miks ruumi kokkuhoid vajalik on räägin ka õige pea.
Kui klaviatuur karbist välja võtta, saab selgeks, et Arvo on pisut raskem tavalisest klaviatuurist. Seda selleks, et ta kindlalt laual püsiks ja intensiivsemate mängusessioonide ajal eest ära ei sõidaks. Nupud on paigutatud üksteise lähedale ja tühja pinda klaviatuuril ei ole. Klahvid on lähestikku ja see on ideaalne, sest võimaldab ühe käe sõrmedel katta väga suure osa klaviatuurist. Eriti kasulik on see minul näiteks World Of Warcraftis, kus olen palju eri nuppe endale seadistanud.
Lisaks tavalistele klahvidele on Arvol midagi minu jaoks täiesti uut ja geniaalset. Klaviatuuri alumises osas, tühiku all on kolm klahvi, igaüks eraldi seadistatav. Need klahvid võimaldavad teistelt, tavalistelt klahvidelt koormust vähemaks võtta ja funktsioonid mugavalt pöidla ulatusse paigutada. Seadistasin ühe nuppudest näiteks WoWis kaardi näitamiseks.
Antud klahvidest oleks palju kasu kõigis mängudes näiteks fps mängudes saaks neid vabalt relva laadimiseks või misiganes muuks otstarbeks seadistada. Lisaks mängudele on need nupud ka vabalt seadistatavad Windowsi keskkonnas nt browseri avamiseks või keerukamate ülesannete täitmiseks.
Mängides olid klahvid näppude all väga hästi tunda ja reageerisid täpselt vajutustele. Kui vajutasin klahvi oli tagasiside kohene ja kunagi ei jäänud muljet, et kas ma nüüd ikka vajutasin selle klahvi piisavalt alla. Teatud klahvid nagu caps lock ja ka nooleklahvid numpadil olid valgustatud ilusa sinise tulega.
Puuduste kohalt võiks välja tuua, et kuigi ei ole lauaarvuti klaviatuuridel klahvide valgustus levinud siis mina oleks eelistanud, et kõik klahvid oleks valgustatud. Enamus LAN-e kus olen käinud toimuvad hämarates ruumides ja seal kuluks valgustatud klahvidega klaviatuur hästi ära.
Klaviatuurid on alati olnud ikka enam-vähem ühesugused seega on raske uue loomisel midagi innovatiivset sisse tuua. Kehtib “kui see pole katki siis ära paranda” mõte ja kuigi on proovitud igasuguseid huvitavaid mõtteid meenutab klaviatuur siiani oma esivanemaid. Kokkuvõttes võiksin öelda, et Roccat Arvo on hea klavitatuur, seda nii mängurile kui mitte mängurile. Arvol seadistatavad lisaklahvid on lahedad ja klaviatuuri üldine kompaktsus mugav, kuid ta ei ole mängimisel eluliselt vajalik. Ma saan oma vana klaviatuuriga kõik vajalikud funktioonid mängudes tehtud.
Aga miks on siis loodud ikkagi kallimad mänguri klaviatuurid? Arvo pakub mugavust ja kindlust. Konstruktsioonist ja üldmuljest tuletaksin, et see klaviatuur peab hästi vastu pikkadele mängumaratonidele ja sobib tänu oma kompaktsusele ideaalselt mängurile, kes ka võistlustel käib.
Meeldis:
– Klaviatuuri üldine disain – ei midagi üleliigset ja kõik on omal kohal
– Tugev konstruktsioon ja vastupidavus – valmistamisel on pööratud tähelepanu kvaliteedile
– Lisa nupud, vabalt programmeeritavate funktsioonide jaoks
– Osaline klahvide valgustus
Ei meeldinud:
– Hind – võib alguses ehmatada kuna esmasel vaatlusel ei tundu klaviatuur nii palju erilisem tavalisest klaviatuurist.
– Osaline klahvide valgustus – kõik klahvid võiksid olla valgustatud
[nggallery id=89]