Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 30. okt. 2024

Rulli end üles

Üles

Kommentaare pole

Roccat Sense hiirematt laiendab lahinguvälja :: Digitest

Roccat Sense hiirematt laiendab lahinguvälja
Erki Oras

Hiiremati arvustamine võib võhikule tunduda sama lihtne või keeruline kui proovida arvustada käterätikut või põrandavaipa. Millest seal ikka rääkida peale välimuse ja võib olla ka suuruse.

Hiiremattides, vähemalt mängurite omades, peitub aga märksa enam, kui esmapilgul tundub. Terve hulk valgetes kitlites onusid on oma laboratooriumites põhjalikult vaeva näinud, et mängurite hiired libiseksid mattidel nagu klimbid supitaldrikul. Mingil määral võib siin paralleele tõmmata kaitseväes kasutatava kamuflaažiga, mis paistab esmapilgul võhikule ebamääraste värvilaikude kogumina, kuid mille taga on tegelikult tuhandete teadlaste usin töö.

Minu jaoks oli paralleel kaitseväega muidugi kerge tulema, sest minu kätte sattus Roccat Sense Naval Storm.

 

Välimus

roccat-sense-hiirematt-1

Oma sõjakast nimest hoolimata näeb Camo Charge välja pigem rahustavalt kui sõjakalt, sellelt näib õhkuvat mingit new age’ilikku ambienti. Hoolimata isegi mati vasakus ülanurgas asetsevatest sõjalaevade miniatuursetest siluettidest. Viiekümnele sinisele toonile assisteerib suur, kuid tagasihoidlik Roccati lõvisiluett ja väiksem logo koos tootenimetusega vasakus alanurgas.

roccat-sense-hiirematt-2

Olles ise juba aastaid alumiiniummattide veendunud austaja, siis hämmastas Sense mind oma suurusega, kattes mu Roccat Alumic’u resoluutselt nagu vaip. Kindlasti on ka suuremaid hiirematte, kuid 40×28 on vähemalt minu laua jaoks maksimaalne suuruse, millest enamat ma naljalt lubada ei saa. Ning tõenäoliselt poleks suurem hiirepadi ka eriti praktiline, hoolimata üha odavnevast ja kasvavast monitoripinnast. Sest arenevad ka hiired ja sellega seoses kasvab nende DPI.

Pikantse detailina võib siin mainida detaili, et Sense’i on katsetatud hiirega, mille DPI on kuni 16 800! Suure tõenäosusega peavad meie kõigi hiired minema nüüd nurka häbenema. Seega pakub Sense enam kui külluslikult liikumisruumi ka kõige nõudlikumale närilisele. Ühesõnaga näib olevat tegu kaasaegse hiiremati jaoks optimaalse suurusega.

Välimuse alla käib kindlasti ka see, kui sale st õhuke hiirematt on. Roccat rõhutab Sense’i pakendil mitmel korral, et matt on vaid 2mm paksune. Tõsi, mulle meenub siin arvutiaja koidik, kui hiirepadjad olid vaid veidi õhemad nõudepesusvammist. Ok, see oli nüüd väike kunstiline liialdus, kuid ikkagi olid need matid sama paksud kui kodumaise sea pekk.

 

Kasutamine

roccat-sense-hiirematt-6
roccat-sense-hiirematt-7

Minu praegune lemmikmatt Roccat Alumic (loe Roccat Alumic ülevaadet siinsamas Digitest.ee veebilehel) on kahepoolne st üks pool on kiiruse, teine täpsuse jaoks. Sense sellega paraku kiidelda ei saa, sest tema alumine pool on libisemise vältimiseks kummeeritud. Ning paigal püsib matt nagu liimitud. Seda enam, et tegu on vägagi madala matiga (vähemalt võrreldes Alumic’uga).

Ühesõnaga on mati pealispinnal segatud kokku kiirus ja täpsus, muutes mati universaalseks. Ning siinjuures on aus tunnistada, et mulle see universaalsus meeldib. Et valgetes kitlites onud on täinud väga head tööd. Hiir liigub matil meeldivalt kiiresti, jäädes samas ka piisavalt täpseks.

roccat-sense-hiirematt-5

Tänu oma suurusele jätab matt veidi ebakonkreetse mulje st kohati tekib illusioon nagu liigutaksin hiirt lihtsalt lauapinnal. Ja ma pole päris kindel, et see mulle meeldib. Alumic’u kõrgus lauapinnast, eristuvad nurgad muutsid hiire ’lahinguvälja’ võrdlemisi konkreetseks ja seega ka hõlpsamini kontrollitavaks. Mõistagi ei väida ma siin nagu oleks mu Roccat Tyon Sense’i kasutades kontrolli alt väljas. Tõenäoliselt on siin lihtsalt tegu minu harjumusega.

Samuti häirib mind õige kergelt see, et Sense Naval Storm servadest veidi kummi kipub kiskuma. See tähendab et mati ja laua vahele jääb märgatav õhukiht. Reaalselt ja minu mängustiili juures see mingeid probleeme ei tekita, kuid mulle isiklikult meeldiks rohkem, kui matt kenasti lauale liibuks.

 

Kokkuvõtteks

roccat-sense-hiirematt-4

Olles juba aastaid erinevaid Roccati tooteid kasutanud, võib kindlalt öelda, et pettunud pole ma kunagi. Kindlasti on pole ehk kõik tooted olnud 100% täiuslikud, paranemisruumi on pisut kõikjal, kuid kindlasti on tegu mängurividinate koorekihiga, olgu siis tegu hiirte, klaviatuuride või hiirepatjadega.

Roccat Sense on väga hea ja universaalne hiirepadi, mis sobib kenasti kaasaegsete suurte monitoridega. Muidugi, kui on kindlasti vaja eraldi pinda kiiruse ja täpsuse jaoks, siis tuleb otsida midagi spetsiifilisemat. Nagu näiteks Alumic. Sense’i aga kasutavad edukalt ka professionaalsed arvutimängurid, nii et see on igati sobiv ka kohaliku kõrgklassi mängurite jaoks. Nagu seda Digitesti lugejad kindlasti ka on.

Kõik nö ebakohad, millega ma Sense’i kasutades kokku puutusin on pigem minu isiklikud kiiksud, seega mitte eriti objektiivsed ja inimestele, kes pole alumiiniumist hiirepatjadega just kokku kasvanud, võin seda konkreetset Roccat Sense Naval Storm 2mm hiirepatja igati soojalt soovitada.