Samsung Galaxy S3 – Inspireeritud loodusest :: Digitest
Galaxy S3 on viimane Samsungi Galaxy seeria Android nutitelefon, mida jooksutab 1GB RAM ning uus 1.4 Ghz Quad-Core protsessor.
Tehnilised näitajad
- Super AMOLED, 720 x 1280 pixlit, 4.8 tolli, Corning Gorilla Glass 2
- 1.4 Ghz Quad-Core Protsessor
- 1GB RAM-mälu
- 16/32/64 GB sisemälu
- Android OS, v4.0.4 (Ice Cream Sandwich)
- 8 MP, 3264×2448 pixlit, autofookus, LED flash
- Samaaegne HD video ja pildi salvestamine, geo-märkimine, touch focus, näo ja naeratuse tuvastus, pildistabilisaator
- Li-Ion 2100 mAh
- Mõõtmed: 136.6 x 70.6 x 8.6 mm
- Kaal: 133 g
Kui telefoni kätte sain oli suur tuhin sees, kuna Samsung on oma uusimat telefoni promonud kõvasti ning lubavad uut revolutsiooni nagu oli S2.
Esmamulje oli kohe „Ossa, mis ekraan“. 4.8 HD Super Amoled (720×1280 px).
Samas oli ka kohe pettumus – pidin oma SIM kaardi MicroSIM kaardiks ümber lõikama.
Välimus
Telefoni disain hakkas kohe silma riivama ja minu arvates pole see kõige õnnestunum. Ümarad ääred meenutavad VW Põrnikat.
Eelmine S2 oli disainilt suhteliselt iPhone 4 sarnane, siis S3’e on püütud eristada. Kuid kuidas see neil välja tuli?
Telefoni käes hoida on suhteliselt mugav, kuid naise käe jaoks jääb kindlasti liiga suureks. „Home“ nupp logiseb ja jääb telefoni korpuse alla kinni, kuid sellega harjub ära.
Tagumine plastik haakub käega väga hästi, ning telefon ei libise käest, nagu mõne teise telefoniga võib juhtuda. Galaxy S3 jätab kindlasti väga „uhke ja kalli“ mulje ning seda ta ka on.
Ekraan
Super AMOLED, 720 x 1280 pixlit, 4.8 tolli, Corning Gorilla Glass 2, mida veel tahta?
Ekraan on tõeliselt hea, siin ei olegi rohkem midagi kommenteerida, seda iludust peab oma silmaga nägema. Pildikvalaliteet on väga terav ning HD filmi oli tõeline nauding vaadata.
Tarkvara
Telefonil on peal kõige uuem android ICS 4.0.4. Seni on see versioon kõige puhtama välimusega ning ka kiireim. Loomulikult on seda Samsung mudinud, aga sellest hoolimata jookseb tarkvara väga mõnusalt.
4-tuumaline Exynos 1,4 GHz’ine protsessor jooksutab seda telefoni väga kenasti, testimise jooksul ei olnud kordagi ühtegi tunnust, et S3 jalgu jääks.
Uut ja huvitavat
Samsung on nikerdanud telefonile paar päris huvitavat funktsiooni.
- Esimeseks funktsiooniks on „Direct Call“
Lugedes kellegi SMSi, võib telefoni asetada kõrvaäärde ning juba ta helistabki. Pole vaja enam vajutada ühtegi nuppu! Testitud ja töötab!
- Teiseks funktsiooniks on „Smart stay“.
Galaxy S3 tuvastab kasutaja silmad ning niikaua kui need ekraani vaatavad on ekraan ere, eemale vaadates muutub ekraan tuhmiks. Kuna akude tehnoloogia pole põhimõtteliselt 20 aasta jooksul muutunud on see päris hea idee akut kokku hoida.
- Kolmandaks funktsiooniks, mis leidis rakendust on „S Beam”
Mäletate neid aegu, kui ühendati telefonid infrapunaga kokku ning mängiti usssimängu sõbraga?
Nüüd on sellest ajast möödunud 15 aastat, ning täna vahetame videoid, pilte, muusikat, dokumente ja palju teisi faile samamoodi!
Selleks tuleb asetada kaks Galaxy S3’e selgapildi kokku, toksata ekraanile ning juba ongi sõbraga tehtud pilt, teise telefoni saadetud!
Aku
Tavalise kasutuse (meilid, facebook, blogid, uudised jne) tulemus oli järgmine (pildil)…
Galaxy S3 aku vastupidavus on tõeliselt hea. Kui HTC EVO 3D aku peab vastu sama kasutuse juures a’la 10-12 tundi, pidas S3 aku vastu 16 tundi.
Testpildid
Väike test
Võrdlesin kahe Galaxy seeria telefoni, S2 vs S3. Esimeseks testiks valisin Angry Birdsi avamise. Nii väga kui ma oleks ka tahtnud võitis sekundilise vahega hoopis S2. Miks see küll nii oli? Ei oska tõesti vastata.
Järgmiseks oli veebilehtede sisu kuvamine. Veebisirvijaks valisin Chrome’i. Ka seal tundus, et S2 oli sekundiga igal lehel ees, kuid avas Flash bannereid aeglasemini. S2 liigutas ka lehekülgi sujuvamalt.
Pilditegemine oli S3’ega lust ja lillepidu, S2 sellel ajal läks aga alles tööle ning fokuseeris pilti kauem.
Plussid
- Ekraan
- Aku
- Uued vajalikud funtksioonid.
Miinused
- Hind
- MicroSIM
Samsung Galaxy S3 on tõeliselt hea telefon, kuid kui omad juba Galaxy S2, ei näe põhjust miks osta S3.