Silicon Power Blast Plug BP80 juhtmevabad kõrvaklapid hakkavad laulma juba pihus :: Digitest
Mulle jubedalt meeldivad üllatused ja minu arvustaja-ametis tuleb neid ikka ja jälle ette. Neid võiks alati olla pisut rohkem, kuid nurisemine oleks ju nõme ja muuseas, halb mälu annab meeldiva võimaluse üllatuda märksa tihemini, kui hea mälu. Mul on nimelt kahtlane tunne, et Silicon Poweri kõrvaklapid on mind meeldivalt üllatanud varemgi, kuid päris kindel ma selles pole, nii et alustan taas puhtalt lehelt.
Apple’i poolt vallapäästetud juhtmevabade klappide buum on tõeline 21. sajandi katk. Tundub, et iga vähegi tehnikaga kokkupuutuv firma üritab sellest pirukast endale oma kasumisuutäit krahmata. Hästivarustatud kauplustes võib kohata pikki riiuleid, mis on kõik täis juhtmevabu klappe ning uusi mudeleid tuleb vaat et igapäevaselt juurde. Ehkki Silicon Power on tuntud pigem oma mälukandjate (mälukaardid, -pulgad) poolest, siis leidsid nad enda ridadest ometigi pisut know-how’d, et ka ise juhtmevabade kõrvaklappide maailma sukelduda.
Tagapõhja teadmata kahtlustan ma ise, et nende rüppe langes ühel hetkel ootamatult kas mingi oskusteave või piisavalt kvalifitseeritud tööjõud ning juhtkond leidis selle olevat piisav, et uuel turul jõudu proovida. Etteruttavalt võin öelda, et see otsus oli vähemalt Blast Plug BP80 BT mudeli puhul õige.
Välimus
Välimus
Silicon Power Blast Plug BP80 BT klapid on mehelikult mustad ja minimalistlikud punnid. Stiilipunkte Silicon Power oma klappide eest ei teeni – pigem püüavad need pisikesed heliallikad jääda võimalikult märkamatuks, mis neil suures plaanis ka õnnestub. Musta üldmuljet värskendavad aegajalt vaid pisikesed värvilised tulukesed nii klappidel kui laadimiskarbil, mis näitavad eri värvidega klappide ja klapikarbi aku laetuse taset.
Klappidest endist ei erine eriti ka karp – must ja lame ja selle kuju on minu arvates nende klappide kõige suuremaks miinuseks. Selle avamine pole kõige mugavam ning eeldab pisut pikemaid küüsi, kui on minu sõrmedel. Tõtt öelda püüdis karp paar korda minu töntside sõrmede vahelt isegi plehku panna, kuid õnneks ebaõnnestunult. Igatahes neile, kes soovivad endale veidi edevama välimusega klappe, siis on Silicon Poweril veidi teravama välimusega mudel.
Kõige lihtsam võrdlus on ilmselt see, et klappide välimus on praktiliselt sama märkamatu nagu nende hind. Või sama väike nagu nende karp, mis mahub ilmselt ka kõige liibuvamate teksade taskusse.
Kasutamine
Kasutamine
Lihtne! Nii lihtne nagu topiks endale klappe kõrva. Mulle reeglina meeldivad silikoonotsikutega kõrvaklapid sada korda enam, kui näiteks need libedad Apple AirPods varrega punnid, mis iga järsema liigutuse korral kõrvust pudenema kipuvad või vähemalt sellise mulje jätavad.
Teiseks meeldib mulle väga, kui kõrvaklappidel on füüsilised nupud. Need pole küll nii intuitiivsed nagu mingid koputamised, pigistamised ja muidu laapimised, kuid nupud on konkreetsed ja sisendavad kindlustunnet. Välisel vaatlusel muideks ei saa arugi, et neil klappidel oleks füüsiline nupp, kuid klapile vajutades on tunda täiesti konkreetne klikk nagu tavalisele nupule vajutades. See tähendab, et kogu klapi pealis on üks suur füüsiline nupp.
Asi läheb veidi ebamugavaks vaid siis, kui on vaja sellele nupule vajutada mitu korda järjest ehk füüsiliselt ebamugavaks kõrvas. Ühe vajutuse korral ma erilist ebamugavust ei tuvastanud, aga paar-kolm korda tekitas kõrvas kerget pumpamistunnet.
Seoses klappide väikeste mõõtmete ja teatava kohmakusega nende karbist välja õngitsemisel, siis juhtus üsna sageli, et olin suutnud seda füüsilist nuppu vajutama juba enne klappide kõrva jõudmist ja nii hakkasid need mul laulma juba näppude vahel ja peopesas. Täpselt sealt, kus neil see eelmine kord lõppes.
Aku vastupidavusega mul samuti probleeme ei olnud. Firma lubab klapikarbil klappide tööajaks 4,5 tundi muusikat või 4 tundi telefonikõnet. Otsesele proovile ma seda lubadust ei pannud, lihtsalt käisin nendega väljas nii tihti ja kaua kui vaja. Aega ma samuti ei mõõtnud, vaid panin klapid enamasti laadima enne, kui nad oma tühjenemisest spetsiaalsete helisignaalidega teada andsid. Vahel möödus laadimata päris mitu päeva, aga pean ka tunnistama, et väga suurt valu ma neile klappidele ei andnud.
Laadimisega seoses aga tahaks Silicon Powerile veidi häbi teha. Kamoon, me elame 2021.a aastal, aga klappide laadimiseks tuleb kasutada mikro-USB-d!? Kas te seal tõesti USB-C-st pole kuulnud? Või on need klapid mõeldud kuhugi arengumaadesse, kus USB-C-st veel midagi ei teata? Igatahes väga-väga piinlik.
Juhtmevabade kõrvaklappide puhul ei pääse me loomulikult mööda ka helist. Alguses mõtlesin ma helile pühendada terve peatüki, kuid peale väikest järelemõtlemist tundus see siiski liialdusena. See aga ei tähenda nagu oleks heli mingilgi moel halb või alamõõduline – mitte mingil juhul.
Tõsi, nende klappide helipilt pole nii avar ja detailne kui ehtsa audiofiili klappidel, kuid põhiline, et see on igati nauditav. Isegi minu jaoks, kes ma juba aastaid oma kõrvu erinevate ja kindlasti märksa kallimate klappidega olen hellitanud. Helipilt on pisut soojapoolne, musikaalne, dünaamiline ning piisavalt detailne. Passiivne mürasummutus on piisavalt tõhus, et ümbritsevat taustamüra välja lülitada ja muusikat nautida. Võibolla isegi liiga tõhus nii et sõiduteed ületades tasuks pisut ettevaatlikum olla. Küll aga on klappidest tulev muusika märgatavalt valjem, kui näiteks sealt tulev telefonikõne. Aga võibolla on mu kõrvad lihtsalt ära harjunud Apple AirPods Max tippklassi kõrvaklappide suurepärase kõnekvaliteediga.
Lisaboonuseks pean ma laadimiskarbi väikeseid mõõtmeid, mis taskut eriti punni ei ajanud. Nii muutusid klapid aja jooksul minu taskusisu lahutamatuks ja pea märkamatuks osaks ning väga mõnus oli neid taskust leida, kui nende järgi vähegi vajadust tekkis. Väikesed mõõtmed on kasuks ka pikemaajaliselt kuulamisel st need ei muutu ebamugavalt häirivaks või raskeks. Ilmselt saab lihtsalt enne aku tühjaks.
Kokkuvõtteks
Kokkuvõtteks
Nagu ma juba korduvalt olen maininud, siis on poeletid täna täis erinevaid Bluetooth kõrvaklappe ning valik nende vahel on tõepoolest raske, sest tihti on erinevused üsna olematud. Paljude jaoks saab kõrvaklapi valikul olema otsustavaks see et need on valmistanud firma, mis on keskendunud klappide vms audiokraami valmistamisele. Põhimõtteliselt on see õige lähenemine, aga igal reeglil on ka omad erandid ning alati tasub raamidest väljapoole mõelda ja vaadata.
Kui klapifirmad ei pea ennast üldiselt enam tõestama, siis uutele turgudele suunduv ettevõte on nii ehk teisiti sunnitud panustama uudistoodetesse keskmisest rohkem. Vahel see neil ka õnnestub ning Silicon Power on hea näide sellest, kuidas heade ja kvaliteetsete mälukandjate tootja on suutnud ennast tõestada ka kvaliteetsete klappide valmistajana.
Taskukohase hinnaga Silicon Power Blast Plug BP80 ei pea häbenema ei heli- ega ka koostekvaliteeti, mis sest, et disain just midagi erakordset pole. Need klapid muutuvad sinu märkamatuteks kaaslasteks, kelle olulisusest saad aru alles siis, kui sa need mingil põhjusel maha oled unustanud.
Kindlasti on turul ka soodsama hinnaga klappe, kuid samas kestab rõõm odavast ostust reeglina vähem, kui viha toote madalast kvaliteedist.