Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image

Digitest | 3. dets. 2024

Rulli end üles

Üles

Sony Ericsson Xperia Arc :: Digitest

Xperia Arc-i näol on tegemist värske Sony Ericssoni lipulaevaga, mis on varustatud Android 2.3 (Gingerbread) operatsoonisüsteemiga, 8,1-megapikslise kaameraga ning 4,2 tollise ekraaniga. Kõik see koos moodustab tõelise meediakeskuse.

Esmamulje

Sony Ericsson lubas tehnika viimast sõna koos muljetavaldava disainiga ning see on ka saavutatud. Arc on ühtaegu nii õhuliselt elegantne, kui ka jõuline ja silmapaistev – vähemalt esmapilgul.

Xperia Arc-i kätte võttes ei saa kellelegi märkamatusks jääda selle imeõhukene disain ja kolossaalne 4,2-tolline ekraan. Arc on tõesti oma perekonna kõhnuke, olles õhemast kohast vaid 8.7 mm paksune, samuti on tal kaalu vaid 117 grammi. Tuleb tõdeda, et Arc tõesti istub kätte nagu valatud.  Sõrmed sobituvad kenasti tagaküljeks olevasse kaarde ning telefon püsib kindlalt käes aga selle kõige kena juures on ka miinuspool, nimelt ei tahtnud telefon kuidagi mugavalt püksitaskus olla.

Androidile harjumuspäraselt, on Arc varustatud kolme esipaneelinupuga (Tagasi, Avakuva ja Menüü), millele lisanduvad paremal küljel olevad kaameranupp ja helitugevuse nupp / suuminupp.  Ühenduste tarvis on Arc varustatud nii micro-USB, kui ka HDMi väljundiga (üllatuslikult oli kompletis kaasas ka HDMI juhe)  ning loomulikult pole unustatud ka 3,5 mm audio väljundit, mis on aga kahjuks võrdlemisi ebamugava koha peale sattunud, sest minu taskusse telefon enam  mahtunud ei tahtnud, kui kõrvaklapid ühendatud sain.

Ekraan ja kaamera

Mis teeb Arc-i nii kolossaalseks? Eks loomulikult tema 4,2 tolline ekraan mida ausalt öeldes lausa lust vaadata oli. Ekraani iseloomulikuks jooneks võib tuua tema erksad ja puhtad värvid.

Oma õhukesest disainist hoolimata omab Arc ka üllatavalt hea kvaliteediga välist kõlarit, mille abil proovisin ära vaadata ka  oma esimese täispika filmi telefonis. Kinoelamuseks ei saa seda küll nimetada aga koos 4,2 tollise ekraaniga võib tulemusega rohkem kui rahule jääda. Suurimaks probleemiks oli leida koht, kuhu telefon toetada. Mitte ekraani suurus või helikvaliteet.

Arc-i 8,1-megapikslise kaameraga, mille südameks on Sony CMOS-sensor Exmor R, funktsioonideks nutikas 2,46-kordne digisuum, autofookus, puutefookus, foto- ja videovalgustus, pildistabilisaator, geosildistamine, näotuvastus, naeratusetuvastus.  Kaamera suurimateks miinusteks võib lugeda kaamera enda, kui ka kaameranupu võrdlemisi ebamugavat asetust. Viimasest päästab puutevõtte võimalus aga ühtegi kiiret pilti ei õnnestunud kahe nädala jooksul teha, kuna paratamatult jäi näpp alati objektiivi ette.

Lisaks heale pildikvaliteedile on kaamerast välja pigistatud 720P HD video, mis tundub olevat ka maksimum, mida telefonilt oodata.

Enamik telefone suudab juba korralikes valgustingimustes teha enam-vähem pilti, seetõttu otsustasin Arci proovilepanekuks oodata kuni päike on loojunud ja teha paar klõpsu ning kiuste veel vastu valgust. Tulemus oli üle ootuste. Siinkohal jääb Arc alla küll keskmisele kompaktkaamerale aga see ei mõjuta head tulemust telefonide kategoorias.

Igapäevastes valgusoludes on Arc-ga pildistamine lausa lust ja inimesele, kes ilma kaamerta kodunt lahkuda ei taha on see kindlasti üks alternatiiv. Nii jätsin ka mina ükspäev kaamera maha ja lahkusin kodust vaid rahakoti ja telefoniga ja nagu altoodult näha võib, ei saanud see takistuseks jäädvustamaks kõike vajalikku.

Mida peidab Arc sisemuses?

Kui väljaspoolt paistab Xperia Arc igati mehise ja kindlana, siis enne tagakaane avamist lugesin vähemalt mina kasutusjuhendit kaks korda, sest esmapilgul tundus, et kaas kohe kohe murdub. Tegelikkuses asi nii hull pole aga kindlaks seda nimetada samuti ei saa. Telefon ise on aga oma konstruktsioonilt kindel ja pole ka kartust, et telefoni võiks taskus pooleks murda (Katsetada siiski ei soovita).

Kaane avades avaneb ligipääs mälukaardile ning aku. Kui viimane eemaldada, pääseb ka SIM-kaardini, mis pole küll kõige mugavam varian aga eks kompaktsus seab omad piirid

Näljast Androidi on pandud toitma  BA750, millel mahutavust 1500 mAh, mille suudab intensiivsem kasutaja tühjendada ~8 tunniga. Optimeeritud ja mõistliku kasutamise korras pidas telefon siiski kenasti pea kaks päeva ilma juhtmeta vastu.

Arcil on küll sisemälu 1GB, aga muusika, piltide, rakenduste ja muude failide jaoks on sellest jäetud vaid 320MB. Õnneks on see laiendatav kuni 32GB mälukaardi abil

Kokkuvõtteks

Xperia Arc-st ei saa rääkida, kui pelgalt telefonist. Pigem on see riistapuu, mis aitab igapäevases kiires tempos vajaliku tehtud saada ning seda samal ajal nautida. Oma olemuselt ei ole mõeldud Arc rappa või kaevikusse, vaid kontorilaua äärele ning seal saab ta ka väga edukalt hakkama.

Plussid:
Suur hästijälgitav ekraan, millel selged ja erksad värvid
Hea jõudlus, mis ei jäta hätta HD videot vaadates või nõudlikumaid programme jooksutades
Hea kõnekvaliteet

Miinused:
Suurest energiatarbimisest tulenev väike akukestvus
Kehv kaamera ja audio väljundi paigutus ei luba mugavalt telefoni täit potensiaali kasutada
Nõrk GSM-levi jätab hätta kehvemates levitingimustes