Sony WX200 digikaamera – pisike võlur :: Digitest
Sony WX200 fotoaparaati kätte võttes on esimene reaktsioon – vau, nii pisike! Kaamera läheb tööle ülikiirelt. Vajuta on/off nuppu ja kohe on kaamera töövalmis – siis vajuta päästikut ja juba on pilt tehtud, ei võta kahte sekunditki aega. Mõni minut pärast esmakordset karbist välja võtmist mõtlesin juba – oleks seda vaid saada sinist värvi, siis läheks kohe endale ostma.
Olulisemad tehnilised andmed
- Sensor 1/2.3’’ Exmor R CMOS, 18,2 Mpix
- Suurim pildimõõt pikslites 4896 × 3672
- Pilditöötlusprotsessor Bionz
- Objektiiv 25 – 250 mm, ava f/3.3 – f/5.9
- Optiline suum 10×
- Pildistabilisaator optiline SteadyShot
- ISO tundlikkus 100 – 12800
- Teravustamine AF autofookus
- Värvustasakaal automaatne, päike, pilves, hõõglamp, päevavalguslamp, veealune, seadistus
- Välklamp integreeritud automaatne välklamp
- LCD ekraan 2.7-tolline TFT LCD, 460 800 punkti
- Salvestusmeedium SD, SDHC, SDXC,Memory Stick Duo/PRO Duo
- Liides USB 2.0, HDMI mini,
- Vooluallikas liitiumaku NP-BN
- Mõõtmed 92,3 × 52,4 × 21,6 mm
- Kaal 121 g koos aku ja mälukaardiga
Reaalses kasutuses
Nuppude asetus on väga praktiline ja ülimalt mugav. Stseeniprogramme saab muuta nii menüü-nupust kui ka valikuketast liigutades. Kuna kaamera on nii pisike, siis on seda mugav igale poole kaasa võtta. Paned pükste taskusse ja unustad lausa ära, et sul seal midagi on.
Suumi on fotokal piisavalt – 10x on selline parajalt optimaalne. Digitaalset suumi saab veel 20x. Ega sellest rohkem pole vajagi, muidu läheks pilt suumimise tõttu kvaliteedilt kehvemaks.
Valgustundlikkuse ulatus on väga suur, aga reaalselt nende kõrgemate ISOdega ei tasu pilte teha, sest ISO 3200 meenutab juba akvarellmaali. Samas ei saa tahta, et selline pisike ja võrdlemisi odav kaamera annab sama hea tulemuse kui temast kümme korda kallimad.
Nagu ikka Sony eelis teiste kompaktide seas – kaamerasisene ühe nupuvajutusega panoraamvõte. Saab teha ka 360° panoraampilti.
Stseeniprogramme on kaameral 15, mille hulgas tavalised tuttavad: portree, maastiku, kassi jm pildistamine. Mis on aga väga hea – öösel pildistamiseks on lausa kolm erinevat varianti: portree pildistamine vähese valgusega, hämaras pildistamine statiiviga ning hämaras pildistamine ilma statiivita müra vähendamisega. Viimane on lausa super. Ma pole veel kohanud ühtegi kompakti, mis teeks öösel linnatulede valguses nii selgeid pilte. Lausa lust, et ei pea enam mõtlema, kas statiiv on vaja kaasa võtta, käest pildistades saab väga selge ja terava foto. Muidugi peab kaamerat pildistamise hetkel võimalikult stabiilselt käes hoidma.
Sony WX200 Photopointis
Tausta udustamise funktsioon on hea kui pildistad inimesi. Enamasti kompaktiga tausta nii uduseks ikka ei saa kui valgusjõulise objektiiviga peegelkaameraga. WX200 udustab tausta kuidagi mehhaaniliselt. Tulemus on veidi ebaloomulik (taust ei ole ühtlaselt udune), aga siiski tore, et selline funktsioon olemas on.
Üheks olulisemaks omaduseks selle kaamera puhul on sisseehitatud WiFi. See võimaldab näiteks nutitelefoniga juhtida pildistamist. Telefoni saab kasutada distantspäästikuna – keegi ei pea enam kunagi grupipilti tehes pildilt välja jääma. Samuti saab kaamerast pilte laadida telefoni ja sealt juba edasi internetti. Seega on piltide jagamine sõpradega tehtud väga lihtsaks. Ühtlasi saab saata pilte kaamerast arvutisse ilma, et oleks vaja ühendada fotokas USB kaabliga või kasutada mälukaardilugejat.
Nutitelefoniga suhtlemine käib pisikesel Sony-l kergelt. Tuleb vaid telefoni laadida äpp PlayMemories Mobile, kuhu peab sisestama parooli, mis kuvatakse kaamera ekraanil. Seejärel saab juba telefoniga kaamerat juhtida. Peab vaid jälgima, et WiFi on kogu aeg sisse lülitatud.
Arvutiga kontaktivabaks ühenduseks on alguses vaja laadida draiverid. Esimesel korral on vaja kaamera ühendada arvutiga siiski USB kaabliga, et nad looks kontakti. Hiljem saab juba lihtsalt kaamera menüüst valida „send to computer“ ja arvuti hakkab automaatselt pilte laadima.
Valgustundlikkus
ISO 100 | ISO 200 | ISO 400 |
ISO 800 | ISO 1600 | ISO 3200 |
ISO 6400 | ISO 12800 |
Plussid ja miinused
+ Heades valgusoludes on pilt väga puhas, müra on minimaalselt. Esmapilgul ei saagi aru, et pilt on tehtud pisikese kompaktiga.
+ Mõõtmed! Nii pisike, pane pükste taskusse ja unustad ära, et sul seal fotokas on.
+ Detailid joonistuvad hästi välja nii tumedatel kui heledatel äärealadel.
+ Erksad värvid.
+ Laadimiseks ei pea võtma akut kaamerast välja. laadimine käib USB juhtme kaudu. Kaasas on ka adapter USB juhtme ühendamiseks seinakontakti.
+ WiFi funktsioon
– Pildi külgedesuhteks ei saa valida 2:3. Hoolimata kõige digitaliseerumisest tellitakse paberfotosid tänapäeval ikka veel tohutu suurtes kogustes ja oleks ju tore tellida traditsioonilises formaadis foto paberile ilma, et peaks seda lõikama või mahutama
– Pildikvaliteet võiks kõrgemate ISOde juures olla teravam
Kokkuvõte
Mul ei ole kunagi olnud nii pisikest kaamerat, mis teeks nii häid pilte. Võrreldes teiste omasugustega polegi ta mõõtmetelt palju väiksem, aga pildikvaliteedilt teeb nii mõnelegi silmad ette. Kahesaja kuuekümne euro eest on seda kaamerat küll ja rohkemgi.
Kui oled endale pikka aega tahtnud pisikest igal-pool-kaasas-kandmise kaamerat, aga pole veel leidnud sobivat, siis tasub kaaluda seda Sony fotokat. Astu poest läbi ja vaata oma silmadega ;)