Speedlink Gaming Power Pack – stardikomplekt algajale e-sportlasele :: Digitest
Kas olete lugenud palju teenivad Eesti edukaimad e-sportlased? Kindlasti olete, sest need numbrid on üpris muljetavaldavad. Ning kindlasti on seda rohkem, kui teenib keskmine lapsevanem, kes oma võsukest arvuti tagant mängimast minema peletada üritab.
Tark lapsevanem ei torma, vaid soosib vähemalt mingi piirini algaja e-sportlase ponnistusi. Sest kunagi ei või ju teada, kui hea on tema reaktsioonikiirus arvuti taga. Ning siin tulebki kooliaasta lõpus taibukale lapsevanemale appi Speedlink oma Gaming Power Pack Advanced komplektiga, mis ei aja lõhki pere eelarvet, kuid pakub algajale virtuaalsõdalasele… vabandust, virtuaalsportlasele, sobilikud vahendid oma tulevase karjääri sissejuhatuseks.
Komplekt
Speedlink Gaming Power Pack Advanced (edaspidi SGPPA)-komplekt koosneb kolmest osast: Legatos-kõrvaklappidest, Atecs-hiirematist ja Torn-hiirest. Kogu see varustus on pakendatud triikrauakarbist pisut suuremasse karpi, kuid kõik kolm toodet on selle sees veel omakorda eraldi pakendites. Must-valge-punases nagu Speedlinkile omane.
Ainuke, mis täielikust komplektist puudu on, on klaviatuur, kuid see sinna karpi ei mahukski. Mis muud, kui harutame üksipulgi lahti kõik selle komplekti osised.
Speedlink Gaming Power Pack Advanced Version koosneb kolmest osast: Legatos-kõrvaklappidest, Atecs-hiirematist ja Torn-hiirest. →
Hiirematt Atecs
Nõukogude miilits oleks Atecs-hiiremati kohta kasutanud terminit ’ilma eriliste tundemärkideta’. Ning see vastab tõele. Mustal tekstiilpinnal on suhteliselt väike Speedlinki logo ja ongi kõik.
Minu jaoks isiklikult eristub Atecs minu valduses olevatest mattidest oma pehmuse poolest. Aga ega pehmus polegi algaja puhul paha, ehk aitab see väikest viisi pehmendada ka kaotusevalu, mis algajatele kindlasti esialgu osaks saab. Ma pole küll päris kindel, kas matti saaks kasutada ka švammina kibedate kaotusepisarate imamiseks, kuid põhimõtteliselt võiks ju proovida. Vajaduse tekkides võib sellele matile toetada ka e-spordist väsinud pea.
Pehmus polegi algaja puhul paha, ehk aitab see väikest viisi pehmendada ka kaotusevalu, mis algajatele kindlasti esialgu osaks saab.
Hiirematt iseeneset kuigi suur ei ole, kõigest 30×38 sm, mis näitab taas, et tegu on just algajatele mõeldud või(s)tlusvahendiga. Ainukeseks küsitavuseks jäi minu jaoks mati pinnakate, mis oli ülimalt aldis erinvat sodi ja tolmu endale külge haakima. Reaalses elus tähendab see ilmselt seda, et väike mängur peab oma sõrmed mängimise ajal tšipsidest ja muust ahvatlevast eemal hoidma, kui ta ei soovi, et tema hiirematt varsti nagu pudipõll välja ei näeks. Aga alustavale sportlasele tulebki teatav askees ainult kasuks
Hiir Torn
Koduselt kõlava nimega hiire juures on Speedlink näinud õnneks pisut enam vaeva kui mati puhul. Torn on meeldivalt mati musta ja plastise pinnaga, lisaks vilgutab see ahvatlevalt ka eri värvi valgusega. Jõudehetkel aga vilgutab hiir erivärvilise valgusega lihtsalt niisama, efekti pärast.
Torn on meeldivalt mati musta ja plastise pinnaga, lisaks vilgutab see ahvatlevalt ka eri värvi valgusega.
Täpsemalt on valgusrežiime kokku 4 ning need on seotud hiire DPI-ga. DPI muutmine toimub ainult hiires endas, eraldi tarkvara selleks hiire jaoks ei ole. Aga olgem ausad, neli erinevat DPI-režiimi on piisav isegi e-spordi veteranile.
Lisaks DPI-nupule on Tornil veel kolm eelsätestatud klahvi, mis minu mängus (Elders Scroll Online) panid tegelase liikuma, vahetasid relva ning andsid nö tuld ehk kasutasid põhirünnakut. Erinevates mängudes võivad need funktsioonid erineda, kuid tõenäoliselt suudab nutikas kasutaja need klahvid endale kasulikuks muuta.
Hiir oli mõnusalt kerge, väike ja liikus tuhinal mööda hiirematti. Boonuseks võiks antud hiire juures veel pidada kvaliteetset kangaga kaetud ühendusjuhet (sh üle keskmise kvaliteediga USB-otsik) ning hiire mõnusat ergonoomilist kuju.
Olen Speedlinki hiirte mugavust juba varasemates arvustustes kiitnud ning Torn on siin suurepäraseks näiteks. Igatahes tundub koostekvaliteet igati korralik, kuigi ma ei julge lubada, mis muutused võivad hiirega aset leida peale paariaastast kasutamist.
Olen Speedlinki hiirte mugavust juba varasemates arvustustes kiitnud ning Torn on siin suurepäraseks näiteks.
Kõrvaklapid Legatos
Eesti keeles tähendab legaat saadikut, volinikku või siis asevalitsejat. Antud klappe vaadates ma ei suutnud neid kuidagi kokku viia sellise pretensioonika nimetusega. Milline peaks sellisel juhul olema see valitseja, kelle saadikuks või asevalitsejaks need klapid on? Plasti ja kunstnaha kuningas? Iseenesest pole mõlemal materjalil viga muidugi midagi, pigem on probleem minus. Isiklikult sooviksin klappide juures näha ka metallosasid, kuid õnneks pole mina algaja arvutimängur. Ehk siis e-sportlane.
Oma musta ja punase värvi kombinatsooniga näevad klapid muidugi isased välja ja võibolla tõstavad isegi mõningal määral võitlusvaimu. Paraku pole nende klappide jaoks enam jätkunud kvaliteetset tekstiiliga kaablit, kuid plastkattega kaabel sobib klappide tervikkuvandiga nagu valatud. Juhtmega samasse ooperisse kuulub ka juhtmel asuv helireguleerimispult, millel on kõige väiksem helireguleerimisketas, mida ma näinud olen. Samas on ka see täiesti piisav pehmetele ja püüdlikele lapsesõrmedele.
Oma musta ja punase värvi kombinatsooniga näevad klapid muidugi isased välja ja võibolla tõstavad isegi mõningal määral võitlusvaimu.
Legatos on nö on-ear (kõrvapealsed) klapid, mis võib kunstnahaga patjade tõttu pikemate võrgulahingute korral tähendada kõrvadele korralikku higistamist. Ometi need klapid kõrvadele peaaegu ei suru – isegi minu keskmisest palju suurema pea puhul – ja see on hea. Tegelikult isegi hoiavad need kergelt nagu kõrvast eemale, mis võib tähendada, et heli lekib ümbritsevasse keskkonda.
Tegelikult aga tähendavad kõrvaklapid arvutimänguritele järgmist taset, kus ei kolistata enam oma isiklikus arvutis, vaid tehakse kaugetes serverites ühistööd teiste algajate e-sõduritega. Tiimitöö aga tähendab korralikku omavahelist kommunikatsiooni – sina kuuled ja sind kuuldakse. Sellega saavad klapid kenasti hakkama ja see ongi põhiline.
Legatos kõrvaklappide heli on selge ja puhas, kuid olulist muusikaelamust neist mõistetavatel põhjustel (hind) ei saa. Vähemalt mina ei saanud, kuid minu standard on kindlasti kõrgem kui oma karjääri alustaval arvutisportlasel. Õnneks polnud neil vähemalt sellist rammusat ja mudast bassitümpsu nagu paljud klapitootjad viimasel ajal pakuvad.
Legatos kõrvaklappide heli on selge ja puhas, kuid olulist muusikaelamust neist mõistetavatel põhjustel (hind) ei saa.
Klappide koostekvaliteeti vaadates ma neile kuigi pikki kasutusaastaid ei ennustaks, kuid arvestades seda, kui kiiresti algajad e-sportlased arenevad, siis ongi ehk juba mõne aasta pärast aeg midagi asisemat soetada. Muidugi kui võimed selleks alust annavad.
Kokkuvõtteks
Kui te olete mõelnud, mida kinkida oma lapsele või väikesele sugulasele kooliaasta lõpuks, siis võib Speedlink Gaming Power Pack Advanced olla just sobiv, et hoida last suvel sihitult tänavatel või looduses hulkumast või siis lõputult oma nutiseadet näppimast. Las proovib alustada e-sportlase kuulsusrikast ja tulusat karjääri. Seda enam, et investeering sportlikumasse tulevikku pole kuigi suur ning selle võib kerge südamega maha kanda, kui sportlik start juba alguses lörri peaks minema.
Võibolla on võimalik kõiki komponente (klapid, hiir ja hiirematt) eraldi ostes ka mõne euro säästa (aga võib-olla ka mitte), kuid antud juhul on tegu meeldiva komplektiga ning Speedlinki tooted on keskmisest veidi kõrgema kvaliteediga. Eriti hea sõnaga tahaks veelkord mainida hiire eriti mugavat disaini, mis on arvutikasutajale abiks ka töö või muu vajaliku tegemisel.