XGIMI Halo+ on pisike projektor, mis pakub vau-efektiga vaatamiskogemust
Umbes 4/5 majapidamistest omavad telekat – kõigil on omad sarjad ja filmid, mida aegajalt suurel ekraanil vaadata tahavad. Selles postituses tutvustan Sulle XGIMI Halo+ projektorit, mis võiks mitmel erineval põhjusel hakata asendama Sinu televiisorit.
Olen viimased paar kuud kogu oma meelelahutuse kätte saanud just selle projektori abil ja selle pärast julgen väita, et see on tohutult suur edasiminek tavapärasest teleri vaatamise kogemusest.
Mida kujutab endast XGIMI Halo+ projektor?
Esimene asi, mis paljudel pähe tuleb kui nad kuulevad sõna “projektor” on ilmselt klassiruumides või konverentsisaalides paiknevad esitlusprojektorid. Seetõttu tuleb kohe selgeks teha, et XGIMI Halo+ puhul on tegu hoopis teises liigas oleva seadmega.
Tavapärastel projektoritel on probleeme palju, kuid üks kõige tüütumatest on nende üles seadmine ja seadistamine. Enamus tuleb kõigepealt lakke kinnitada ja seejärel vedada kaablid mööda tuba arvutini ja kõlariteni.
XGIMI Halo+ puhul on asjad hoopis teisiti – lihtsalt pane see laua või kapi peale ja suuna mõne tühja seina poole ning see on valmis edastama Sinu poolt valitud meelelahutust. Selle teeb võimalikuks sisseehitatud androidTV operatsioonsüsteem ja harman/kardon kõlarid, millest antud artikli jooksul ka lähemalt räägin.
Halo+ ei nõua isegi püsivat vooluühendust tänu selle sees peituvale 59W akule, mis kestab keskmiselt 2,5 tundi. Selle abil saad õhtuti kasvõi väljas ära vaadata mõne filmi või spordimängu ilma ühegi juhtmeta.
androidTV
Tänu androidTV-le on rakenduste valik Halo+ projektoris päris lai. Google Play kaudu saad sisu valida lausa 5000-st erinevast äppist, mille seast leiad loomulikult ka filmi- ja videoplatvorme nagu Youtube, Disney+, Amazon Prime Video jm. Ma ei nimetanud nende seas Netflixi, sest selle pead alla laadima pisut teistmoodi paari lisasammuga – õnneks oli selleks lisatud karpi väga lihtsasti arusaadav juhend.
Peale filmide ja seriaalide vaatamise saab selle projektoriga ka mängida! Kindlasti mingit intensiivset mängimist sellega teha ei saa, kuid lihtsamate mängudega pelamisega tuleb Halo+ väga hästi toime.
XGIMI Halo+ pult
Projektori juhtimine käib läbi kaasasoleva minimalistliku puldi. Selle all on ka lüliti, mille abil saad valida, mida “+” ja “-” nupud teevad – üldiselt jätsin selle helitugevuse juhtimiseks, kuid vajadusel saad ka pildifookust muuta. Seda ei olnud enamasti vaja tehagi, sest Halo+ reguleerib fookust automaatselt.
harmon/kardon kõlarid
Kuigi ma ei ole ise varasemalt harmon/kardon kõlaritega kokku puutunud, siis olen kuulnud nende kohta ainult head. Seega oli mul juba esialgselt pisut rohkem kindlustunnet, et need kõlarid võivad täitsa korralikud olla. Tihtipeale on seadme sisse ehitatud kõlarid üsna kehvad, nt. arvutite puhul.
Õnneks saan ka reaalselt öelda, et Halo+ kõlarid on suurepärased. Minu jaoks on need kindlasti kvaliteetsemad ja valjemad sellest, mida isiklikult vajan. Võimas heli tuleb kahest 5W kõlarist, mis on harmon/kardon poolt ettevaatlikult disainitud nii, et projektori pilt helivibratsioonide tõttu värisema ei hakkaks.
XGIMI Halo+ automaatsed seadistused
Mis samuti eristab XGIMI Halo+ mudelit teistest tavapärastest projektoritest on intelligentsed automaatseadistused nagu:
- Auto Keystone Correction – korrigeerib automaatselt projektoripilti seinal, et pilt oleks sirge (kuni 40° nurga alt);
- Auto Focus – projektor suudab ise sättida pildifookust, et kuvatav pilt oleks alati terav ja selge;
- Intelligent Obstacle Avoidance – kui pildile jääb midagi ette, siis projektor üritab pilti suunata esemetest eemale.
Pesad
Projektori tagant leiad 4 erinevat pesa, mida näed ka alloleval fotol. Nendeks on:
- DC IN – vooluvõrku ühendamiseks
- 3,5mm väljund, et kuulata heli läbi kõrvaklappide
- HDMI sisend, kui soovid kuvada midagi hoopis muud näiteks arvuti kaudu
- USB 2.0 sisend
XGIMI Halo+ pildikvaliteet
XGIMI Halo+ projektor kuvab 1080p FHD pilti 900 ANSI lumens eredusega. Mida see tähendab ja kui hea see reaalsuses välja näeb?
Kuna projektorite eesmärk on üldiselt kuvada pilti nii suurelt kui võimalik (nagu 100 tolli), siis pikslite arv mängib väiksemat rolli kui see, kui kaugel Sa kuvatavast pildist oled. Kõige mõttekam oleks pildist istuda vähemalt paari meetri kaugusele. Kuna ma elan ise kitsamas ruumis, siis kaks meetrit oligi umbes minu vaatamiskaugus ja sellest täitsa piisas, et pilt näeks kvaliteetne välja.
Ereduse poolest on 900 ANSI lumens’it juba küllaltki palju, aga kindasti tasub meeles pidada, et projektorit kasutades tuleb võimalikult palju valgust vähendada.
Siseruumides on see päris lihtne – lülita kõik toavalgustused välja ja kui väljas pole veel täielikult pime, siis saad akente ette ka ruloo või kardinad tõmmata. Kui kavatsed XGIMI Halo+ projektorit väljas kasutada, siis tuleb kindlasti seda õhtu poole teha, kui valgus on minimaalne.
Ehk parima pildi saavutamiseks hoia pigem rohkem kui vähem distantsi seinast ja kasuta seda hämarates valgustingimustes.
Kokkuvõtteks – kellele on XGIMI Halo+ mõeldud?
XGIMI Halo+ on kahtlemata üks vapustava kvaliteedi ja kompaktsuse suhtega projektor, mis teeks kindlasti kõik Su külalised kadedaks iga kord, kui selle käima paned.
Võimalus kuvada kõiki oma lemmikfilme ja videoid nii suure pildiga on vahva kogemus, mida tasub kindlasti kõigil ühel päev ära proovida.
Kui Sa kipud palju filme ja seriaale vaatama ja Sul on kodus palju ruumi, siis soovitan julgelt XGIMI Halo+ projektor endale ära seotada. Selle abil saavutad kinole sarnase tunde, aga ei pea kodust lahkuma.
Samuti oleks see suurepärane valik inimestele, kes liiguvad tihti ühest elamisest teise, sest raske ja massiivse teleka tassimise asemel on palju lihtsam see kompaktne Halo+ projektor kotti pista või kätte haarta.